Jaka jest najskuteczniejsza metoda odryglowania samochodu od śniegu?


51

Jeśli twój samochód utknął w śniegu i nie masz żadnych łańcuchów, co można zrobić, aby go wyciągnąć? Może to być niepokojący problem i zdarza się dość łatwo przy normalnej jeździe na lodzie. Skończysz w zaspie śnieżnej, wślizgując się w nią z prędkością 10 km / h lub dowolną liczbą scenariuszy.

Jakie narzędzia mogę zabrać ze sobą, aby pomóc mi wydostać się ze śniegu?

Jakie metody mogę zastosować, aby łatwiej utknąć w śniegu?

Czy są pewne rzeczy, które mogę zrobić przed zaśnięciem, które ułatwiają wydostanie się ze śniegu?


5
Nieco żartobliwa odpowiedź, ale zacznij od przewidywania śniegu. Być może nawet załatwisz swoje sprawy, zanim spadnie śnieg. Załóż opony śniegowe lub noś łańcuchy śnieżne / skarpety śnieżne i wszelkie mocowania do nich. Może nawet zostawić samochód w garażu i wcale nie wychodzić.
Criggie

4
To nie jest bezpośrednia odpowiedź na pytanie, ale ważna uwaga: jeśli wpadniesz na zaspę i / lub zostaniesz odholowany, sprawdź wyrównanie ramy! Może nie być widocznych uszkodzeń, ale samochód może nie obsługiwać prawidłowo. (Mówiąc z własnego doświadczenia, w którym jeden incydent pośrednio doprowadził do poważniejszego wypadku.)
200_success 25.01.2016

2
Aby jeszcze 200 pomysłów na sukces, w takim przypadku więcej niż wyrównanie ramki może zostać uszkodzone. Rodzaje uszkodzeń, które zdarzają się w takim przypadku (wyrównanie, wąż, problemy z wyciekiem) zwykle nie są natychmiast zauważane, ale pogarszają się, dopóki nie spowodują dużego problemu.
corsiKa

Przeprowadziłem się z Nowego Jorku na Florydę, to zadziałało dla mnie
Danny

Właśnie o tym myślę ... „Jaki jest najbardziej efektywny sposób?” ... Wezwać lawetę.
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2

Odpowiedzi:


53

tl; dr: Możesz użyć pika lub podobnego narzędzia, aby wykopać śnieg z drogi.


Jakie metody mogę zastosować, aby łatwiej utknąć w śniegu?

To powiedziawszy, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić lub możesz rozważyć, jeśli utkniesz w śniegu.

Jak wydostać samochód ze śniegu

 1. Sprawdź układ wydechowy - Usuń śnieg pokrywający układ wydechowy, aby zapobiec gromadzeniu się śmiertelnych gazów we wnętrzu samochodu podczas pracy silnika. Są niebezpieczne dla ludzi tylko wtedy, gdy gęstość spalin może wzrosnąć w ograniczonej przestrzeni, takiej jak wnętrze samochodu.
 2. Przełam lód - Możesz użyć śrubokręta, scyzoryka, narzędzia wielofunkcyjnego lub innego ostrego przedmiotu, aby przełamać lód bezpośrednio przed oponami. Szorstsza powierzchnia pomoże zwiększyć przyczepność, gdy zaczniesz się odrywać.
 3. Usuń nadmiar śniegu - nie wiem, jaka jest intensywność opadów śniegu na twoim obszarze geograficznym, ale jeśli jest bardzo źle, powinieneś spróbować usunąć cały śnieg z okolic samochodu, który znajduje się nad prześwitem samochodu. Można to łatwiej powiedzieć niż zrobić, jeśli samochód jest wyrzucony na brzeg, ale w większości przypadków tak nie jest. Łopata lub łopata byłoby najlepiej użyć do tego, jeśli jesteś w stanie wykonać jeden, ale jeśli nie wtedy kielnia ogród może być mniejsze, tańsze i bardziej praktyczną alternatywę dla Ciebie - zwłaszcza jeśli masz mały samochód. Inną dobrą alternatywą jest użycie łopaty kempingowej. Są to małe, niedrogie łopaty, które służą temu samemu celowi, co zwykła łopata w tym scenariuszu (większość z nich również się rozkłada, dzięki czemu można je jeszcze bardziej dyskretnie schować gdzieś z tyłu samochodu). Mogą być nawet małe, jak pokazano na poniższym zdjęciu (pamiętaj, że im mniejsza łopata, tym mniej będzie praktyczna). Również dobrze jest mieć do przenoszenia brudu lub gleby, jeśli to konieczne.

