Skuteczny sposób czyszczenia wnętrza przedniej szyby?


52

Wnętrze mojej przedniej szyby ma cienką warstwę brudu. Kiedy światło uderza go w określony sposób, drastycznie zmniejsza moją widoczność.

Użyłem środka do czyszczenia szkła z czystymi ściereczkami samochodowymi z mikrofibry i ręcznikami papierowymi, ale nie wydaje się, aby myły szyby, po prostu rozmazują brud. Brud przetrwał wiele takich oczyszczeń.

Jak mogę skutecznie usunąć brud z wewnętrznej strony przedniej szyby, aby przywrócić widoczność?


1
Wypróbuj suche ręczniki papierowe. Pracował dla mnie. (BTW, rozumiem, że ten brud jest skondensowany z odgazowania tapicerki.)
Daniel Griscom

Mój najlepszy sukces w czyszczeniu to amoniak. Nienawidzę tego zapachu i często próbuję spaść na ręcznik z mikrofibry z ciepłą wodą i alkoholem. Mimo to amoniak (a następnie rękawiczki i powietrze) działa najlepiej.
Hennes

5
Czy jest słodki zapach? Jeśli „brud” powtarza się, może to być wyciek płynu chłodzącego z rdzenia nagrzewnicy.
George,

Zdjęcie byłoby fajne tutaj. Czy wiesz, jakie jest źródło brudu?
Zaid

@Zaid Nie sądzę, żebym mógł zrobić zdjęcie. Brud jest prawie niewidoczny, z wyjątkiem jazdy w kierunku słońca, gdy znajduje się on tylko nieco ponad horyzontem i nie sądzę, żebym mógł odtworzyć warunki dla obiektywu. Nie mam pojęcia, co by to było. Wiem, że już kiedyś eksplodował mi napój gazowany, ale to tylko kilka lepkich miejsc, które łatwo się wyczyściły. Ale substancja jest bardziej tłusta, jakby brudziły mi się okulary, ale nic nigdy nie dotyka wnętrza mojego okna. Domyślam się, że coś wydmuchiwanego w małych ilościach przez otwór wentylacyjny nagromadziło się przez lata.
Szef sieci

Odpowiedzi:


21

Czyszczę wnętrze płynem do mycia naczyń (jak Fairy w Wielkiej Brytanii - łagodnym płynem używanym do mycia naczyń, sztućców itp.), Następnie Windolene (preparat do czyszczenia szkła), a następnie kończę na Rain-X Anti-fog .

To daje mi nieskazitelną powierzchnię, która jest odporna na zaparowanie, szczególnie w zimie.


3
Właśnie zamierzałem napisać, że bez względu na to, jak okno jest czyszczone, ostatnią warstwą powinien być Rain-X Antifog. Świetna sprawa!
dotancohen

1
Nie mogę głosować wystarczająco przeciw mgławicy Rain-X. Rzeczy są niesamowite.
Nelson

W końcu udało mi się to zrobić, po opóźnieniu zapomnienia o zakupie Anti-Fog (wtedy sklepy pamiętałem, że nie mam go w magazynie), potem problemy zdrowotne itp. Z niecierpliwością sprawdzam, czy rozwiązanie zadziałało . Zauważyłem, że pozostało dużo pozostałości przed i po Windexie, ale wydaje się , że pewne trudne (i niezręczne) szorowanie go usunęło. Gdy tylko trafimy na to światło, które powoduje problemy, dam ci znać.
Szef sieci

Po przetestowaniu różnych warunków oświetleniowych mogę stwierdzić, że moje wnętrze przedniej szyby jest czyste , ale odkąd zastosowałem Anti-fog, miałem pewne problemy z zaparowaniem, których nigdy wcześniej nie miałem. Akceptuję to, ponieważ najpierw użyłem zmywarki (Dawn) i wody, a potem Windex zadziałał. Rain-X to osobny problem.
Web Head

Dziwne - zastanawiam się, co tam poszło nie tak. Rain-X Anti Fog jest specjalnie do tego zaprojektowany i nigdy nie miałem z tym żadnych problemów.
Rory Alsop

16

Zagnieciona gazeta to mój wybór, aby szkło wyglądało idealnie. Usuwa smugi, które pozostawia wiele ręczników.


