Jak mogę zabłąkać się z kotami z mojego samochodu?


75

W mojej okolicy jest wiele zbłąkanych kotów, które mają niesamowitą zdolność wiedzieć, kiedy samochód został wyczyszczony, aby mogli usiąść i cieszyć się.

Nie trzeba dodawać, że brudne, zakurzone ślady łap, które pozostawiają, są kłopotliwe do czyszczenia.

Idealnym rozwiązaniem byłoby użycie pokrowca samochodowego, ale używanie go na co dzień dla kierowcy jest wysoce niepraktyczne.

Czy są jakieś sprawdzone produkty odstraszające kota, które są specjalnie zaprojektowane do samochodów? Ostatnią rzeczą, którą chcę zrobić, to zastosować jakiś ogólny produkt gospodarstwa domowego i uszkodzić lakier.

Szybkie wyszukiwanie w Google ujawnia, że ​​niektóre produkty i techniki istnieją, ale są albo niepraktyczne, zapewniają ograniczoną ochronę, albo trudne do zdobycia.

Jestem otwarty na ludzkie sugestie. Bez glikolu etylenowego. Bez kolczastego tuńczyka itp.


5
Odpowiedni i przezabawny: youtube.com/watch?v=uIbkLjjlMV8
MikeTheLiar

19
Wystarczy kupić własnego kota, dużego, mocnego, który odstraszy inne koty. Wszystko, co musisz zrobić, to nauczyć go, aby nie siedzieć w samochodzie.
Hrabia Iblis,

3
@CountIblis may a Lion;)
Wayne Werner


4
Koty są inteligentnymi, ciekawskimi, zdeterminowanymi stworzeniami. Każde tymczasowe rozwiązanie zawiedzie, ponieważ kot zda sobie sprawę wkrótce po jego zatrzymaniu. Każde statyczne rozwiązanie zawiedzie (na przykład fałszywy wąż w samochodzie), ponieważ z czasem się do niego przyzwyczają i zdają sobie sprawę, że nie ma niebezpieczeństwa. Ile kotów to robi? Jeśli próbujesz wytrenować 100 bezpańskich kotów, powodzenia! W każdym razie zwykle mam odwrotny problem, że koty sąsiadów zostawiają ślady stóp na moim zakurzonym samochodzie!
CJ Dennis

Odpowiedzi:


89

Umieść kartonowe pudełko obok samochodu. Jeśli nauka coś nam powiedziała, to „jeśli pasują, to siedzą”.

Koty w pudełku


8
Bo jeśli to nie wyrzuci trawnika, nic nie będzie
Szalony

9
Geniusz! Daj temu człowiekowi medal.
Nie mam pojęcia, co robię

16
Czy to tylko żart, czy naprawdę powstrzyma koty od samochodu?
Xen2050,

9
Jeśli nauka nie powiedział nam nic, to«jeśli pasuje, a potem siada».[Potrzebne źródło]
Braiam

12
@Braiam "Według badań przeprowadzonych przez National Research Council w 2006 r. Strefa termo-neutralna dla kota domowego wynosi od 86 do 97 stopni Fahrenheita ... Wyjaśnia to również, dlaczego wiele kotów może cieszyć się zwijaniem się w małych kartonowych pudłach i innych dziwnych miejscach. Tektura falista jest doskonałym izolatorem, a ograniczone przestrzenie zmuszają kota do kulkowania się lub tworzenia innego niemożliwego obiektu, co z kolei pomaga zachować ciepło ciała. ” wired.com/2015/02/whats-up-with-cats-and-boxes
Bacon Brad

47

Tak jak ludzie często wiszą na drzewach plastikowe sowy, aby odstraszyć ptaki, tak i ty musisz odstraszyć koty z naturalnym strachem.

Jak pokazuje popularny film na YouTube, koty bardzo boją się Ogórków.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Teraz nie sugeruję, że Ogórki są naturalnym wrogiem kotów lub że umieszczasz ogórki w całym samochodzie. Ekstrapolacja koloru i kształtu ogórka na prawdziwe zwierzę wydaje się wskazywać na węża.