  Łopata kempingowa

 4. Łańcuchy - wiem, że powiedziałeś, że nie masz łańcuchów (gdybyś to zrobił, prawdopodobnie nie utknąłbyś w pierwszej kolejności!), Ale jeśli tak, to byłby dobry moment, aby je założyć, aby dać ci dodatkowe przyczepność na śliskim śniegu lub lodzie.

 5. Użyj deski - bardzo przydatne może być wbicie cienkiej blachy lub deski z drewna pod każdą z opon napędowych w celu nadania samochodowi innej przyczepności, a nie łamanego lodu, o którym wspomniano w krok 2.
 6. Dywaniki podłogowe lub drzwiowe - Jeśli nie masz drewna lub metalu kosmicznego, które można by w pełni wykorzystać (tj. Jeśli nie widziałeś tego postu przed utknięciem) , możesz rozważyć wyjęcie dywaników samochodowych z samochód i używanie ich pod oponami napędowymi. Rób to tylko w ostateczności, ponieważ prawdopodobnie zostaną zniszczone! Robiąc to, bądź bardzo ostrożny z akceleratorem.

  Można również użyć mat drzwiowych , wiele osób już je ma, są znacznie mocniejsze niż dywaniki samochodowe, ale prawdopodobnie nadal będą do pewnego stopnia uszkodzone lub prawdopodobnie zniszczone. Tkane maty do drzwi są tanie i stanowią praktycznie idealne maty na śnieg w nagłych wypadkach.

  Spłaszczone pudełka kartonowe działają równie dobrze, nie ma znaczenia, czy zostaną zniszczone i są darmowe, jeśli kiedykolwiek kupiłeś coś od Amazon lub podobnego.

 7. Użyj hamulców - Wciąż nigdzie nie jedziesz? Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale jeśli naprawdę się nad tym zastanowić, jedno koło zwykle obraca się bardziej niż drugie, ponieważ ma mniejszy opór . Lekkie naciśnięcie hamulców spowoduje zmniejszenie prędkości obrotowej obracającego się koła (poprzez zwiększenie minimalnego momentu obrotowego, który byłby potrzebny do obrócenia każdego koła ze względu na fakt, że mechanizm różnicowy przykłada równy moment obrotowy do każdego z kół napędowych w dowolnym samochodzie bez żadnych fantazji urządzenia trakcyjne) i przenieś część mocy na drugie koło, aby oba koła pracowały, aby wyciągnąć cię ze śniegu. Dwa koła obracające się powoli i pracujące razem są znacznie lepsze niż gdyby próbowały pracować niezależnie w tej sytuacji.

  Pamiętaj, że intensywne używanie hamulców może doprowadzić do przegrzania. Jeśli tak się stanie, wyłącz silnik na chwilę i pozwól pojazdowi ostygnąć. Jeśli spadniesz, a twój samochód znajdzie przyczepność, pamiętaj, że Twoje odległości hamowania mogą znacznie wzrosnąć, dopóki nie będą mieli szansy na ochłodzenie się.

 8. Sprawdź wskaźnik paliwa - Brzmi prosto, ale możesz dostać dużo paliwa (zwłaszcza jeśli masz mniej ekonomiczny samochód), gdy próbujesz wyciągnąć samochód ze śniegu. Jeśli wiesz z góry, że podczas długiej podróży będziesz jeździł w gęstym śniegu, możesz pomyśleć o zabraniu ze sobą kanistra z zapasowym paliwem , na wypadek gdyby podróż trwała dłużej niż oczekiwano. Utknięcie w śniegu nie pomaga Twojemu MPG!

  Pamiętaj, że nie powinieneś regularnie nosić paliwa ze względu na zabawną - i potencjalnie bardzo niebezpieczną - łatwopalną chemię.