2
Głosowałbym za tym 100 razy, gdybym mógł. Gazeta to zdecydowanie najlepsza droga!
Brian Knoblauch

Popieram ten głos .....
Moab

Czego właściwie używasz ze zmiętą gazetą? Tylko woda / para? A może jakiś środek czyszczący? I czy nie ma problemu z atramentem wydostającym się z gazety na przednią szybę, biorąc pod uwagę wilgoć?
Mehrdad

Nie mogę mówić w imieniu wszystkich gazet, ale atrament nie ściera się dla mnie. Używam dowolnego roztworu czyszczącego, zwykle trochę deszczu-x lub po prostu windex (choć nie tyle jest potrzebne). Uważam, że struktura włókien powoduje większy kontakt powierzchni ze szkłem i jest większa i sztywniejsza niż inne tkaniny, które mogą zapewnić porównywalny kontakt. Mikrofibra i większość ręczników to tylko splątany puch.
Joseph Freund

@ Mehrdad używasz gazety na sucho. Węgiel w tuszu dobrze pochłania zanieczyszczenia. Ale: wiele gazet jest obecnie drukowanych przy użyciu atramentu na bazie wody, który może spaść, jeśli gazeta się zamoczy.
Hobbes

8

Powinieneś być w stanie usunąć trudne do usunięcia zanieczyszczenia kombinacją glinki i smaru.

Glinka bardzo dobrze usuwa zanieczyszczenia powierzchniowe. W tym filmie pokazano instrukcje krok po kroku :

 • nasmaruj przednią szybę smarem ilastym (równie dobrze powinna działać woda z mydłem)
 • ugniataj glinę w płaski kwadrat wielkości dłoni
 • Nanieś trochę smaru na glinę
 • Pocieraj glinę o zanieczyszczone szkło, wykonując ruchy tam i z powrotem
 • Złóż glinkę, aby odsłonić nową glinę, gdy istniejąca powierzchnia zbierze sporą ilość zanieczyszczeń

1
Bardzo interesujące. Dosłownie nigdy przedtem czegoś takiego nie słyszałem. Nie zacząłbym nawet szukać takiego produktu.
Szef sieci

Zastanawiam się, jak często facet w tym filmie tak czyści kieliszek: P
Szalony

2
@Insane: Bardzo chciałbym zobaczyć, jak się kuli, gdy pluję na ptasie odchody, a następnie zeskrobuję je kluczem!
dotancohen

6

Wszystkie dotychczasowe sugestie są bardzo dobre. Istnieją różne sposoby usuwania smaru z przedniej szyby. Problem, który zawsze znajdowałem w przypadku środków czyszczących na bazie amoniaku lub alkoholu, polega na tym, że odparowują bardzo szybko i pozostawiają po sobie film i część smaru.

Uznałem, że dobrze działa, używając dużej ilości środka czyszczącego na bazie alkoholu (nie amoniaku, jak stwierdzono w komentarzach), aby poluzować tłuszcz i brud z przedniej szyby. Zapobiegnie to szybkiemu parowaniu produktu i pozostawieniu trudnego do usunięcia filmu. Użyj ręcznika papierowego, aby go dobrze wyszorować . Nie martw się, że po zakończeniu jest bardzo mokry.

Następnie użyj świeżego papierowego ręcznika, aby wysuszyć nadmiar środka czyszczącego. Spowoduje to usunięcie większości środka czyszczącego wraz z brudem z przedniej szyby.

Następnym krokiem jest dla mnie różnica: użyj czystej wody na nowym ręczniku papierowym (zmocz go lub przednią szybę, jeśli masz dodatkowy opryskiwacz). Ponownie użyj dużo na ręczniku papierowym, aby zostawić trochę wody na przedniej szybie. Po szorowaniu i rozcieńczeniu środka czyszczącego użyj ponownie suchego ręcznika papierowego, aby osuszyć przednią szybę .