Gumowe węże są tanie i łatwe do trzymania w samochodzie. Umieszczenie gumowych węży na masce i bagażniku samochodu powinno odstraszyć koty. Nie widzą węża z ziemi, więc nie mają czasu na stwierdzenie, że jest fałszywy. Jak tylko skoczą i zobaczą, szybko uciekną.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


12
Niemal widać bąbelek myślowy na czarnym kocie: koleś, to ogórek, zrelaksuj się
cdunn

12
Jestem z kotami. Na świecie nie ma żadnego logicznego wymogu, aby istniał Ogórek ...
PeteCon,

4
Lubię kanapki z masłem znacznie bardziej niż kanapki z ogórkiem ... po prostu mówię
Rory Alsop

3
@Linkyu, jestem pewien, że miał mangusty , a nie kota. To całkiem szalone.
JPhi1618 20.04.16

3
Testowałem tę ostatnią noc z czterema badanymi osobami w wieku 15, 14 8 i 7 lat. Trzy kobiety, jeden mężczyzna. Żaden z badanych nie bał się ogórka. Jeden z nich próbował delikatnie skubać ogórek. Wniosek: ogórek nie jest zalecany do zwalczania kotów.
corsiKa


36

Jeśli nie chcesz, aby koty (bezpańskie lub inne) były w twoim samochodzie, ukryj je w garażu lub w samochodzie. Mogą zabrudzić pokrywę samochodu tak, jak chcą, ale nie dostaną jej na sam pojazd. Chociaż mówisz, że jest to niepraktyczne, co więcej, niepraktyczne, mycie samochodu co drugi dzień lub dwie minuty na zdjęcie osłony i założenie jej. Dla mnie wybór jest oczywisty.


2
Dokładnie moje myśli. Jeśli dostaniesz miękki bawełniany pokrowiec na samochód, aby przejść przez lakier pojazdu, zapewni on skuteczną ochronę, nawet jeśli koty nadal będą chodzić po panelach samochodu.
Steve Matthews,

2
Luźna lub szorstka osłona samochodu na wietrze może wyrządzić o wiele więcej uszkodzeń wykończeniu samochodu niż niektóre zakurzone odciski kota, więc zdecydowanie sprawdź i zabezpiecz ją dobrze. Nie wiem, czy osłona może zachęcić niektóre koty do kopania pazurami i wspinania się po samochodzie, więc zadrapania mogą stać się problemem. Nadal +1
Xen2050

3
O Boże; prawdziwa odpowiedź.
Dan Henderson

1
Nie poleciłbym pokrowca na samochód. Miałem poszarpane poszycie na miesiąc w czasie przechowywania samochodu w domu z 5 lub więcej kotami. Wydawało się, że przyciągają ich ze względu na miękką powierzchnię i więcej możliwości ukrywania / ogólnych shenaniganów.
atraudes 21.04.16

2
Mam kontratak: mój sąsiad ma motocykl; śpią na nim półdziczałe koty, mostlz na siedzeniu; zimą przekształca go w kołdrę w kształcie motocykla, aby chronić go przed deszczem; a potem koty i tak śpią na siedzeniu, pod przykryciem . (Czasami grają również z okładką.)
ANeves 24.04.16

32

Trochę łatwiej to zrobić niż zbudować własny. To powinno ich trzymać z daleka, pamiętaj tylko, aby nie wyrzucać go sam, kiedy wychodzisz do pracy.

Tryskacz aktywowany orbitem 62100 Yard Enforcer Motion

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Aktywowany odstraszacz zwierząt ScareCrow Motion

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

15 powodów, dla których potrzebujesz tryskacza aktywowanego ruchem stracha na wróble

Następnie umieść kilka z nich w bezpiecznym (suchym) miejscu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Tyle że staramy się chronić samochód, a nie zamoczyć go.
Jasmine,

@Jasmine Nie musisz kierować zraszacza w samochód, samochód wcale nie powinien być mokry.
Przenieś więcej komentarzy Link do góry

Tak, robisz tak, jeśli samochód jest tym, co chcesz chronić. Koty są całkiem sprytne. Robią różne rzeczy i robią, co chcą.
Jasmine,