 9. Sprinkle Salt - Sól pomoże stopić lód, który zwykle tworzy się podczas obracania kół (i ten lód prawdopodobnie jest przyczyną, dla której utkniesz). Preferowana jest sól kamienna , ale sól stołowa będzie również działać, jeśli zużyjesz jej dużo.
 10. Posyp inne rzeczy - piasek , sucha gleba (nie błoto!), Ściółka dla kotów lub inne podobne materiały mogą pomóc zapewnić przyczepność samochodu pod kołami napędowymi.
 11. Zapasowe płyny - jeśli masz sposoby na uzyskanie gorącej wody (stopić śnieg w przegrzanym samochodzie?), Dodatkowego płynu do wycieraczek lub płynu niezamarzającego (uważaj na środki zapobiegające zamarzaniu w obszarach mieszkalnych, zwierzęta domowe lubią pić je z ziemi i zatruwają je , więc nie używaj go tam, gdzie będzie się gromadził) w samochodzie, ponieważ może to również pomóc stopić śnieg / lód.
 12. Deicer Spray - Chociaż nie zgadzam się z pomysłem uwalniania tego rodzaju szkodliwych chemikaliów do środowiska, gdzie jest to możliwe, możesz - w ostateczności - użyć chemicznego sprayu przeciwoblodzeniowego w celu stopienia lodu.
 13. Wyprostuj kierownicę - upewnienie się, że koła są proste, znacznie ułatwi samochodowi znalezienie przyczepności, gdy utknie. Uważaj, aby nie zabrać żadnych przeszkód na wypadek, gdyby Twój samochód nagle znalazł przyczepność.
 14. Użyj wysokiego biegu - Delikatnie przyspiesz, aż koła zaczną się ślizgać, a następnie cofnij, a następnie ponownie do przodu, aż do uzyskania wystarczającej przestrzeni do wyciągnięcia. Korzystanie z wysokiego biegu, takiego jak 2. - lub nawet 3., jeśli Twój samochód pozwoli ci to bez utknięcia - powstrzyma cię od obracania się kół na śliskiej nawierzchni.
 15. Wypuść powietrze - wypuść trochę powietrza z opon z zaworu (patrz rysunek poniżej) za pomocą szpilki , długopisu , noża , narzędzia wielofunkcyjnego , kluczyka samochodowego lub podobnego narzędzia , aby zwiększyć powierzchnię opony w kontakcie z podłożem w dowolnym miejscu danego czasu, zwiększając w ten sposób przyczepność. Potrzebujesz czegoś, co wcisnie się w środek zaworu.

  Valve Stem

 16. Użyj Momentum - Możesz rozkołysać samochód, używając mocy samochodu lub kolektywnej siły grupy bezinteresownych wolontariuszy lub obu! Pęd ten może pomóc w wyprowadzeniu pojazdu z dziury, w którą nieuchronnie się w tym momencie wykopał. Należy zauważyć, że wykorzystanie mocy samochodu do wytworzenia tego pędu poprzez szybką zmianę biegów nie powinno być pierwszym rozwiązaniem, ponieważ skrzynia biegów może zostać przeciążona i zawieść, gdy pęd jest zmieniany tak szybko.

 17. Użyj układu kierowniczego (tylko pojazdy z napędem na przednie i na cztery koła) - Jeśli masz pojazd z napędem na przednie koła, a koła się obracają, obrócenie kół w innym kierunku może zapewnić dodatkową przyczepność, której potrzebujesz. Wiele osób próbuje utknąć przy bardzo zakręconej kierownicy, jakby chciało natychmiast ponownie wjechać na drogę. Może to utrudnić, dlatego pomysł polega na obróceniu koła o minimalną możliwą kwotę (tj. Wyprostowaniu przednich kół za pomocą układu kierowniczego). Niewielkie obroty przednich kół mogą wytrzymać ograniczoną przyczepność tylnych kół w śliskich warunkach, więc wyprostowanie układu kierowniczego może czasem bardzo pomóc. Pamiętaj, aby przyspieszać powoli, w przeciwnym razie po prostu ponownie się wkopiesz!

 18. Metoda podnoszenia i napełniania - Jeśli do tej pory nic innego nie działało, metoda podnoszenia i napełniania może po prostu. W każdym razie powinieneś mieć w samochodzie podnośnik, który jest wszystkim, czego potrzebujesz, aby to zrobić.

