Ożywianie pojazdu, który był bezczynny przez długi czas


48

Niektóre powiązane tematy:

Jak utrzymać czasami używany pojazd?

Jak długo trwa awaria gazu?

Pierwszy pokrewny temat dotyczy przygotowania pojazdu do długotrwałego nieużywania i utrzymania go w tych okresach. Drugi powiązany temat dotyczy jednego z skutków długotrwałej bezczynności pojazdu.

Tutaj chcę opisać, co należy zrobić po fakcie. Powiedzmy, że pojazd był zaparkowany przez kilka miesięcy i nie był na to ani przygotowany, ani utrzymany w tym okresie.

O jakich konkretnych niekorzystnych skutkach długotrwałego, nieobsługiwanego przechowywania należy pamiętać, próbując ożywić samochód w takiej sytuacji? Jakie rzeczy należy sprawdzić lub dotknąć przed uruchomieniem samochodu? Jakie środki można podjąć w tym momencie, aby zapobiec dalszemu uszkodzeniu pojazdu podczas jego pierwszego ponownego uruchomienia i ułatwić przywrócenie go do bezpiecznego i zdrowego stanu operacyjnego?

AKTUALIZACJA: Dobre wieści. Samochód (Lincoln Mark VIII z 96 roku), który skłonił mnie do zadania tego pytania, zaczął się pomyślnie. Siedział prawdopodobnie przez 6-9 miesięcy bez żadnego przygotowania. Akumulator jest zdecydowanie tostowy, a silnik naprawdę nie lubi stanu gazu, ale zaczął się całkiem dobrze i kilkakrotnie ominął blok.

Po raz pierwszy wymieniłem akumulator z Jeepa Grand Cherokee z 94 roku. Następnie, po wyciągnięciu Mark VIII do miejsca, w którym mógłbym do niego dotrzeć za pomocą kabli połączeniowych, włożyłem z powrotem oryginalną baterię. Za każdym razem trzeba było zacząć od nowa.

Silnik pracuje dość mocno, a ja mam stały (i czasami migający) CEL. Okazuje się również, że mam około 3/4 zbiornika do przepalenia, zanim dostanie naprawdę dobry gaz. Wrzuciłem kilka galonów premium (około 91 oktanów tutaj) i puszkę SeaFoam, aby, mam nadzieję, pomóc.

Dzięki za wskazówki, chłopaki!


5
W moim obszarze „bieg jałowy” oznacza, że ​​silnik pracuje z minimalną prędkością. Możesz mieć na myśli „zapisany”.
Jay Bazuzi,

2
@Jay - zastanawiałem się, czy to może powodować zamieszanie, ale doszedłem do wniosku, że dość jasny kontekst to rozwiązuje.
Iszi

1
Zastanawiając się nad wskazówkami dotyczącymi zadawania pytań na temat problemów, z jakimi naprawdę się zmagasz, powiedz nam, jak długo pojazd był przechowywany, klimat, czy był pod dachem i jakie kroki podjęto, aby go właściwie odłożyć.
Jay Bazuzi,

1
@JayBazuzi - Mam nadzieję, że pozostawię to pytanie wystarczająco otwarte, aby było przydatne dla wielu innych, ale w tym konkretnym przypadku pojazd stoi na Florydzie od około 9 miesięcy (czerwiec - marzec). Nie był na to przygotowany i prawdopodobnie pamiętam 1/4 zbiornika lub mniej gazu.
Iszi

dziękuję za radę dotyczącą przygotowania silnika, który nie został uruchomiony lub nie pracował przez 12 lat.
Bill Verhoff

Odpowiedzi:


39
 • Jeśli masz taki, użyj ładowarki podtrzymującej, aby powoli przywrócić akumulator, zamiast go uruchamiać.
 • Sprawdź opony. W tym momencie prawdopodobnie są dość niskie. Sprawdź, czy są zgniłe na sucho (wszystkie popękane i gotowe do szybkiego zużycia).
 • Sprawdź wszystkie płyny w typowy sposób. Pamiętaj, że nie ma problemu, jeśli olej będzie trochę za niski, ponieważ nie jest jeszcze ciepły.
 • Sprawdź pas serpentynowy - podobnie jak opony, jest gumowy i podatny na suchą zgniliznę.
 • Jeśli w zbiorniku paliwa jest miejsce, wolę napełnić go wcześniej niż później, aby zmieszać świeże paliwo ze starym.
 • Trzymaj kij baseballowy pod ręką wkurzonego szopa pracza, który właśnie stracił swój dom. Hmm, to właściwie dobry punkt - jeśli żyjesz w boonach, rozbijaj rzeczy, aby odstraszyć stworzenia. Oczyszczanie części zwierzęcych z wentylatora silnika jest uciążliwe.
 • Uruchom go i zobacz, jak się prowadzi. Uspokój się, rozgrzewając się.
 • Jeździłem nim przez jakiś czas, a kiedy jest miło i gorąco, zabierz go na stację benzynową, jak wspomniano wcześniej. Następnie sprawdź swoje poziomy ciepła (olej silnikowy i olej przekładniowy) i ponownie sprawdź, czy nie ma wycieków, gdy już pracuje przez jakiś czas.
 • Prawdopodobnie poszedłbym naprzód i wymienił olej silnikowy i cokolwiek innego należnego na podstawie zwykłego czasu / przebiegu.

Podsumowując, nic szczególnie innego niż to, co powinno się dziać przy każdej normalnej wymianie oleju, ponieważ mówisz o miesiącach, a nie latach.


11

Mój tata faktycznie przywiózł ciężarówkę (duży typ pół) z takiego stanu - miał ręczną skrzynię biegów, ale wykonaliśmy prace konserwacyjne, wymieniliśmy paski, olej, smary itp. A potem podłączyliśmy łańcuch, wrzuciliśmy bieg i przeciągałem go (holowanie) (na biegu) przez chwilę (pół godziny do godziny?) przy niskiej prędkości - to pozwoliło na pełne smarowanie silnika przed faktyczną próbą uruchomienia. UWAGA: zostało to zaparkowane na LATA (20?), A silnik został faktycznie zamrożony (tłoki zablokowane z powodu korozji / starego suchego smaru itp.), Więc mieliśmy nieco więcej niż zwykłą ilość gumy i rzeczy do wymiany.

Wyjęliśmy miskę i zeskrobaliśmy itp. Stary garnek użył lekkiego oleju, a następnie zmieniłem go po kilku godzinach początkowej pracy (ze zmianą filtra), aby go wyczyścić.


Ciekawy! Mam motocykl, który siedzi od kilku lat, zanim go uruchomię, zepchnę go na podjazd i kilkakrotnie zwolnię sprzęgło, aby włączyć silnik, zanim spróbuję go uruchomić.
travis,

3
@travis Nie jestem pewien, co mogłoby osiągnąć pchanie. Producenci kamer zalecają uzyskanie prędkości obrotowej powyżej 2000 asap. Nie rozcieńczaj Musisz szybko doprowadzić pompę olejową do góry, bo inaczej zrujnujesz kamerę. Jeśli możesz, zdejmij korek regulacji zaworu i dodaj trochę oleju.
Randy,

@Randy ma rację, a powodem tego jest to, że obecność oleju nie jest tym, co smaruje silnik. Olej pod ciśnieniem faktycznie tworzy film, który uniemożliwia pełne połączenie części, ale nadal pozwala im oddziaływać na siebie. Nie będziesz naciskać podczas pchania. Możesz przeczytać o tym szczegółowo tutaj: bobistheoilguy.com/motor-oil-101 to niesamowita strona o tym, jak naprawdę działa Twój olej od lekarza, który ma również obsesję na punkcie oleju silnikowego. To zajmuje wszystko. Ale jego strona zawiera niewiarygodne informacje i jest akceptowana jako „strona z informacjami o oleju silnikowym”.
cdunn

Zgadzam się, być może nie byłem super jasny - wykorzystaliśmy funkcję „przeciągnij dookoła”, aby faktycznie napędzać silnik z dużą prędkością, więc po tym, jak pompowano nasze wstępne smarowanie ręczne, a naszym głównym celem było poluzowanie nagromadzonych osadów i usunięcie ich przed dodaniem pełna moc. Kiedy już osiągnęliśmy czystszy stan, dodaliśmy paliwo, aby rozpocząć własną moc
Mark Schultheiss

1
To, co zrobiłem, przynosząc silnik „z wycofania z eksploatacji”, to usunąć korki, spryskać trochę WD-40 (jakikolwiek lekki olej prawdopodobnie by działał) do cylindrów, odczekać pięć minut, aż spadnie do pierścieni , a następnie przekręć silnik (z wciąż wyciągniętymi zatyczkami), aż zobaczę dobre ciśnienie oleju (zwykle tylko kilka sekund). Następnie wymieniam korki i uruchamiam silnik normalnie.
TMN

10

Jeśli gaz nie został poddany obróbce, zostanie zepsuty. Oznacza to gumowatą substancję lakierniczą wszędzie, ale najbardziej krytycznie w gaźniku / wtryskiwaczu paliwa. Może to uniemożliwić uruchomienie silnika, a przynajmniej sprawić, że będzie pracował słabo.