Facet o imieniu Craig Turner nakręcił doskonały film dla majsterkowiczów, robiąc dokładnie to: youtube.com/watch?v=uIbkLjjlMV8
Aaron Lavers

20

Czasami koty będą szukać najwyższego punktu obserwacyjnego, więc możesz spróbować zapewnić wyższą grzędę w pobliżu (ale upewnij się, że twój samochód nie jest bezpośrednią trampoliną do nowej okoni). Być może owinąć okoń sznurkiem / sznurkiem, gazetą, papierowymi torbami, kartonowymi pudełkami, klawiaturami komputerowymi z fałszywymi rękami, kocimiętką lub innymi rzeczami, które koty lubią deptać.

Uwaga: unikałbym żadnej taktyki, która „odstraszyłaby” kota lub ryzykowałby zamianą śladów łap za ślady pazurów.


2
Dobrym pomysłem może być obniżenie samochodu lub ustawienie poduszek powietrznych na możliwie najniższym poziomie. Koty nienawidzą rozstawionych samochodów.
JPhi1618 18.04.16

Świetny punkt Układanie ramy zapobiegnie również zwijaniu się kotów przy gorących .. kotach!
MooseLucifer 18.04.16

19

Myślę, że prawdziwym problemem jest to, że się w to angażują

Jeśli zostawiłeś otwarte okna w nocy i masz radość z moczu kota w samochodzie, zrozumiesz.

Jeśli słyszałeś o historii kota, który nocą wsiada do przedziału silnikowego, aby się ogrzać, zrozumiesz.

Odstraszacz kotów

Istnieje wiele produktów, które mogą odstraszać koty, naturalne i syntetyczne.

Możesz użyć ich w nadkolach, aby zapobiec ich wspinaniu się do przedziału silnikowego, i możesz podnieść okna w nocy, aby nie wpuszczały ich do samochodu. Jeśli twoje okna są zepsute, masz większe problemy do rozwiązania.


18

Na rynku dostępne są urządzenia emitujące fale ultradźwiękowe, które odpychają koty. Od https://en.m.wikipedia.org/wiki/Cat_repeller#Ultrasonic_devices :

Wielu sprzedawców detalicznych sprzedaje urządzenia wykorzystujące niewygodne działanie ultradźwięków w powietrzu. Urządzenia te są zwykle łączone z czujnikiem ruchu, który jest wyzwalany przez ruch w zasięgu czujników. Powoduje to, że urządzenie emituje hałas o wysokiej częstotliwości, co jest niewygodne dla kotów i niesłyszalne dla większości ludzi (chociaż nadal mogą doświadczać nieprzyjemnych subiektywnych efektów i, potencjalnie, zmiany progu słyszenia [1]).

Urządzenia te działają skutecznie, dopóki kot słyszy. Oczywiście starsze koty z ubytkiem słuchu mogą być odporne na jego skutki.


2
To wydaje się obiecujące!
Zaid,

Czy to też nie wyprowadza psów? Nie myśl, że wymieniłbym zakurzone odciski łap na noc pełną wyjących psów, ale może to tylko ja.
TMN

8
@TMN Być może, ale jako dodatkowa korzyść, będzie również zapobiegać psom z samochodu.
Lynn Crumbling

1
Nasze koty i sąsiednie koty doskonale słyszały. Wszyscy spali bezpośrednio przy tych urządzeniach, kiedy zostali umieszczeni w samochodzie (a tym samym w samochodzie). Umieszczenie urządzenia na ziemi nie pomogło, ziemia po prostu wydaje się zbyt niewygodna.
Daniel Jour 20.04.16

7
Być może, ale jako dodatkowa korzyść, będzie również powstrzymywać ludzi od samochodu
Lynn Crumbling

11

Skieruj lekki zraszacz na swój samochód.