  • Oczyść śnieg, starając się, aby ziemia była jak najbardziej płaska, aby ułatwić podniesienie samochodu.
  • Połóż podnośnik na stabilnej podstawie, takiej jak deska drewniana , blacha, a nawet stara kołpak piasty .
  • Jack najgłębiej zanurzona opona jak najwyżej. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, ponieważ podnośnik może nadal łatwo ślizgać się w tak śliskich warunkach.
  • Rzuć wszystko, co możesz znaleźć (poza śniegiem lub lodem!) Pod podniesioną oponą, aby zwiększyć przyczepność. Użyj czegokolwiek, jak maty podłogowej , koca , soli , piasku lub nawet opony zapasowej, jeśli pod podniesioną jest wystarczająco dużo miejsca.
  • Ostrożnie opuść podnośnik na stos rzeczy.
  • Jedź ostrożnie ze śniegu do miejsca, w którym jest przyczepność i nie zapomnij zabrać wszystkiego, co ze sobą zabrałeś, aby nie zaśmiecać.

 19. TracGrabbers - to produkt zaprojektowany specjalnie do użytku, gdy pojazd utknął i nie może znaleźć przyczepności.

  • Zainstaluj jeden TracGrabber na każdym kole napędowym po utknięciu.
  • Usuń jak najwięcej zanieczyszczeń, co utrudnia poruszanie się pojazdu, takie jak śnieg, duże kawałki lodu lub skały z przodu opony napędowej.
  • Użyj wystarczającej mocy, aby TracGrabbers mógł podnieść i wyciągnąć samochód z miejsca, w którym utknął.
  • Jedź powoli do stabilnego terenu i zdejmij je przed podróżą - nie są przeznaczone do użytkowania na duże odległości.

TracGrabbers

 1. GoTreads - GoTreads to kolejny produkt komercyjny, który warto rozważyć, jeśli mieszkasz gdzieś z bardzo długimi, śnieżnymi zimami.

 2. Praca z grawitacją - wiele osób, które utknęły w śniegu, będzie próbowało przyspieszyć ruch pojazdu w kierunku, w którym chcą jechać. Jeśli jednak utkniesz na pochyłości, nie powinieneś próbować walczyć z grawitacją! Staraj się przykładać moc do kół za pomocą biegu wstecznego, jeśli to w ogóle możliwe, aby móc wykorzystać grawitację na swoją korzyść, zamiast z nią walczyć.

  Płaszczyzna pochylni

  Zauważ tutaj, że ciężar pojazdu działa grawitacyjnie jako siła pionowo w dół. Im większe nachylenie, tym większa wartość siły działającej na ciebie. Innymi słowy, im bardziej strome nachylenie, tym więcej wysiłku będziesz musiał włożyć w poruszanie się pojazdu w górę zbocza. Przesuwając się w dół zbocza w przeciwnym kierunku, będziesz miał taką samą siłę działającą z tobą.

 3. Rękawiczki - Snowy środowiska prawdopodobnie będą bardzo zimne, dlatego zakładam, że zabrałeś już ze sobą rękawiczki, gdy przypomniałeś sobie kapelusz , szalik , płaszcz i gorącą czekoladę w kolbie . Warto jednak pamiętać o taniej parze grubych rękawiczek , które utrzymają twoje dłonie w cieple i suchości podczas odśnieżania na zimno. Mówię tanio, więc jeśli masz zamiar użyć ich również do konserwacji, nadal pozwolą ci uniknąć kupy samochodów, ale nie złamią banku, jeśli zostaną rozdarte lub ogólnie zniszczone.

  Nie możesz nic produktywnego, jeśli masz zamrożone palce!

 4. Propan Torch - Jest to zabawny, skuteczny sposób na stopienie niektórych twardych skał lodowych, jeśli miałeś problemy z użyciem innego narzędzia z powodu wysokiej wytrzymałości na ściskanie. Staraj się nie topić dziury w oponie! Byłbyś zaskoczony, jak łatwo to zrobić. Przydaje się również do podgrzewania tego gorącego napoju, do którego umykałem wcześniej (o ile jesteś ostrożny).

 5. Idź swobodnie na przepustnicy - to naturalna reakcja, aby dać samochodowi dużą moc, gdy utkniesz, ale częściej zmniejsza to tarcie i wykonuje gorszą pracę niż używanie tylko tyle, aby utrzymać kontakt powierzchni opony z śniegiem i skradać się z koleiny.