Ta metoda może zająć trochę więcej czasu i może zająć więcej ręczników papierowych niż ta, której używałeś, ale okazało się, że najlepiej czyści. Wydaje się, że to woda ostatecznie usuwa film.


1
Należy unikać używania środków czyszczących na bazie amoniaku do szyb samochodowych, ponieważ mogą one utrudniać widoczność podczas jazdy.
Zaid

1
@Zaid, proszę wyjaśnić. Amoniak rzekomo paruje bardzo szybko. Jak to utrudniłoby widoczność?
Octopus

@Octopus: Może uszkodzić przyciemnione szyby, wykończenia wnętrza i stanowić zagrożenie dla zdrowia we wnętrzach - autogeek.net/waterspots.html , ecotouch.net/…
Zaid

@Octopus: Również detailedimage.com/Ask-a-Pro/...
Zaid

@Zaid - Nie używałem w samochodzie środków czyszczących na bazie amoniaku. Tylko alkohol. Dlatego może nie być dobrą radą powiedzieć komuś, żeby go używał. Ale wątpię też, aby wiele osób miało barwę na rynku wtórnym. Wiem tylko, że za każdym razem, gdy korzystałem z „Niewidzialnego szkła” (z twojego linku), odczuwałem potem ogromny ból głowy i mdłości. Dla mnie zbyt silna substancja chemiczna. :)
G Trawo

5

W tym celu znalazłem specjalnie wycieraczki w supermarkecie. Pachną metylowanymi spirytusami, więc prawdopodobnie tego właśnie używają. W każdym razie działają naprawdę dobrze. Myślę, że film na szkle pochodzi z grzejników, więc to wszelkiego rodzaju cząsteczki oleju i plastiku, które gorące powietrze zbiera w przewodach.

Wchodzą w plastikowy cylinder ze szczeliną u góry, więc po wyciągnięciu jednego z nich następuje następny. Bardzo przydatny.


5

Wymieszaj ciepłą wodę z odrobiną octu i przetrzyj okno szmatką. Wytrzyj i wypoleruj szkło starą gazetą, gruby papier w starym stylu działa najlepiej. Wydaje się, że drukowanie w kolorze wymaga mniej chłonnego, gładszego papieru.

Uważam to za bardzo skuteczne i prawie bezpłatne.


5

To może być twoja technika, która wymaga pracy. Używanie dwóch ściereczek czyszczących z mikrofibry CLEAN to dobry sposób. Będziesz chciał użyć jednego, który ma krótką drzemkę, a drugi będzie wzorem waflowym. Coś takiego:

Krótka drzemka:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Splot waflowy:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Pierwszy, którego używasz do czyszczenia z wybranym rozwiązaniem czyszczącym. Pierwszym kluczem jest nie używać zbyt dużo środka czyszczącego. Drugim jest rozpylenie środka czyszczącego na ręcznik z krótką drzemką (dzięki temu nadmiar natrysku nie spłynie z deski rozdzielczej). Potrzebujesz wystarczającej ilości środka czyszczącego na ręcznik, aby był wilgotny, ale nie kapał. Użyj krótkiej drzemki na oknie, aby oczyścić powierzchnię. Działa to lepiej, jeśli robisz to pod spodem od strony pasażera pojazdu.

Po umyciu okna krótkim ręcznikiem drzemki użyj ręcznika waflowego, aby usunąć wszelkie pozostałości z przedniej szyby. Być może trzeba będzie trochę to obejść, ale splot gofrów wykona zadanie. Kontynuuj znajdowanie czystych miejsc na splocie waflowym, składając go i ponownie składając. Pomoże to znaleźć cały brud.

Po użyciu splotu waflowego użyj przeciwmgielnego RainX, jak mawiał @RoryAlsop. Pomoże to w zamgleniu i przy każdym powtarzającym się gromadzeniu.

The Chemical Guys mieć film , który wyjaśnia to całkiem dobrze. Zacząłem w punkcie na przedniej szybie, ale możesz chcieć obejrzeć całość. Oni (oczywiście) promują swoje produkty, ale metoda, którą stosuje, jest całkiem dobra.