Koty nie lubią śliskich powierzchni i najbardziej nie lubią wody (szczególnie gdy próbują się zrelaksować)


2
Prawdopodobnie to zadziałałoby, ale czy nie chodzi o to, aby trzymać koty z dala, aby samochód mógł pozostać czysty?
Ellesedil 19.04.16

@Ellesedil czy jesteś czysty w samochodzie po deszczu?
user1886419 19.04.2016

9
To zależy od twojej definicji czystości. Niektórzy ludzie nie uważają samochodu z plamami wody za czysty samochód.
Ellesedil

1
@Ellesedil czy OP zdefiniował czysty?
user1886419 19.04.2016

11
Możesz użyć detektora zbliżeniowego ze światła, aby otworzyć zawór, aby spryskać samochód. Kolejne pytanie powinno brzmieć: „jak mam chronić miejsca twardej wody przed dostaniem się do samochodu”. Moja odpowiedź: „przestań spryskiwać koty wodą w samochodzie”. Stanie się kurczakiem lub jajkiem.
DucatiKiller 19.04.16

11

Czy jesteś facetem od oprogramowania? Sprawdź wideo Kurta Grandisa poniżej. Kurt zbudował Robotic Gun Squirt Gun, aby utrzymać wiewiórki z dala od swojego karmnika dla ptaków. To fajny projekt. Myślę, że to działałoby jeszcze lepiej dla kotów w samochodzie. Zastanawiam się, czy potrafisz obsikać koty, zanim dotrą do samochodu, ale to zależy od tego, gdzie jest zaparkowany itp. Myślę, że możesz użyć również dużej ilości powietrza zamiast wody. Myślę, że to by załatwiło sprawę, gdyby twoi sąsiedzi mogli znieść dziwne odgłosy z działa powietrznego o 2 nad ranem ...

Wideo tutaj.


11

Nie widziałem tego sugerowanego, więc pomyślałem, że to będzie interesujące. Jeśli masz dostęp bezkluczykowy, zawsze możesz zajrzeć do okablowania klaksonu pociągu do swojego samochodu. Na przykład United Horns Economy Horns on Summit:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

za każdym razem, gdy zobaczysz kota w pobliżu samochodu lub w jego pobliżu, możesz wcisnąć zamek, a ten wystrzeli klakson i wyśle ​​go przez niebo.

Jeśli nie masz systemu alarmowego, zawsze możesz pomyśleć o zakupie takiego jak 1-drożny system zdalnego otwierania pojazdu Viper :

wprowadź opis zdjęcia tutaj

i podłącz klakson pociągowy do strony Aux. Pozytywna uwaga, jeśli kiedykolwiek ktoś próbowałby włamać się do twojego samochodu w nocy, na pewno obudzi cię klakson.


6
Czy to kolejny żart? Musiałbyś nie spać całą noc, wpatrując się w swój samochód ... Każdy w twojej okolicy z pewnością obudziłby ten rodzaj klaksonu, i prawdopodobnie dostałbyś wiele skarg na hałas ze strony policji lub stowarzyszenia sąsiedzkiego / condo też. Mały róg rowerowy odstraszyłby kota ...
Xen2050

10

Możesz spróbować nałożyć pieprz cayenne na samochód i wokół niego, może zmieszać go z niewielką ilością wody, aby się nie wydmuchała. Powinno to działać dobrze, aby trzymać zwierzęta z dala od ogrodu lub klombu


Istnieją aktywowane ruchem opryskiwacze powietrza, takie jak PetSafe Ssscat Cat Spray Control System, które powinny być idealne do ustawienia przy wycieraczkach lub wszędzie tam, gdzie najczęściej odwiedzany jest samochód.

Kiedyś istniał model, który najpierw emitował sygnał dźwiękowy, a następnie rozpylał powietrze, dzięki czemu można go „ćwiczyć”, aby uniknąć samego sygnału dźwiękowego i zużywać mniej powietrza lub go nie używać (bez konieczności zakupu wkładów). I powinna istnieć możliwość podłączenia sprężarki powietrza (ustawiona bardzo nisko, może 10 psi)

ssscat

Jak to działa:

Automatyczny system spryskiwania Ssscat łączy technologię spryskiwania z czujnikiem ruchu, aby chronić obszary wewnętrzne i obiekty w promieniu jednego metra. Gdy zwierzę znajdzie się w promieniu jednego metra, system wykryje jego ruch i wyśle ​​strumień rozpylonej cieczy w ich kierunku. Ponieważ spray jest nieszkodliwy, bezwonny i nierdzewny, nie musisz się martwić o uszkodzenie swojego zwierzaka lub domu. Ponieważ spray zaskakuje kota, odwróci się i nauczy się unikać tego obszaru.

