Pojazd próbuje zatrzymać się na postoju


3

Mają Saturna 2009.

Dwa tygodnie temu wziąłem go za podstawową wymianę oleju w salonie i poprosiłem o sprawdzenie, czy nie ma innych problemów, ale zauważyłem, że czasami przy zatrzymaniu światła próbuje mnie zatrzymać.

Teraz nie robi tego cały czas i czasami mam zapach, ale nie zapala się lampka silnika wskazująca na problem. Zastanawiasz się, czy to może być czujnik, ale czy przedstawiciel handlowy nie wspomniałby mi o tym, kiedy go wziąłem?


Czy spojrzałeś na powiązane posty, takie jak mechanics.stackexchange.com/questions/1162/… . Kontrola powietrza na biegu jałowym, brudny filtr powietrza, inne elementy konserwacji?
Bill N

Czy to jest ręczne czy automatyczne?
Tyler,

Odpowiedzi:


2

Za coś takiego będzie opłata za usługę diagnostyczną. Kiedy zabierasz pojazd do regularnej konserwacji i poprosisz go, aby zobaczył, czy coś zauważy, nie podłącza żadnych komputerów, aby pobrać kody, i zwykle jest to kontrola wizualna. W zależności od technologii i jeśli użyją podnośnika, niektórzy sprawdzą zawieszenie, ale jeśli jest to przejazd przez obszar spustowy oleju, sprawdzą tylko poziomy płynu i ewentualne wycieki.

Zadzwoń do sprzedawcy i zapytaj, ile by to kosztowało opłatę diagnostyczną. Jeśli cena nie jest wysoka lub nie chcesz sobie z tym poradzić, być może uda Ci się to ustalić. Jeden problem, za każdym razem, gdy ktoś mówi, że problem jest „sporadyczny”, naliczę co najmniej dwie-trzy godziny w zależności od pojazdu. Wynika to z faktu, że dealer będzie musiał odtworzyć dokładnie ten sam problem, który wystąpił, aby właściwie ustalić, co się dzieje. Zanim to zrobisz, powinieneś zadać sobie pytanie, czy wykonałeś podstawowe czynności konserwacyjne, takie jak oczyszczony korpus przepustnicy, filtr paliwa, który, jak pamiętam, znajduje się na zaporze ogniowej. Jeśli ten problem występuje po napełnieniu zbiornika gazu, może to oznaczać, że gaz jest zły lub ma wodę. Jeśli ten problem występuje po kilkukrotnym wypełnieniu, nie wiadomo, ale spróbuj sprawdzić, jakie warunki „


Czy ktoś mógłby wyjaśnić opinię negatywną?
Hᴇʀʙɪᴇ
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.