Nawiasem mówiąc, nie chcesz używać środków czyszczących na bazie amoniaku gdziekolwiek masz odcień, ponieważ może to uszkodzić odcień. Widziałem jednego faceta używającego butelki z rozpylaczem pełnej wody z jedną kroplą płynu do mycia naczyń ... działa całkiem dobrze.


4

Nie wiem, czy jest dostępny wszędzie, ale znalazłem lakier do szkła od Nigrin, który działa całkiem dobrze wewnątrz i na zewnątrz.

Sądzę, że zawiera trochę miękkich materiałów ściernych, które nie porysują szkła, ale jest bardzo skuteczny i łatwo usuwa nawet te małe krople, które dostajesz podczas parkowania pod drzewem.

Wystarczy nałożyć go na czysto, wcierać w szybę suchym ręcznikiem, a zmyć mokrym ręcznikiem.


4

6 kroków

 1. oczyścić powierzchnię. krok pierwszy usuń substancje organiczne. uderzyć mokrą szmatką nasączoną Clorox.
 2. spłukać bardzo wilgotną szmatką.
 3. alkohol lub aceton do usuwania substancji ropopochodnych
 4. amoniak do usuwania środków czyszczących.
 5. spłukać ręcznikiem nasączonym wodą
 6. kozica zetrzeć.

dobre również do usuwania rain-x. fuj


2

Spryskaj lub ręcznikiem nałóż talku na całą szybę. (Tylko lekkie odkurzanie) Niech zostanie na chwilę. Talk talku zawsze przykleja się do brudu, odpadnie z czystych przestrzeni. Teraz dokładnie zetrzyj ręcznikiem. Może być konieczne powtórzenie tego kilka razy. Po zakończeniu opróżnij wnętrze.


2

Czyścić ściereczkę i miskę letniej wody ze stałą dawką płynu do mycia naczyń. To załatwiło sprawę.


2

Najlepszym sposobem na usunięcie tego tłustego filmu z przedniej szyby samochodu jest dla nas okno z około 2 uncjami białego octu .. spryskaj i przetrzyj czystym ręcznikiem papierowym.


2

Używaj teepili do żucia, wycinaj resztki brudu z resztek dymu, pozostawiając smugi szkła bez smug. Używam pełnego ujęcia do wszystkich szyb w mojej ciężarówce. Co 6 miesięcy i palę w pojeździe. Nigdy nie miej problemu ze światłem słonecznym lub nocnym. Użyj gazety, aby ją wysuszyć, i malutkiej butelki podróżnej do rozpylania włosów. Czyni cuda w moim domu, aby również zmniejszyć dym na szybie. Wypij resztę, jeśli nie jesteś w 100% zadowolony. Lol.


+1 za dodatkową funkcję tequili, jeśli nie jest w pełni usatysfakcjonowana wynikami ... Witamy w serwisie i konserwacji pojazdów silnikowych! : o)
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2

1

Skromny ziemniak do czyszczenia szyb przednich i kasków motocyklowych również ZATRZYMUJE szklane i plastikowe osłony od FOGGING UP.

Potnij ziemniaka na pół, wcieraj obszar do czyszczenia, pozwól sokowi wyschnąć, przetrzyj ręcznikiem, a nie najlepsze ręczniki, w przeciwnym razie mama / mama uderzy w dach,

presto, koniec z zamglonymi szybami i zamglonymi plastikowymi osłonami, hmmm, ślina zrobi to samo z goglami podwodnymi, powstrzyma ich także przed zaparowaniem, wystarczy spojrzeć na Llloyda Bridgesa, który zrobił to samo, zanim poszedł w Sea Hunt


1

Wow ... Zobacz, ile różnych sposobów ludzie muszą czyścić szkło! I słusznie tak ... Dopóki nie znajdziesz metody, która Ci odpowiada, to taki ból!

Nie mogę przejść obok małej butelki z rozpylaczem wypełnionej wodą i odrobiną (10-20%) spirytusu metylowanego oraz czystej szmatki.

Jest tani i łatwy, a bycie głównie wodą zetrze bez smug. Metho daje mu trochę mocy cięcia przez cokolwiek na powierzchni.