  • Regulowane kąty detektora ruchu między wykrywaniem ruchu i natryskiem z boku na bok.
  • Możesz również regulować kierunek natrysku w górę i w dół.
  • Ssscat odstrasza koty i inne małe zwierzęta w odległości do jednego metra .
  • Bezzapachowy spray wystarczy, by go zirytować, ale twój nos tego nie zauważy.
  • Ssscat może być również stosowany w przypadku innych małych zwierząt, takich jak króliki, psy i fretki.
  • Wykorzystuje 4 baterie AAA (brak w zestawie).

Przyklejenie go do ważonej torby powinno uchronić ją przed wysadzeniem na zewnątrz, coś w rodzaju uchwytu GPS do fasoli byłoby kosztowną alternatywą dla miękkiej torby z czymś w środku.

Próbowałem to w pomieszczeniu i to nie działa dobrze, zbyt dobrze w które zgasnąć ilekroć ja podszedł zbyt blisko czujnika.


Lub po prostu użyj odświeżacza powietrza Glade Sense & Spray . Ma czujnik ruchu i powinien rozpylać tylko raz na 30 minut, jeśli wykryje ruch . Zapach prawdopodobnie powstrzyma koty i inne zwierzęta.


Lub możesz zrobić aktywowany ruchem opryskiwacz wody z istniejących stosunkowo tanich produktów, takich jak opryskiwacz Raid Auto-Trigger i wyżej wspomniany opryskiwacz Glade.


Lub użyj bardziej uniwersalnego (opartego na Arduino) (za około 45 USD według strony części)


9

Koty lubią słońce i ciepłe powierzchnie.

Opłucz samochód zimną wodą, aby obniżyć temperaturę, upewnij się, że parkujesz w cieniu, a potem masz nadzieję.

Ja po prostu żyję z odciskami łap.


Niestety, to nie zadziała w słonecznej Doha.
Zaid,

@Zaid, ah, w takim przypadku najlepiej jest nauczyć się kochać odciski łap kota :)
Separatrix

9

Staroświecka reakcja na bodziec może załatwić sprawę. Kotowi prawdopodobnie nie spodoba się niezręczny hałas powodowany przez automatyczne odblokowywanie (jeśli twój samochód ma tę funkcję). Jeśli zaczekasz, aż kot będzie w samochodzie, odblokuj drzwi i powtórz to przez kilka dni, koty mogą nie polubić twojego samochodu.


9

Używam taniego emulatora ultradźwiękowego o wartości 60 USD (przez Internet), który uruchamia się w ruchu i wyłącza się w ciągu 15 sekund braku ruchu. Mam jeden na podwórku i jeden na podwórku. Działa na psach, kotach, wiewiórkach i niektórych ptakach.
Jedną negatywną rzeczą jest to, że w ogóle nie tolerują deszczu i wilgotności środkowej Florydy. Muszę je przynieść do środka, jeśli jest deszczowo lub mgliście.


7

Gang EZ-PZ! PIŁKI MOTH to Twoja odpowiedź! Tanie, łatwe i działają. Kot z sąsiedztwa używał mojego podwórka jako kuwety, więc posypałem kilka moli kulkami na trawie i voila, nie więcej kocich odpadów. Najwyraźniej nienawidzą tego zapachu. Możesz zostawić kilka w pojemniku z tupperware, a następnie zamknąć pojemnik, gdy idziesz do pracy.


5

Kup niektóre produkty, które mają powstrzymać koty w domu, na przykład mocz lwa. Jak te:

Lub poszukaj tematów zatytułowanych: Jak zatrzymać oddawanie moczu przez moje koty na listwach przypodłogowych w moim domu .
Koty rywalizują o terytorium, grupując weeing na rzeczy, które uważają za swoje, więc może się okazać, że jesteś w tym samym temacie, co koty na ścianach.