  Pamiętaj, że dotyczy to tylko wyjścia z początkowej koleiny. Jeśli udało ci się cofnąć samochód z koleiny, musisz upewnić się, że używasz wystarczającej mocy, aby nieść wystarczająco dużo rozpędu, aby móc przejechać przez miejsce, w którym pierwotnie utknąłeś.

 6. Wyłącz kontrolę trakcji - w ten sposób wyłączasz zdolność samochodów do ograniczania mocy na kołach, gdy zaczynają się obracać - nie ograniczając w ten sposób zdolności samochodów do uzyskania żadnego pędu do przodu, jeśli znajdzie przyczepność na jednym lub kilku kołach napędowych . Jako ogólna zasada; wyłącz kontrolę trakcji, a następnie pozwól układowi napędowemu (AWD / FWD / RWD) samodzielnie poradzić sobie z rozdziałem mocy wokół samochodu.

  Pamiętaj, że jeśli wyłączysz kontrolę trakcji, powinieneś uważnie obserwować prędkościomierz, ponieważ może ci się przydać przypadkowe zwiększenie prędkości koła bardziej niż to konieczne do punktu, w którym jeśli samochód nagle znajdzie przyczepność, możesz stracić kontrolę nad samochodem, a nawet spowodować kolizja! Nie wspominając już o tym, że prawdopodobnie nie będzie już wiele z twoich opon.

  Tu i tutaj jest kilka genialnych przykładów (choć jest wiele innych) tego, w jaki sposób samochody Subaru mogą robić postępy w śniegu, wykorzystując swój niezwykły system AWD bez kontroli trakcji. Szczególnie w przypadku samochodów Subaru może to być bardzo skuteczna metoda (nawet jeśli śnieg jest naprawdę głęboki).


Jakie narzędzia mogę zabrać ze sobą, aby pomóc mi wydostać się ze śniegu?

Podsumowanie przydatnych rzeczy

 • Kluczyk - bez tego nie jedziesz daleko!
 • Łopata, łopata lub łopata kempingowa
 • Śrubokręt
 • Scyzoryk lub narzędzie wielofunkcyjne
 • Kielnia ogrodowa
 • Blachy
 • Deska z drewna
 • Dywaniki samochodowe, wycieraczki lub spłaszczone kartony
 • Jerry może z zapasowym paliwem
 • Sól kamienna lub stołowa
 • Piasek, sucha gleba, ściółka dla kotów lub inne podobne materiały
 • Szpilka, długopis lub nóż
 • Lewarek
 • Zaślepka piasty
 • Koc
 • Opona zapasowa
 • TracGrabbers
 • Dobra para grubych, wodoodpornych rękawic
 • Tanie rękawiczki
 • Ciepłe ubranie
 • Gorący napój
 • Pochodnia propanowa

Czy są pewne rzeczy, które mogę zrobić przed zaśnięciem, które ułatwiają wydostanie się ze śniegu?

Tak. Jeśli nie masz niektórych lub wszystkich rzeczy na powyższej liście, możesz użyć swojego najlepszego osądu, aby przygotować się na każdą sytuację, nie powodując, że samochód jest bardziej zagracony niż przeciętna szopa ogrodowa! W wielu krajach śnieg i tak jest rzadkim zjawiskiem, więc nie sugerowałbym, aby cały czas mieć wszystko w samochodzie.

O czym należy pamiętać

Również przed wyjazdem możesz pamiętać o tych rzeczach:

 • Know Your Car - Czy wiesz, gdzie są twoje koła napędowe? Jeśli otworzysz maskę i zobaczysz, że silnik jest zamontowany równolegle do przedniej osi, prawdopodobnie masz samochód z napędem na przednie koła. Jeśli jest zamontowany prostopadle, prawdopodobnie jest to napęd na tylne koła.

  FWD

  Należy pamiętać, że niektóre samochody, takie jak większość pickupów, SUV-ów i samochodów reklamowanych jako „quattro”, mają w rzeczywistości napęd na cztery (lub wszystkie) koła. Oznacza to, że wszystkie koła są w stanie wyciągnąć samochód ze śniegu.

