Światła stop nie zapalają się, światła tylne nie gasną


10

Zauważyłem, że moje tylne światła pozostają włączone nawet bez kluczyków w stacyjce, ale moje światła stop przestały działać. Również mój lewy kierunkowskaz miga podwójną prędkością.

Kiedy wyjmę bezpiecznik świateł stop, światła tylne zgasną, ale jeśli włączę włącznik światła, światła tylne zaświecą się. Po wyjęciu bezpiecznika świateł stopu sygnał miga przy normalnej prędkości. Zauważyłem również, że jeśli bawię się drutem tylnego światła, mogę włączyć kierunkowskaz (ale nie mrugać), a tylne światło zgasnąć lub odwrotnie.

Ze schematu elektrycznego widzę, że światło tylne i światło hamowania dzielą przewód uziemiający:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Czy to możliwe, że światła tylne i światła stop są zwarte razem?

To 99 Nissan Almera 1.6 GX

EDYCJA 8 lipca 2016 r

Wróciłem do tego problemu i stwierdziłem, że rzeczywiście wydaje się, że wyłącznik hamulca nie nawiązuje kontaktu, a jeśli go zdejmę i ręcznie wcisnę przycisk, światła tylne zgasną. Ale oczywiście pytanie, które muszę zrozumieć, to dlaczego hamulec włącza tylne światła zamiast świateł hamowania !

Ok, więc wyjąłem bezpiecznik światła hamowania, odłączyłem złącze włącznika światła hamowania i wziąłem przewód lampy, aby sprawdzić ciągłość za pomocą multimetru. Jestem prawie pewien, że poprawnie wykonuję testy ciągłości. Od złącza przełącznika do świateł stopu była ciągłość, a od złącza przełącznika do świateł tylnych. O dziwo, nie było ciągłości między stykiem bezpiecznika światła hamowania a światłami hamowania. Jednak drugi bolec bezpiecznika hamulca był zasilany, mimo że wyłącznik hamulca był odłączony, a klucze były w mojej kieszeni. Przełączyłem mostek od bezpiecznika hamulca, który był na nim zasilany, do drutu hamulcowego i zapaliło się jedno ze świateł hamowania.

To nie ma dla mnie większego sensu. Będę musiał usiąść i trochę o tym pomyśleć.

EDYCJA 20 lipca 2016 r

OK, więc tak naprawdę to był tylko gumowy korek (część # 46584-S0100) wyłącznika bezpieczeństwa, który najwyraźniej się rozpadł. Byłem zdezorientowany, ponieważ samochód ma kombinację tylnego światła hamowania. Jeśli tylne światła są już włączone, a ty wcisniesz hamulec, po prostu rozjaśnia tylne światła i włącza pasek światła hamowania na wysokim poziomie na bagażniku. To, co myślałem, że było częścią systemu świateł hamowania, to tak naprawdę światło przeciwmgielne , i dlatego w lewej obudowie jest tylko żarówka, a nie w prawej obudowie.

Dlaczego między wyłącznikiem a światłem przeciwmgielnym istnieje ciągłość elektryczna, nie rozumiem, ale to osobne pytanie.

Oto zdjęcie mojej poprawki:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Po prostu włożyłem nakrętkę między pedał hamulca i punkt mocowania przełącznika, a następnie wkręciłem śrubę od tyłu, aby przytrzymać ją na miejscu. Naprawdę powinienem chyba dodać kolejną nakrętkę po przeciwnej stronie, aby zablokować ją na miejscu, ale w tym momencie jestem trochę zmęczony tym problemem.


3
Czy na pewno nie zapalają się światła stopu?
Zaid

Wiem, że w niektórych pojazdach przełącznik hamulca (obok pedału hamulca) pozostaje włączony, nawet jeśli samochód jest wyłączony, jeśli pedał nie styka się z przełącznikiem w celu otwarcia obwodu. To brzmi jak ten problem.
Zaid

Jaka jest marka / model samochodu?
HandyHowie,

Nie sądzę, że te dwie rzeczy są powiązane. Spróbuj znaleźć przełącznik hamulca obok pedału i upewnij się, że przełącznik typu pop w ogóle nie blokuje dźwigni pedału.
Zaid

1
@cullub Sprawdziłem wszystkie żarówki i wyglądają OK.
Robert S. Barnes,

Odpowiedzi:


6

Mój kolega miał podobny problem z Nissanem Maxima z 2003 roku. W jego przypadku odkryliśmy, że przełącznik pedału hamulca nie miał żadnego kontaktu z łącznikiem pedału.

Przełącznik polega na zetknięciu z łącznikiem w celu przerwania obwodu światła hamowania. Jeśli nie ma kontaktu z przełącznikiem (np. Po naciśnięciu pedału hamulca), przełącznik zakończy obwód i włączy światła hamowania.

Byliśmy w stanie zhakować rozwiązanie, aby zapewnić kontakt z przełącznikiem, gdy pedał był w pozycji spoczynkowej. Mała nakrętka i śruba wkręcone przez otwór w łączniku sprawią przyjemność.


Podwójnie sprawdziłem, a światła tylne pozostają włączone, a światła hamowania w ogóle nie działają.
Robert S. Barnes,

Wróciłem do tego problemu i stwierdziłem, że rzeczywiście wydaje się, że wyłącznik hamulca nie nawiązuje kontaktu, a jeśli go zdejmę i ręcznie wcisnę przycisk, światła tylne zgasną. Ale oczywiście muszę odpowiedzieć na pytanie, dlaczego, u diabła, przełącznik hamulca obsługuje tylne światła zamiast świateł hamowania!
Robert S. Barnes
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.