1
Chociaż ten link może odpowiedzieć na pytanie, lepiej jest dołączyć tutaj istotne części odpowiedzi i podać link w celach informacyjnych. Odpowiedzi zawierające tylko łącze mogą stać się nieprawidłowe, jeśli połączona strona ulegnie zmianie. - Z recenzji
MooseLucifer 19.04.16

2
@MooseLucifer To nie jest nawet odpowiedź „tylko link”, tylko niejasna sugestia tego, czego szukać. @ zrozumiałe dodanie najwyższej odpowiedzi lub dwóch sprawiłoby, że byłaby warta +1
Xen2050

1
@MooseLucifer Edytowałem w niektórych przykładach i linkach, jeśli zatwierdzony powinien wyglądać teraz +1 godny
Xen2050

@ Xen2050 Rzeczywiście tak jest.
Lynn Crumbling

5

Mam podobny problem jak twój. Moje rozwiązanie jest takie: umieść kilka lalek (w kształcie zwierząt, np. Pies, powinno być wystarczająco przerażające) w obszarze samochodu, w którym zwykle przychodzą i siedzą (w moim przypadku jest to z przodu, powyżej czapki maszyny, nie jestem pewien jak to się nazywa po angielsku).

Do tej pory skutecznie powstrzymuje koty.

ps wadą jest to, że mój sąsiad zwykle się śmieje, kiedy to przechodzi i widzi.


4

Zawiąż psa przy samochodzie! (Jeśli posiadasz)


Mentalne -1, ponieważ brakuje mi tutaj przedstawiciela, aby głosować w dół.
CVn

@ MichaelKjörling, myślę, że masz teraz przedstawiciela!
JPhi1618

Jest to najprawdopodobniej najbardziej prawdopodobna odpowiedź (zwłaszcza jeśli Twój samochód jest zaparkowany na podwórku / ogrodzeniu), dlaczego nie dać więcej +1?
Xen2050,

3
@ Xen2050: Ponieważ jest to nieprzyzwoicie i obraźliwie okrutne?
Lekkość ściga się na orbicie

2
@ Xen2050: „możesz trzymać swojego psa przywiązanego do stałej liny / łańcucha na zewnątrz przez 3 godziny dziennie” To jest tak zwane „okrutne” !! Tak naprawdę nie obchodzi mnie to, co mówi pewien amerykański departament policji lol
Lightness Races in Orbit

3

Pomaluj swój samochód, którego koty nie lubią, lub zaparkuj go w garażu. Alternatywnie możesz nazwać kontrolę zwierząt i powiedzieć im, że zbłąkane zwierzęta kręcą się po twojej nieruchomości „nie wspominaj o kotach”.


5
Co mówi kontrola zwierząt, jeśli powiesz im, że w twojej posiadłości są bezpańskie koty?
Xen2050 19.04.16

1
Przynoszą ci pułapki na koty w moim stanie / mieście, a następnie wywołujesz je, gdy są pełne.
Moab

3

Zgodnie z tym artykułem istnieją trzy tradycyjne metody:

  1. Zakres substancji. Problem polega na tym, że, jak zauważyłeś, ogólnie rzecz biorąc, produkty te mogą uszkodzić lakier samochodowy w stopniu większym lub większym niż zadrapania kota.

  2. Czai się i przeraża. Obejmuje to między innymi uderzenie w róg kluczem lub zanurzenie kota za pomocą zraszacza. Niebezpieczeństwo polega na tym, że kot robi większe zadrapania podczas skoku, niż zrobiłby to inaczej.

  3. Pułapki. Obejmuje to urządzenia wrażliwe na ruch i pułapki na myszy itp. W odniesieniu do nr 2 i nr 3 pisze:

Nie polecam żadnego z tych scenariuszy - prześladowania kotów lub stawiania szkodliwych urządzeń - ponieważ prawdopodobnie tylko pogorszą sytuację: kiedy koty skaczą, pozostawiają nieprzyjemne rany i zadrapania podczas malowania. A ich właścicielka będzie zła na ciebie, jeśli się dowie.

Zamiast tego zdobądź przenośny schowek samochodowy z drzwiami, które można szybko i łatwo zapiąć.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.