Dlaczego moje soczewki kierunkowskazów topią się?


10

Kilka lat temu kupiłem używany Chevy Malibu z 2005 roku. Później, zeszłego lata, musiałem wymienić przednie żarówki kierunkowskazów po obu stronach dwa razy w ciągu miesiąca, ponieważ ciągle się paliły. Zauważyłem, że pomarańczowa soczewka nad żarówkami została stopiona i kapie na nie stopiony plastik.

Sprawdziłem inne podobne samochody marki / modelu i nie widziałem na nich stopionych soczewek. Zawsze szukam odpowiedniej żarówki w instrukcji w sklepie, więc nie wiem, czy żarówki płoną tak gorąco, że topią soczewkę, czy co. Ostatnio się nie wypaliłem, ale podejrzewam, że może to wynikać tylko z niższych temperatur.

Zakładając, że używam odpowiednich żarówek, są jakieś sugestie, jak zapobiec ich tak szybkiemu wypaleniu?


mam ten sam problem z moim malibu z 2005 roku. poszedłem do kilku sklepów z częściami, ale nikt nie miał żarówki 3157 lcp. lokalny dealer chevy też go nie miał, twierdząc, że nosił zalecaną żarówkę tylko przez kompamy. kiedy powiedziałem mu o problemie, powiedział, że nie był tego świadomy i nigdy nie słyszał o tym szczególnym rodzaju żarówki.

Mam ten sam problem z moją Chevrolet Corvette z 2005 roku. Przednia żarówka kierunkowskazu stopiła gniazdo wewnętrzne i teraz należy wymienić system wiązki przewodów. Musimy złożyć skargi dotyczące bezpieczeństwa pojazdu, aby skłonić je do podjęcia działań. www-odi.nhtsa.dot.gov/ivoq

Rozważ zastąpienie lamp diodami LED w tym samym opakowaniu / kształcie. Będą trwać wiele lat.
Criggie,

Odpowiedzi:


17

Te skargi Chevy Malibu 2005 są niezwykle powszechne w tej marce i modelu pojazdu.

Według Car Complaints była to wada konstrukcyjna pojazdu, która spowodowała, że ​​żarówki paliły się tak gorąco, że wypaliły światła i stopiły osłony kierunkowskazów. Luki wprowadzone przez wypaczone osłony świetlne doprowadziły do ​​horroru w układach elektrycznych o awarii układów elektrycznych z powodu zwarć.

Niektóre osoby ulegały wypadkom samochodowym, ponieważ ich światła były wyłączone, podczas gdy inni mieli problemy prawne z zamówieniami naprawy.

Szybkim rozwiązaniem jest zastąpienie standardowych żarówek 3157 żarówkami 3157 LCP, które nie topią osłon.


1
Informacje uzyskane od producenta Osram Sylvania: „LCP” standard dla „polimeru ciekłokrystalicznego”. Produkt „LCP” wykonany jest przy użyciu specjalnej, odpornej na wysoką temperaturę podstawy, dzięki czemu jest dobrym rozwiązaniem dla małych reflektorów, które mogą generować wysokie temperatury. Podstawa z tworzywa sztucznego w zwykłym 3157 może wytrzymać temperatury do 120 C. Podstawa „LCP” może wytrzymać temperatury do 230 ° C.
JYelton,

Inną alternatywą są bezawaryjne diody LED. Trudno je znaleźć. Może wymagać trochę googlingu, ale wiele osób uważa, że ​​wyglądają ładniej.
justinm410
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.