Czy istnieje sposób na łatwe usunięcie zablokowanych węży gumowych ze złączek?


12

Czy istnieje sposób na łatwe usunięcie zablokowanych węży gumowych ze złączek? Widziałem, że jest takie narzędzie, ale boję się rozerwać wąż z jego ostrzem. Czy jest lepszy sposób?

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Masz na myśli węże gumowe, prawda?
Zaid

5
Używam tego dokładnego narzędzia do usuwania węży, podobnie jak większość moich profesjonalnych przyjaciół i znajomych mechaników.
DucatiKiller

Odpowiedzi:


9

Są trzy rzeczy, które robię z gumowym wężem, aby je usunąć:

  • Używam szczypiec, klucza małpiego lub imadeł (w zależności od tego, jak duży jest wąż). Dzięki nim naciskam na gumę w miejscu, w którym zamocowano zacisk węża, aby przytrzymać go bez deformowania niczego pod spodem, szczególnie jeśli to, co jest pod spodem, jest kruche lub wykonane z cienkiego metalu. Jeśli uda ci się włączyć wąż do włączenia rury, odłączy się od niego. Powstaje przyczepność, którą próbujesz przełamać, aby mogła oderwać się.
  • Jeśli nie masz powyższego narzędzia, możesz także użyć cienkiego śrubokręta z płaską końcówką, aby poprowadzić wokół węża i rozłączyć połączenie.
  • Jeśli możesz złapać go wystarczająco dobrze rękami, możesz również obrócić go w ten sposób.

Podsumowując, bez użycia powyższego narzędzia (bałbym się go również użyć), najprostszym sposobem, w jaki udało mi się usunąć rurkę, jest jej przekręcenie. Ściągnięcie go od razu bez zerwania pieczęci po prostu nie pozwoli, aby coś się wydarzyło bez uszkodzenia czegoś. Podczas ponownego instalowania rury użyj trochę smaru (wysokie ciśnienie lub cokolwiek ... nie smaru kuchennego, lol) od wewnątrz. Pomoże to łatwiej wsunąć się na urządzenie, pomoże lepiej uszczelnić, a kiedy będziesz musiał go ponownie zdjąć, łatwiej będzie zsunąć się.


3
Czasami naciskałem wąż na nieco mocniej, aby zerwać przyczepność.
philcolbourn

Tak mocno przekręciłem wąż nagrzewnicy do połączenia rdzenia nagrzewnicy. Zwinąłem skręcając i zniekształcając mosiężne przewody rurowe pod spodem. Nie rób grzałek!
Bob S.,

6

Pierwsza opcja Paulstera polegająca na chwytaniu szczypcami (lub dłoni, jeśli to możliwe) i skręcaniu jest najlepsza, jaką znam, ale jedną z opcji takiego narzędzia, które nie jest wykonane z metalu, są dźwignie opon rowerowych:

Dwie dźwignie opon Park Tool z monetą za kwartał amerykański do skalowania

Mam je do pracy na rowerze, ale przydają się również w samochodzie, za każdym razem, gdy muszę podważyć lub wybrać coś, co może zostać uszkodzony przez metalowy śrubokręt. Elementy ozdobne w środku są jednym przykładem; są oczywiście inne narzędzia, specjalnie zaprojektowane do przycinania, ale te dźwignie działały dla mnie wystarczająco dobrze.

Jeśli masz jakieś leżące w okolicy, warto spróbować.


jak się nazywa te rzeczy?
amfibia


1
To zdecydowanie jeden z tych „pomysłów, dlaczego o tym nie pomyślałem” - szczególnie w zakresie usuwania wykończenia ...
Nick C

1
Warto wskazać w kierunku tej odpowiedzi, stosując coś z rodziny różnych narzędzi „ spudger ”, które można mieć pod ręką do prac elektrycznych itp.
jxramos

3

Prawdopodobnie powinien to być komentarz, ale jestem zbyt długo zwinięty: jeśli wąż (motoryzacyjny) jest naprawdę trudny do zerwania, z korozją „spawając” gumę do złączki ...

Czas wymienić wąż. Gdy masz już nowy, nie przejmujesz się zbytnio uszkodzeniem starego.

