Bezpieczny sposób wiercenia przez zaporę silnika


15

Muszę poprowadzić kable przez moją zaporę ogniową (ścianę między komorą silnika a częścią wypoczynkową), ale nie mogę znaleźć żadnych otworów fabrycznych do przeciągnięcia kabli.

Teraz wiele osób mówiło mi, że dość łatwo jest znaleźć miejsce do bezpiecznego wiercenia, wiercenia otworu przez zaporę ogniową, a następnie uszczelniania go, aby woda nie mogła przepłynąć. Zgadzam się z nimi, ale czy jest na to dobry i sprytny sposób?

 • Określone wiertło (bit) do użycia?
 • Jakiego rodzaju uszczelniacza użyć?
 • Czy muszę stosować jakikolwiek środek antykorozyjny?
 • Jakieś inne sugestie?

TLDR; Na co muszę zwrócić uwagę podczas wiercenia przez zaporę?

PS. Nie znam właściwej nazwy blachy, która znajduje się między komorą silnika a częścią wypoczynkową, ponieważ jej celem jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się ognia, nazwałem ją zaporą ogniową (możesz ją poprawić, jeśli uważasz, że pasuje).


1
Zgadywanie, jak to nazwać, jest dokładnie słuszne. To się nazywa ściana ognia.
cdunn

4
Nie wiem, jakiego rodzaju uszczelniacza użyć, więc zostawię to jako komentarz .. Masz rację, rzeczy, na które chcesz uważać, to uszczelnianie otworu przed wilgocią, zapobieganie rdzy i zapobieganie otarciom druty na krawędzi otworu. Jednym ze sposobów byłoby wycięcie otworu, nałożenie na niego jakiegoś środka zapobiegającego rdzy, a następnie włożenie przelotki do otworu, a następnie pociągnięcie za przewody. Być może istnieje styl przelotki, który pozwala uszczelnić przed wilgocią pomimo przechodzących drutów.
cdunn

1
Wygląda na to, że istnieje duży wybór przelotek do wyboru tutaj: summitracing.com/search/part-type/firewall-grommets
cdunn

1
Zgadzam się z @cdunn - powinno to być tak proste, jak wysunięcie przelotki, włożenie przewodów i popchnięcie jej z powrotem na miejsce. Nigdy też nie widziałem zapory ogniowej, w której nie było już wielu wyciętych otworów i wypełnionych przelotkami (niektóre już w użyciu), które można wykorzystać.
Lynn Crumbling

@LynnCrumbling Krosno mojego samochodu zostało (oczywiście) przeciągnięte przez zaporę ogniową, ale zostało uszczelnione jakimś rodzajem włókna szklanego. (samochód, o którym mowa, to Seat Leon 2001). Poza tym miejscem nie ma widocznych otworów do przeciągnięcia kabli.
Marco Geertsma

Odpowiedzi:


16

Myślę, że mamy teraz dość, aby nazwać to odpowiedzią. Oto jak to zrobić:

 • Jeśli nie możesz użyć istniejącego otworu, upewnij się, że przed wierceniem jest wolna przestrzeń po obu stronach zapory. Możesz użyć dowolnego pasującego elementu. Chociaż jeśli masz ograniczoną przestrzeń i nie możesz użyć ukłucia, zrób wgłębienie, aby wiertło nie wędrowało, krokowe ćwiczenie może być bardziej stabilne po uruchomieniu.
 • Po ukończeniu otworu usuń zadziory i uderz w krawędzie drobnym papierem ściernym, aby usunąć wszelkie nierówne plamy.
 • Aby być naprawdę dokładnym, odtłuść otwór po obu stronach i uderz w obie strony odrobiną podkładu i pomaluj, aby nie dopuścić do zardzewienia krawędzi. Powinien wziąć tylko dwie warstwy, a każda warstwa to jeden szybki spritz.
 • Włóż wybrany przelot.
 • Poprowadź przewody.
 • Jeśli przelotka nie jest uszczelnieniem i ma tylko otwór, uszczelnij ją silikonowym uszczelniaczem. Będzie to bałagan, jeśli kiedykolwiek chcesz to usunąć, więc jeśli chcesz łatwo wprowadzić i wyjść linie, wybierz przelotkę, która nie będzie wymagała żadnego dodatkowego uszczelniacza.

Osiąga to wielkie rzeczy w tym zadaniu:

 1. Zatrzymuje wodę i gazy
 2. Zapobiega rdzy w otworze
 3. Zapobiega otarciom przewodów, które mogą powodować zwarcia

Mam nadzieję że to pomogło!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.