  AWD

 • Zabierz samochód na krótką przejażdżkę autostradą - jeśli zauważysz chwiejność lub niezwykłe wibracje, prawdopodobnie na kołach jest śnieg, który może powodować nierównowagę. Aby to naprawić, pociągnij, gdy jest to bezpieczne i wygodne, i ręcznie wyrzuć śnieg z kół (z założonymi rękawiczkami).

 • Przygotuj się - motto zwiadowców, które z pewnością obowiązuje tutaj. Trzymaj niektóre z wyżej wymienionych rzeczy w bagażniku samochodu w miesiącach zimowych. Jeden lub więcej z tych przedmiotów może znacznie ograniczyć czas i wysiłek potrzebny do uwolnienia utkniętego samochodu od śniegu i lodu. Niektóre przekąski byłyby mądrym dodatkiem do takich zapasów na czas, który wymaga dłuższego czasu oczekiwania na pomoc (nie tylko na śniegu, ale także na awarie).

 • Opony zimowe - jeśli jeździsz w rejonie, który przeżywa naprawdę ciężką zimę (w przeciwieństwie do sporadycznych opadów śniegu, takich jak w Anglii raz w roku, jeśli masz szczęście!), Rozważ zainstalowanie opon zimowych lub zimowych. Opony całoroczne nie są tak skuteczne w pokonywaniu śniegu, błota i podobnych powierzchni.

 • Bądź zaradny - jeśli nie masz deski z drewna lub blachy, aby zwiększyć przyczepność, idź i znajdź w pobliżu jakieś kije lub kamyki, których możesz użyć do tego samego celu zwiększenia przyczepności.

 • Kiedy się uwolnisz - jeśli poruszasz się do przodu, gdy się uwolnisz, kontynuuj jazdę w stałym tempie, dążąc do miejsca z mniejszą ilością śniegu, w którym możesz bezpiecznie zatrzymać się lub wrócić na drogę. Jeśli uwolniłeś się i jedziesz wstecz, kontynuuj jazdę przez kilka metrów, a następnie puść pedał gazu, pozwalając, by śnieg zatrzymał samochód. Delikatnie przyspiesz do przodu na tych samych ścieżkach, które właśnie wykonałeś z wystarczającą prędkością, aby przebić się przez oryginalne miejsce. Nie idź zbyt wolno, bo wrócisz tam, gdzie zacząłeś!

 • Przepływ powietrza przez chłodnicę - jeśli masz śnieg zapakowany z przodu kratki z zaspy śnieżnej, upewnij się, że go wyczyścisz, zanim pojedziesz zbyt daleko. Spowoduje to przegrzanie, jeśli przepływ powietrza zostanie zablokowany. Przegrzanie może zrobić straszne rzeczy dla silnika, więc jest to ważne.


Bardzo chciałbym usłyszeć inne sugestie, które mogą pomóc wszystkim uniknąć śniegu!


Dodanie do 14 („Użyj niskiego biegu”): Właściwie drugi bieg może być dobrym pomysłem, ponieważ pozwala na łagodniejsze przyspieszenie.
Michael

To miałem na myśli. Niski bieg jest zdefiniowany jako narzędzi, które powoduje pojazdu kołowego poruszać się powoli, ze względu na niski stosunek prędkości kół i że z ich mechanizmem napędowym.
Max Goodridge,

Świetna odpowiedź. Jedyne, co chciałbym dodać, to minimalne zużycie gazu (na początku). Naturalną reakcją jest podawanie paliwa samochodowi, gdy utkniesz, ale najczęściej zmniejsza to tarcie i działa gorzej niż używanie tylko tyle, aby utrzymać kontakt powierzchni opony z śniegiem i pełznąć z koleiny.
anon01

1
Uzupełnij swoją uwagę na temat używania kierownicy: wiele osób próbuje utknąć przy bardzo obróconej kierownicy: tak jakby chciały natychmiast ponownie wjechać na jezdnię. Może to utrudnić, dlatego pomysł polega na obróceniu koła o minimalną możliwą wartość, tj. Wyprostowaniu przednich kół za pomocą układu kierowniczego. Niewielkie obroty przednich kół mogą wytrzymać ograniczoną przyczepność tylnych kół w śliskich warunkach, więc wyprostowanie układu kierowniczego może czasem bardzo pomóc!
Erik Eidt

Dziękuję wszystkim za wspaniałe sugestie, wszystkie powyższe sugestie zostały dodane do mojej odpowiedzi. Myślę, że razem udało nam się opracować bardzo wyczerpującą listę!
Max Goodridge

15

Wciągarka ręczna i pasek holowniczy. Potrzebujesz czegoś do przymocowania (haka holowniczego w samochodzie i czegoś mocnego w okolicy), ale jest to około 90 procent tak dobre, jak wezwanie lawety.

