Czy ilość paliwa w zbiorniku ma znaczenie?


84

Dopóki w zbiorniku jest trochę paliwa, czy poziom paliwa ma znaczenie? Innymi słowy, czy wskazane jest upewnienie się, że zbiornik jest najczęściej pełny, czy to tylko głupie? Innymi słowy, czy istnieją uzasadnione powody, dla których powinieneś unikać biegania na prawie pustym zbiorniku (innym niż ryzyko faktycznego opróżnienia zbiornika)?


Ile lat ma twój samochód? Mój ma pompę paliwa przy silniku, a nie w zbiorniku.
Criggie

Odpowiedzi:


68

Oba poprzednie posty są całkiem dobre. Dodam jeszcze kilka uwag.

 • Na niskim zbiorniku, podczas ostrego pokonywania zakrętów, niektóre samochody wykryją podbicie pompy paliwa i będą głodować paliwa.

 • Od lat toczy się dyskusja na temat utrzymania minimum 1/4 zbiornika jako minimum, ponieważ paliwo zapewnia chłodzenie pompy paliwa. Niektórzy twierdzą, że dodatkowe chłodzenie przedłuży żywotność pompy. Podejrzewam, że rzeczywiście tak jest, ale nie ma to znaczenia, ponieważ pompa nie przegrzewa się w żaden sposób (awarie pomp paliwowych OEM są obecnie niezwykle rzadkie, prawie wszystkie wymiany pomp paliwowych, które widziałem, okazały się nie rozwiązać problemu, który mieli ...).

 • Wszelkie unoszące się zanieczyszczenia pozostaną bezpiecznie powyżej wlotu pompy, jeśli poziom w zbiorniku zostanie utrzymany. Uruchom go wystarczająco daleko, a rzeczy zostaną wessane i przyczynią się do zatkania filtra, a nawet do fizycznych obrażeń.


6
Zanieczyszczenia to punkt zwycięstwa: w zbiorniku będzie gunk, a bardzo niski poziom w zbiorniku znacznie zwiększa prawdopodobieństwo inwazji, która się podniosła.
Bob Cross

40
Boczny punkt „Zachowaj minimum 1/4 zbiornika”: jest to przydatne również do chłodzenia małżonków . Czy kiedykolwiek spóźniłeś się na spotkanie z ukochaną osobą i musiałeś wyjaśnić, że prawie nie masz benzyny ...?
Bob Cross

7
Należy zauważyć, że żadne „unoszące się śmieci” nie będą mogły dostać się do pompy tylko dlatego, że w zbiorniku jest trochę gazu. Za pierwszym razem, gdy skręcisz za róg lub uderzysz w wyboj, zbiornik zostanie dokładnie wymieszany, co da nawet pływającym gruzom szansę na wlot pompy.
Fałszywe imię

6
@ Fałszywe imię, w rzeczywistości nie będziesz mieszany w ciągu jednej tury. Miksowanie będzie się odbywać przez cały czas. Objętość w zbiorniku zmniejsza gęstość worka pod względem ilości rzeczy na jednostkę objętości paliwa. Masz rację, że nie ma magicznego zaklęcia, ani paliwa, ani nie, które zapobiegłoby wszelkim atakom.
Bob Cross

40

Cały czas pracuje z pełnym zbiornikiem nieoczekiwany efekt : paliwo jest ciężkie. Rzeczywista waga na galon zależy od temperatury (a więc i gęstości), ale jest rzędu sześciu funtów na galon (lub około 0,7 kg na litr, jeśli lubisz robić całą matematykę na podstawie 10 ...).

Oczywiście całkowita waga zależy od zbiornika pojazdu. W moim samochodzie jazda przez cały czas to dodatkowe 90 funtów. Ma to wymierny wpływ na przebieg, szczególnie w mieście, na małej prędkości, którą często robię.

Ogólnie uzupełniam, spuszczam do około 1/4 zbiornika, napełniam i powtarzam. Średnio widzę lepszy przebieg niż „cały czas”.

Jak zauważa Gabriel, pogoda może jednak prześcignąć przebieg.


@Drawninpictures - Ponownie, jeśli chcesz podjąć to na czacie, chętnie bym cię zobowiązał.
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2

27

Wiedząc, że benzyna nie zamarza (Ok, zacznie zamarzać przy -180 stopniach, ale to więcej niż ty lub twój samochód może tolerować), ale że z czasem może gromadzić się niewielka ilość wody.

Tak więc, w chłodne zimowe dni, tak jak tutaj w Kanadzie, jeśli masz niski poziom w zbiorniku, zgromadzona woda może zamarznąć i spowodować pewne problemy, takie jak zablokowanie pompy paliwa lub węży.


