Alarm hamulca postojowego nie zatrzyma się


2

ML430 mojego męża z 1999 roku jest na ostatnich nogach i staramy się zatopić w nim jak najmniej pieniędzy i jak najszybciej dostać lepszy samochód. Jednak w tym tygodniu alarm hamulca postojowego nie przestanie działać, nawet gdy hamulec postojowy jest wyraźnie zwolniony. Czy istnieje łatwa metoda majsterkowania, aby ją ponownie skalibrować, a może nawet ją wyłączyć? (Zakładając, że to legalne! Jeśli nie, daj mi znać!).


@ Paulster2 To wszystko! Jeśli wpiszesz to w odpowiedź, zaakceptuję. Płyn hamulcowy był niski, mój mąż go uzupełnił i zatrzymał się natychmiast.
Yamikuronue

Cieszę się, że mogłem pomóc: D
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2

Odpowiedzi:


3

Sprawdź, czy w pompie hamulcowej znajduje się wystarczająca ilość płynu. Wiele pojazdów posiada czujnik, który wykrywa poziom płynu w tym samym obwodzie co hamulec postojowy. Jeśli uznasz to za niskie, możesz sprawdzić stan klocków hamulcowych. Jeśli klocki hamulcowe są cienkie, w zaciskach znajduje się więcej płynu, co z kolei daje mniej płynu w zbiorniku.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.