Skoda Fabia - czujniki parkowania wstecznego nie działają?


10

Kupiłem używaną Skodę Fabię wyposażoną w asystenta parkowania (czujniki parkowania do tyłu), który wydaje się nie działać.

Zgodnie z instrukcją, kiedy zmieniam bieg na odwrotny, powinien albo wydać krótki sygnał dźwiękowy (dla wszystkiego w porządku) lub długi sygnał dźwiękowy (dla „asystenta parkowania nie działa”). Zamiast tego nie wydaje żadnego dźwięku, a czujniki również nie wydają dźwięku, gdy pojawia się przeszkoda.

Sprawdziłem bezpiecznik (bezpiecznik 5er w gnieździe 9), ale z tego, co mogę powiedzieć, wygląda dobrze.

Czy jest coś jeszcze, co mogę zrobić sam przed wejściem do warsztatu? To mój pierwszy samochód i nie mam wiedzy o mechanice samochodowej, ale nie boję się uczyć i brudzić sobie ręce.

Samochód został sprawdzony na krótko przed jego zakupem, ale nie znaleźli problemu. Według członka rodziny kupiłem go od pracującego wcześniej asystenta parkingowego.

AKTUALIZACJA: Zgodnie z sugestią sprawdziłem, czy moje tylne światła drogowe działają, gdy jestem na biegu wstecznym. Świeci się przynajmniej jedna strona (z tyłu po prawej), nie jesteś pewien, czy powinny to być dwa światła, czy to po prostu normalne?

UPDATE2: W końcu sprawdziłem kilka tygodni temu. Nie wydaje się być bezpiecznikiem. Multimetr pokazał moc po obu stronach, a prąd zmienny jest podłączony do tego samego bezpiecznika i działa.


1
Czy światło cofania działa po przejściu na bieg wsteczny?
özg

Nie jestem pewien, sprawdzę dziś wieczorem.
magnetyczny

Witamy w Mechanics.SE! Cieszę się, że cię widzę z Movies.SE: DI zastanawiał się, czy mógł zostać wyłączony, ale zdaj sobie teraz sprawę, że brzmi, jakby działał, kiedy go dostałeś (a przynajmniej to jest wskazanie). Jeśli masz multimetr, możesz sprawdzić, czy bezpiecznik jest zasilany po obu stronach przy włączonym zapłonie (samochód może wymagać pracy).
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2

@ özg Sprawdź moją aktualizację w pytaniu. Jakieś pomysły?
magnatyczny

1
@ Paulster2 W końcu sprawdziłem kilka tygodni temu. Nie wydaje się być bezpiecznikiem. Multimetr pokazał moc po obu stronach, a prąd zmienny jest podłączony do tego samego bezpiecznika i działa.
magnatyczny

Odpowiedzi:


1

Miałem bardzo podobne objawy w BMW, sam czujnik był wadliwy, a problem został rozwiązany przez jego wymianę.

Są dwa sposoby zdiagnozowania tego, o których mogę myśleć:

  1. Spójrz na odczyty czujnika w sekcji danych na żywo narzędzia diagnostycznego
  2. Jeśli nie masz dostępu do takiego narzędzia, kup jeden nowy czujnik i dopasuj go kolejno do każdej pozycji, aż problem zostanie rozwiązany
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.