Masz rację: kondensacja w zbiorniku może być kłopotliwa przed zamrożeniem, szczególnie jeśli cały czas pracujesz na niskim poziomie.
Bob Cross

3
Benzyna faktycznie zamraża się (lub jej twardy faks) w temperaturze około -40 do -50 ° C, zgodnie z tym źródłem . Sprawdź kolejne pytanie u dołu strony. Istnieje wiele opinii, ale sądzę, że strona fizyki może być poprawna.
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2

Głównymi składnikami benzyny są izooktan (topi się w temperaturze -107 ° C) toluen (topi się w -95 ° C) MTBE (topi się w -109 ° C), ksylen (topi się w -47.4 ° C) i butan (topi się w -134 ° C). Tak więc w temperaturze -180 ° C będzie już twardy jak kamień.
Dmitrij Grigoryev

10

Jeśli planujesz pozwolić samochodowi na chwilę usiąść, może być wskazane posiadanie pełnego zbiornika. Mniej powietrza w zbiorniku oznacza mniejszą korozję zbiornika, jeśli masz metal.


5
Ale jeśli planujesz zostawić samochód na DŁUGĄ chwilę, opróżnię zbiornik całkowicie.
Jan Steinman,

1
Większość czołgów zatwierdzonych przez DOT jest bardzo płaska. Z wielu powodów
DJSpud

Mniejsza kondensacja wody przy pełnym zbiorniku również.
Moab

Nie wszystkie zbiorniki są wykonane z tworzywa sztucznego. Na przykład zbiorniki morskie są często wykonane z włókna szklanego, które źle reaguje z etanolem stosowanym do benzyny.
Rowan Hawkins,

7

Zawsze pozwalam, aby mój poziom paliwa sięgał prawie pustego. Poza chłodnym efektem na pompie, nie widzę żadnej korzyści, że nie pozwolę, aby spadła poniżej 1/4 zbiornika. Woda jest cięższa od gazu, więc jeśli w zbiorniku jest woda, zostanie ona pobrana przez pompę. To samo dotyczy wszelkich śmieci w zbiorniku. Pompa znajduje się również w taki sposób, że podczas pokonywania zakrętów pompa paliwa nie zostanie pozbawiona. Przyznaję, że skończyło mi się kilka razy, nie od kilku lat, więc pomijam moje komentarze.


W zbiorniku Elektryczne pompy paliwowe mogą pracować na gorąco przy niskim zużyciu paliwa, skracając żywotność pompy. Nie stosowałbym tego rodzaju układu paliwowego z niskim zużyciem paliwa jako nawykiem.
Moab

7

On ma rację! Rzeczywista pompa znajduje się w kanistrze i jeśli zbiornik nie jest suchy, pompa ZAWSZE jest zanurzona w paliwie (nawet przy silnym pokonywaniu zakrętów). gdyby tak nie było, pojazd zacinałby się i miał czkawkę z powodu powietrza w linii. Każdy, kto kiedykolwiek to zrobił, wie, że robi to tylko wtedy, gdy całkowicie zabraknie Ci gazu. Wystarczy spojrzeć na sam projekt i kierować się zdrowym rozsądkiem zamiast słuchać opinii i pogłosek.


5

Dodałbym również, że oprócz unikania problemów z bieganiem zawsze z mniej niż 1/4 (prawdopodobnie kilka razy byłoby w porządku), możesz także uniknąć braku gazu, jeśli jesteś w korku lub musisz udać się do miejsca, w którym jest daleko, niż się spodziewasz, jak jazda, i nie masz czasu, aby napełnić zbiornik lub w pobliżu nie ma stacji benzynowej.

W każdym razie zawsze wolę być bezpieczny niż żałować. Wydaje mi się, że jest kilka innych powodów niż pieniężne, aby nie wypełniać go co najmniej 1/4.


1
Monetarny? Ponieważ cena gazu stale rośnie, lepiej jest go teraz uzupełnić, gdy jest tańszy.
endolith

1
@endolith Naprawdę nie widzę różnicy, ponieważ naprawdę szybko będziesz musiał zapłacić nową cenę. Chyba że do 10-20% tygodniowo. Poza tym analizujesz to pytanie w kontekście mieszkańców USA, a także w konkretnym okresie, w którym gaz bardzo rośnie, co może być stronnicze i niewystarczająco ogólne na to pytanie.
lucasarruda

Kwestia „monetarna” jest interesująca. Weź pod uwagę, że jeśli wszyscy trzymają pełny zbiornik zamiast ¼ pełnego zbiornika, przemysł naftowy dostaje cztery razy więcej pieniędzy - i nie musi budować czterokrotnie więcej miejsca! Pomóż więc baronom naftowym i napełnij zbiornik! :-)
Jan Steinman,

1
Nie ma to jak pójście na stację z samochodem na „E” i stwierdzenie, że zwolnienie drzwi gazowych się zepsuło i nie ma sposobu, aby dostać się do samochodu. :-)
Brian Knoblauch

2

Nie ma znaczenia, jak niski jest poziom paliwa, pompa paliwa zawsze będzie zanurzona w paliwie, pompa faktycznie znajduje się w studni pełnej paliwa, tak jest w każdym samochodzie, który ma wewnętrznie zamontowaną pompę, w przeciwnym razie masa byłaby wystawiona na działanie tlenu, a iskra może spowodować zapłon par oparów i wysięgnika. --- były absolwent UTI.