1

Uśmiecham się, kiedy to czytam. Oczywistą odpowiedzią na temat czyszczenia szyby jest to, że przednią szybę należy wyczyścić przed wschodem, zachodem lub w zacienionym miejscu, takim jak garaż. Ogromną rzeczą, o którą chcę zapytać: czy jesz tłuste potrawy w samochodzie, takie jak hamburgery i frytki? Założę się, że to jest problem twojej przedniej szyby. Ocet, alkohol i kilka kropli ŚWITU w sprayu dostaną to. Powodzenia dla wszystkich, którzy jedzą do i z pracy. Zdarza się po kilku dniach za każdym razem!


1

Przez wszystkie lata czyszczenia szkła nic nie przebije gazety kroplą lub dwoma płynami do mycia naczyń w pół szklance wody. Coś o gazecie, ale to po prostu działa.


1

Film jest zwykle spowodowany odgazowaniem materiału użytego do pokrycia deski rozdzielczej, dymem papierosowym i tłustymi rękami. Najlepszym środkiem czyszczącym jest alkohol, który usuwa się przed odparowaniem, a następnie standardowy środek do czyszczenia szkła. Użyj ściereczki z mikrofibry (tanie w Wally World).


0

Łatwo. W myjni samochodowej właśnie spryskaliśmy szybę środkiem do czyszczenia okien na bazie amoniaku i gołą ręką potarliśmy szkło, aby rozluźnić warstwę dymu tytoniowego i zetrzeć wilgotnym ręcznikiem frotte. Suche ręczniki i mikrofibra również nie odprowadzają wilgoci. Wystarczy spłukać i wykręcić mały ręcznik frotte (bez płynu do zmiękczania tkanin lub innych zanieczyszczeń). Ściereczka z mikrofibry, będąca mieszanką poliestru, nie jest naturalnym hydrofilem, ale przyciągają tłuszcz, więc używaj ich do osuszenia.


0

Uznałem, że sugestia gliniasta i talku jest interesująca i wspiera moją ulubioną metodę, jaką jest Silvo. Pojemnik wspomina o czyszczeniu luster, więc zorientowałem się, że wszystkie szklane powierzchnie. Uważam, że płyny w podstawie rozpuszczają film, a proszek w Silvo wchłania go, więc kiedy jest suchy i odkurzasz, film również znika. Proszek jest zabrudzony wszędzie, więc zakryj swoją deskę rozdzielczą. Smakuj w chłodny dzień w cieniu, aby dłużej był mokry. Najpierw zrób na zewnątrz, co jest łatwiejsze, a następnie zobacz, co jest w środku. Stare ściereczki z mikrofibry mogą zrzucić miliony włókien, które są widoczne tylko wtedy, gdy światło jest takie. Te włókna również wypadają z Silvo ... zaskakująco nie woda, detergent, meta, aceton, olej eukaliptusowy, alkohol izopropylowy itp. I cienka wełna stalowa ... uwierzcie, że wypróbowałem je wszystkie.-1

Dzięki za wszystkie pomysły. Roztwór amoniaku i octu / woda nie rozmazał pozostałości, ALE to działało pięknie: 1. 2 szklanki ciepłej wody i 3 krople detergentu do naczyń Dawn w plastikowym pojemniku 2. Połowa innego pojemnika z czystą wodą 3. Czysty, nigdy nie używany gąbka z wyszorowanym grzbietem, czysty ręcznik do naczyń, który nie został wysuszony prześcieradłami suszarki lub płynem do płukania tkanin i gazetą bez kolorowego nadruku 4. Włóż gąbkę do wody i roztworu Dawn, wyciśnij nadmiar wody i nałóż na szybę. Odwróć gąbkę i użyj szorowanej strony, aby rozbić osad. 5. Włóż ręcznik do naczyń w czystą wodę i wykręć nadmiar wody. Opłucz przednią szybę wilgotnym ręcznikiem. 6. Zużyta gazeta (bez druku kolorowego) i sucha przednia szyba.

Teraz masz czystą przednią szybę - bez pozostałości !!!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.