Jeśli możesz uruchomić silnik, możesz użyć produktu takiego jak Sea Foam ( http://www.seafoamsales.com/ ). Zgodnie z ich instrukcjami wylewasz go w 3 różnych miejscach, ale skrótem jest po prostu wlać całą rzecz do zbiornika gazu. Metoda 3-miejscowa prawdopodobnie działa lepiej, ale zależy to od tego, jak poważny jesteś i czy planujesz coś wkrótce przerobić. Regularny konserwant gazu może również pomóc, ale wydaje mi się, że Sea Foam jest trochę lepszy do sprzątania bałaganu, podczas gdy konserwant gazu jest lepszy do zapobiegania.

Jeśli gaz jest naprawdę zły, musisz się go pozbyć. Nigdy nie widziałem świetnego sposobu na pozbycie się starego, zwietrzałego gazu. Oto kilka niezbyt dobrych sposobów, które widziałem:

 • wymieszaj z dobrym gazem i uruchom przez inny silnik, powiedzmy kosiarkę.
 • wylać na chwasty na podjeździe.
 • wlać do wiadra i zapalić.
 • wlej go na stos pędzli, który chcesz spalić.

Gaz jest wybuchowy, zanieczyszcza wody gruntowe, paruje w celu zanieczyszczenia powietrza i przesiąka przez skórę. Trudne do opanowania rzeczy.


Dzięki za informację. Czy byłoby korzystne dodanie SeaFoam i kilka litrów świeżego gazu z wyprzedzeniem? A może SeaFoam powinien być używany tylko po udanym uruchomieniu silnika?
Iszi

@Iszi: Piana morska w zbiorniku nie zrobi wiele, aby pomóc w uruchomieniu silnika. Jeśli guma powoduje, że działa mniej więcej, Sea Foam może usunąć gumę. Jeśli jest zbyt gumowany, aby zacząć, musisz zrobić coś bardziej drastycznego - na przykład dokonać przeglądu gaźnika.
Jay Bazuzi,

Myślę, że staram się uzyskać: czy SeaFoam i nowy gaz, dodane z wyprzedzeniem, pomogą zapobiec gromadzeniu się dodatkowej gumy ze starego gazu na częściach? Z drugiej strony, czy SeaFoam może utrudnić „pierwszy start” silnika?
Iszi

1
Jeśli zabierzesz samochód do sklepu, powinien on być w stanie wypompować stary gaz ze zbiornika i wlać trochę świeżego gazu. Mogą naliczać opłaty za „utylizację materiałów”, ale przynajmniej dysponują urządzeniami do załatwienia to poprawnie.
TMN

8

Cześć tym, które startują silniki, które siedzą „na biegu jałowym” od ponad trzech miesięcy. Niedawno uruchomiliśmy 190e Benz, który nie był uruchamiany przez ponad 6 miesięcy.

Pierwszym krokiem było sprawdzenie stanu i poziomu wszystkich płynów (olej silnikowy, płyn przekładniowy, płyn chłodzący, wspomaganie kierownicy, płyn hamulcowy i kwas akumulatorowy). Następnie sprawdziliśmy, czy paski napędowe i zaciski akumulatora są szczelne, usunęliśmy świece zapłonowe, wyczyściliśmy je (musiałem zastąpić pęknięty izolator) i wrzuciliśmy WD-40 i RP 7 (spryskaj smary) do cylindrów, podczas gdy świece zapłonowe zostały usunięte. Następnie postanowiono wlać trochę oleju do górnej części silnika przez korek wlewu oleju i krótki kawałek przezroczystego plastikowego przewodu.

Dodaliśmy świeże paliwo do prawie pustego zbiornika i po namacaniu hibernującej pompy paliwa z powrotem do działania kilkoma uderzeniami gumowego młotka! Radość z tego, jak ten piękny mały silnik wybuchł życiem, emitując znajomy trzask wydymanego, choć dymnego układu wydechowego, zanim osiadł na biegu jałowym. Poczuj dreszczyk emocji, Kit from Down Under.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.