2
Jak mówi najlepsza odpowiedź Briana, staje się to problemem na zakrętach.
Rory Alsop,

0

Woda jest cięższa od gazu i pozostanie na dnie zbiornika. To prawda, że ​​po krótkiej jeździe woda trochę się zmiesza z gazem, więc i tak będziesz trochę zasysany. Lubię biegać tak nisko, jak się odważę, aby wydobyć jak najwięcej wody. Niewielka ilość wody przepływającej przez silnik nie zaszkodzi, w rzeczywistości w niektórych przypadkach trochę wody jest dobre. (Kiedykolwiek słyszałem o wtrysku wody) Debrie, nie martwię się, ale martwię się o dodatkową wodę wytwarzaną przez stosowanie etanolu. Najlepiej wypuszczać tę wodę na raz, niż pozwolić jej usiąść i zniszczyć zbiornik.


Wow ... Nie mogę liczyć na to, ile poziomów z pustym zbiornikiem paliwa jest źle. Są inne sposoby na wydobycie wody z twojego zbiornika niż pozwolenie, aby silnik go zassał. Jeśli masz tak dużo wody w zbiorniku, zatrzymasz silnik, gdy się zassie. Jeśli masz starszy pojazd i uruchomisz go na sucho, prawdopodobnie zatkaj filtr w zbiorniku wszelkimi osadami. Wiele samochodów używa samego gazu do chłodzenia pompy. Po uruchomieniu na sucho można przegrzać pompę, skracając jej żywotność. To naprawdę zły pomysł. Staraj się, aby zbiornik był przynajmniej w połowie pełny, aby uniknąć problemów.
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2

Jeśli już, użycie etanolu zapobiegnie gromadzeniu się wody w zbiorniku. Etanol miesza się z wodą, w przeciwieństwie do gazu.
Dmitrij Grigoryev,

Jest też ta cudowna substancja zwana suchym gazem, która jest dodatkowym etanolem, który można włożyć do zbiornika, głównie w okresie zimowym, ale można go używać cały czas.
Rowan Hawkins,

0

tak, to ma znaczenie

wspólne powody

 • wykonywanie ostrych zakrętów może przewrócić całe paliwo na bok w pustym zbiorniku, a odbiór paliwa nie będzie w paliwie, powodując rozpryskiwanie się samochodu, jakby brakowało mu paliwa i potencjalnie zgasło.
 • niski poziom paliwa oznacza, że ​​niektóre testy smogowe mogą się nie powieść
 • niski poziom paliwa oznacza większe ryzyko zassania unoszących się śmieci i zatkania filtra paliwa.
 • w systemach zasilanych grawitacyjnie może to oznaczać, że będziesz mieć niskie ciśnienie paliwa, zwłaszcza jeśli coś jest częściowo zatkane.

rzadkie powody

 • niskie zużycie paliwa oznacza mniejszą wagę, a mniejsza waga oznacza szybsze 0-60 razy i lepsze pokonywanie zakrętów
 • niskie zużycie paliwa przyczynia się do lepszego pokonywania zakrętów, ponieważ mniejszy poślizg wokół potencjalnie powoduje poślizg samochodu
 • niskie zużycie paliwa przyczynia się do oszczędności paliwa ze względu na mniejszą wagę
 • niskie zużycie paliwa zmniejsza zużycie opon z powodu mniejszej masy. w rzeczywistości można powiedzieć, że zmniejsza wiele różnych rodzajów zużycia, w tym silnik łożysk sprzęgła hamulców i wiele innych z powodu mniejszej masy.
 • konsekwentnie niskie lub wysokie paliwo prowadzi do częstszych tankowań, co może zwiększyć zużycie niektórych części, takich jak rozrusznik
 • konsekwentnie niskie lub wysokie paliwo może prowadzić do częstszego kradzieży karty kredytowej lub dodatkowych oszustw związanych ze zwrotem kosztów na stacjach benzynowych, gdy nie zwracają one automatycznie zużytego paliwa.
 • niskie paliwo może zwiększyć uszkodzenie zbiornika paliwa z powodu sił rozprężania i kurczenia się gorącego i zimnie odparowanego paliwa wewnątrz zbiornika

1
Jeśli wykonujesz wystarczająco dużo zakrętów o dużej mocy, aby martwić się o awarię zbiornika gazu jako problem z wydajnością, zainwestowałbyś już w zbiornik gazu z przegrodami. Ostatnie 3 pociski są ściśle hiperbolą.
Rowan Hawkins,

0

Czytamy w szkolnictwie podstawowym i edukacji lotniczej, które zawsze utrzymują zbiornik pełny, aby uniknąć gromadzenia się oparów paliwa, szczególnie w czasie upałów. niskie paliwo może zwiększyć uszkodzenie zbiornika paliwa z powodu sił rozprężania i kurczenia się gorącego i zimnie odparowanego paliwa wewnątrz zbiornika. Oszczędność masy i zużycie opon są kwestią drugorzędną, ponieważ bezpieczeństwo życia miałoby większy priorytet

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.