Jak usunąć zepsuty wiertło z metalu?


17

Budowałem wierzchowca dla mojego niestandardowego spławika. Wiertło z węglików spiekanych 1/4 "oderwało się od blachy ze stali 3/4".

Jak mogę to usunąć?

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Masz zdjęcie? Z czego jest zrobiony kawałek?
DucatiKiller

Hej, gdzie byłeś? Czy kiedykolwiek wyciągnąłeś tę rzecz?
DucatiKiller,

@DucatiKiller Spawanie nie było idealne dla tego malutkiego miejsca. Skończyło się to na tym, że to rozwaliłem.
Jonathan Musso

Odpowiedzi:


8

Jeśli masz spawacza

Przyspawaj metalowy pręt do górnej części wiertła pod kątem 90 stopni od wiertła.

Następnie można użyć pręta jako dźwigni, aby obrócić wiertło w odwrotnej kolejności. Możesz kilka razy wziąć młotek, uderzyć go pięścią i wbić w końcówkę wiertła, aby go poluzować.

Ile wystaje ten wiertło?

Opinia IMO, nawet jeśli na płytkę dostanie się odrobina spryskania spawalniczego, można ją zeszlifować. Wygląda jak praca w toku. Jeśli kawałek wiertła przylgnie do płyty, możesz go trochę zmielić, aby upewnić się, że jest wolny.

Wykorzystałem sztuczkę na bardzo dużych śrubach z zatrzaskiem, ale nigdy nie jestem wiertłem i nie jestem pewien, czy w moim scenariuszu można przyspawać wiertło do pręta.


Spróbuję tego. Kawałek wcale nie wystaje, jest równo z płytą.
Jonathan Musso,

Brutal, czy uważasz, że możesz zdjąć pręt bez przyspawania wiertła i pręta do płyty?
DucatiKiller

Będę musiał spróbować, to na pewno ciasne miejsce. Nie przejmuję się płytą tak mocno, jak spawaniem otworu. Tak jak powiedziałem, że nie wystaje nawet mm. To będzie interesujące!
Jonathan Musso

Zainteresowany wynikiem, daj nam znać, jak to działało.
DucatiKiller

8

Wiertło ma rowki (rowki po bokach). Spróbuj wbić gwoździe w oba rowki, a następnie złap za pomocą szczypiec blokujących i obróć. Najpierw nasmaruj olejem penetrującym, aby pomóc.

Z drugiej strony - zamiast gwoździ, które są zwykle bardzo miękką stalą, użyj twardszych stalowych szpilek ... najłatwiejszym do znalezienia jest trzon tępego wiertła, każdy ma jakieś nudne 1/8 "bity. można odciąć karbowaną część lub po prostu użyć ich w takiej postaci, w jakiej są.


2
Brzmi dobrze. Spróbuję tego i dam znać, jak to się potoczy!
Jonathan Musso

3

Do poprzedniej odpowiedzi! Robiłem to cały czas jako mechanik wielkiej ciężarówki. użyj dwóch lite młotków i dwóch stempli o połowę mniejszej średnicy rowków wiertła (rowki z boku „wiertła”). Poproś znajomego, aby uruchomił jeden zestaw młotków, a drugi uderzy cię pięściami. za pomocą rowków wiertarskich Oba stemple ustawia się w przeciwnych kierunkach, blisko kąta 90 stopni do złamanego punktu wiertła w przeciwnym kierunku do pierwotnej operacji wiercenia. Teraz oboje delikatnie uderzacie pięścią młotkiem (niepotrzebne uderzenie), starajcie się stukać tak blisko czasu, jak to tylko możliwe. Chociaż czas nie jest krytyczny, pomaga! Czas potrzebny na zebranie narzędzi potrwa dłużej niż usunięcie bitu! Wkręci się do tyłu za około 30 sekund do półtorej minuty. Działa absolutnie za każdym razem. Uchwyt „CB” to „CookieMonster”, po prostu zrelaksuj się i ciesz się informacjami.


2

Idealnie, z wytrzymałym śrubokrętem. Jeśli to nie zadziała, oto pomocny krok, który niedawno natknąłem się na to, jak usunąć uszkodzony, ale z bloku silnika: http://m.lowes.com/pd/SpeedOut-4-Piece-Screw-Extractor- Zestaw / 50217437

http://thegarage.jalopnik.com/heres-how-to-remove-a-broken-bolt-without-losing-your-m-1702042621


1
Myślę, że ponieważ wiertło jest hartowane, byłoby to nieskuteczne. To prawdziwy problem, utwardzony kawałek.
DucatiKiller

1
Ups, zapomniałem opublikować artykuł. Zgadzam się, że aby to wyciągnąć, prawdopodobnie nie możesz użyć ekstraktora. Możesz udać się do sklepu z metalami i poprosić ich o przyspawanie zakładki na końcu, aby ją odkręcić, ale ponieważ jest utwardzona, może być konieczne wywiercenie wiertła. Yikes! Sprawdź artykuł thegarage.jalopnik.com/…
Tyler

OMG, Wygląda na to, że wióry metalowe po prostu poszły prosto do jego kolektora dolotowego, kiedy wiercił ??????
DucatiKiller,

Tak jak powiedziałem, chłopaki! Uważam, że musiał rozebrać cały górny koniec, aby usunąć śrubę bez uszkodzenia silnika
Tyler

Radość z popełniania błędów. Ból czyni nas lepszymi. lol
DucatiKiller

2

Jeśli końcówka nie jest dobrze zakleszczona w otworze, być może uda ci się wyciągnąć końcówki szczypiec ząbkowych do rowków i złapać ją. Jeśli możesz go złapać, odkręć go z otworu. To zadziałało dla mnie, ale ten kawałek nie był ciasny w dołku.


Chociaż jest to dobra sugestia (a więc moja +1), pamiętaj, że to tylko wiertło 1/4 "... maleńkie.
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2

Kawałek, który wyciągnąłem w ten sposób, miał albo 6 albo 8 mm, nie pamiętam który. To około 1/4 "- 3/8". Nie trzeba również umieszczać końcówek szczypców na dłuższą metę, wystarczy kilka mm.
squigbobble 13.01.16
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.