Z drugiej strony jestem głupim tanim typem, który spłukuje i suszy papier toaletowy, więc dostaję dylemat. Staranna praca z pokazanym narzędziem do pobierania pozwala zaoszczędzić rzadkie węże elitarne, których nie można łatwo wymienić. Wszystkie pozostałe [rzeczywiste] odpowiedzi są dobre. Nie mogę powiedzieć, że WD-40 jest szkodliwy, ale użyłem PB Blaster na starych, szorstkich wężach do usuwania i na nowych wężach, aby uzyskać je dobrze na serii kolców (na przykład starsze wspomaganie kierownicy Toyoty).

Znowu nie mogę być pewien, ale czuję się jak wąż oznaczony (specyfikacja SAE R lub J) dla paliwa, ATF lub płynu wspomagania kierownicy nie będzie miał negatywnego wpływu na trochę PB Blaster, Kroil lub WD-40. To tylko moja opinia. Na „bardziej miękkim” wężu chłodzącym smar dielektryczny na bazie silikonu nie powinien mieć negatywnych konsekwencji.

Dobra gra na 2,5-letnie pytanie. W pełni pokazuje, jakie to dobre pytanie.


2

Kupiłem jeden z nich do mojej łodzi, ponieważ węże morskie są notorycznie trudne do usunięcia (rzadko robione i często niedostępne). Dałem go znajomemu, który musiał usunąć oryginalne węże odpływowe na swojej 25-letniej łodzi. Powiedział mi, że działa świetnie. Zamierzam teraz zamówić jeszcze dwa.


2

Zagotuj czajnik Zanurz złączkę i koniec węża w gorącej wodzie na 60 sekund, wyciągnie się jak nasmarowany biegun z ...

Jeśli nie możesz zanurzyć złączki, po prostu wlewaj przegotowaną wodę bardzo powoli przez 1-2 minuty, aż wąż zostanie w pełni rozgrzany i zmiękczony.

Jeśli nie możesz użyć wody, użyj opalarki na niskim poziomie i podgrzej podstawę armatury. Na koniec ciepło przeniknie i zmiękczy wąż.

Fakt, że wąż jest stosunkowo miękki, powoduje, że przybiera kształt i chwyta kolce na złączce. Dopóki taki wąż rozgrzeje się do około 40 stopni, stanie się bardzo elastyczny i znacznie łatwiejszy do usunięcia.

W przypadku bardzo ciasnych i / lub stalowych węży spiralnych narzędzie nad lub stary płaski śrubokręt jest nadal początkowo przydatne. Ale nawet bez tego wystarczająco gorący wąż ulegnie szarpnięciu i obrotowi w końcu.

Doświadczenie: Tworzę pokazy wody na imprezy i wystawy. Często z setkami takich połączeń. Kiedyś było to zmorą mojego życia, dopóki nie spróbowałem użyć trochę ciepła.


Pamiętam, że to robiłem. Po podgrzaniu guma stała się twardsza.
shuva

1

Zgadzam się, że produkty ropopochodne, takie jak WD40, nie powinny być stosowane do węży gumowych. Nawet trochę może z czasem spowodować rozpad gumy.


1
Nigdy nie miałem problemu z WD-40 ani nie powodowałem problemów z gumowymi wężami. Czy możesz wskazać mi niektóre zasoby (linki do artykułów lub stron często zadawanych pytań), które mogą to stwierdzać?
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2

1

Walczyłem z zakleszczonym gumowym wężem w moim samochodzie, kiedy tylko wpadło mi do głowy, że mam bagażnik na ciepło w bagażniku. Wypożyczyłem go mojemu bratu, a on właśnie mi go zwrócił. To był rodzaj pistoletu, którego używałbyś do zeskrobywania farby. Próbowałem na wężu. Dużo go przesuwałem i próbowałem zmiękczyć wąż. Działa świetnie. Po zmiękczeniu węża weź szmatkę, aby go chwycić, i przekręć go na boki. Gdy połączenie zostanie zerwane, dość łatwo jest z niego wyjść.


0

Spryskaj trochę Windex lub wd-40 (jeśli jest bezpieczny) wokół końca, najlepiej po otwarciu końca szczypcami lub narzędziami do naprawy kilofów lub rowerów.


1
Pamiętaj, że windex może zawierać amoniak, a wd40 zawiera ropę naftową, które mogą być szkodliwe dla niektórych węży.
Ives
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.