Wciągarka wykonuje całą pracę, pasek po prostu rozszerza swój zasięg do najbliższego mocnego przedmiotu. Jeśli pociągnięcie samochodu na sześć stóp nie odblokuje go, po prostu odłóż samochód z powrotem do pozycji parkowania, wyciągnij wyciągarkę, skróć pasek holowniczy i pociągnij go jeszcze bardziej.

wciągarka wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Są to również bardzo niedrogie produkty, które można kupić w miejscach takich jak sklepy z częściami samochodowymi i home depot.
Jim W

Brzmi zbyt prosto. Nie mogłem działać. lol
Ppoggio

6
Użyłem tego do ciągnięcia samochodu z płaskimi oponami 30 stóp pod górę, więc wiem, że będzie dobrze działał na śniegu. Pasy holownicze zwykle mogą pomieścić 5 ton, a wciągarki mają różne siły od pół tony do kilku ton. Jeśli twój pojazd znajduje się w dolnej części wąwozu, możesz chcieć zabrać ze sobą dodatkowy zestaw pasków do przytrzymania samochodu na miejscu po zresetowaniu wyciągarki.
Jim W

2
Uwaga: jeśli masz zamiar to zrobić, WŁÓŻ SAMOCHÓD W POŁOŻENIU NEUTRALNYM, zanim zaczniesz ciągnąć - a jeśli samochód będzie na zboczu po uwolnieniu się od śniegu, poproś kogoś siedzącego na fotelu kierowcy, który wie, jak uruchomić hamulec.
Bob Jarvis

2
W rzeczy samej. Widziałem jakieś głupie rzeczy. Nagle półtora tony toczą się po ulicy.
DucatiKiller

6

Zauważyłem, że nie wspomniano o niesamowitej metodzie.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Źródło

Ta metoda zapewnia dodatkową przyczepność, jakiej potrzebuje jedna opona. Może nie działać tak dobrze na śniegu, ale możesz nałożyć oponę na tę oponę, aby uzyskać dodatkową przyczepność, jeśli nie możesz odblokować samochodu.


1
Źródło jest zepsute
Szalony

1
Pamiętaj jednak o odstępach na nadkolu i nie wykonuj ekstremalnych skrętów.
Criggie

Źródło zostało naprawione.
Nelson

3

Użyj drugiego biegu lub trzeciego, jeśli to możliwe. Obniża to moment obrotowy przekazywany na koła napędowe i ma tendencję do zmniejszania obrotu koła. Nie jest powszechnie znane, że przyczyną 2 jest samodzielna opcja zmiany biegów w większości pojazdów wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów z powodu niskiego tarcia.


Nie powszechnie znany? Jest zaznaczony na skrzyni biegów, a sprzedawca w salonie dealerskim nawet wyraźnie mi to wskazał, kiedy poszedłem kupić samochód.
Mason Wheeler,

2
Należy pamiętać, że wybór biegów w większości automatycznych skrzyń biegów to maksymalny bieg, na który może się przełączać, i nie oznacza to, że jest to właściwy bieg, w którym zaczyna. Tak, są wyjątki, dlatego powiedziałem „większość” powyżej.

3

Jeżeli pociągnięcie do przodu, a następnie odłączenie mocy (przez wciśnięcie sprzęgła) spowoduje pewien ruch do tyłu, oznacza to możliwość „huśtania się” samochodu.

Pociągnij do przodu z silnikiem, aż do momentu, w którym samochód nie będzie się już poruszać, a następnie pozwól swobodnie przetoczyć się do tyłu (wciśnięte sprzęgło). Kiedy przestanie się toczyć, natychmiast ponownie pociągnij do przodu. Każdy taki cykl gromadzi coraz więcej energii kinetycznej, dopóki nie wystarczy uwolnić samochód.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.