Jak utrzymać czasami używany pojazd?


57

Moje codzienne dojazdy zmieniły się z 9 mil na 9 stóp, kiedy zacząłem pracować zdalnie. Oznacza to, że bardzo rzadko jeżdżę samochodem. Po szczególnie gorącym miesiącu nie jeździłem przez około 4 tygodnie, a akumulator samochodu wyczerpał się następnym razem, gdy go prowadziłem.

Co więc powinienem zrobić, aby utrzymać samochód w dobrym stanie?

  • Co może utrzymać ładowanie akumulatora? Czy zalecane są ładowarki prostujące?
  • Co powiesz na olej? Czy powinienem upewnić się, że co tydzień zabieram samochód na rozsądną jazdę? Dwa tygodnie?
  • O jakich innych aspektach samochodu należy pamiętać?

Edycja: Podziękowania dla wszystkich, którzy odpowiedzieli do tej pory. Głosowałem za wszystkimi i akceptuję odpowiedź Patryka jako najbardziej informacyjną.

Edycja 2: Interesujący również ten temat:


5
Teraz produkują ładowarki słoneczne do podtrzymywania poziomu naładowania akumulatora - na przykład w pojeździe Rec i pojazdach itp., I niezbyt drogie.
Mark Schultheiss

Odpowiedzi:


45

Reguły kciuka:

  1. Jedź samochodem raz w tygodniu, wystarczająco długo, aby doprowadzić silnik do normalnej temperatury roboczej.
  2. Wymieniaj olej co 3000 mil, lub ponieważ nie jedziesz dużo, co 3 miesiące.
  3. Jeśli twój samochód pozostaje w bezruchu przez bardzo długi czas, musisz martwić się suchą zgnilizną lub gumą opon, ale jeśli będziesz postępować zgodnie z numerem 1, nie będziesz musiał się tym martwić.
  4. Mniej więcej raz w miesiącu jeźdź samochodem przez dłuższy czas (> 30 minut), czujniki i układ wydechowy mogą gromadzić się w wodzie, a także na rdzach na tarczach hamulcowych. Chcesz ogrzać cały samochód, w tym silnik i układ wydechowy, aby odparować wszelkie skropliny, aby zapobiec gromadzeniu się rdzy i oczyścić tarcze hamulcowe, aby zachować zdolność do zatrzymania.
  5. Jeśli gaz w zbiorniku będzie obecny przez ponad miesiąc, należy włożyć do niego stabilizator gazu (à la STA-BIL), aby gaz nie ulegał degradacji.

3
unikaj także krótkich podróży. podczas krótkiej podróży wilgoć skrapla się na przedmiotach i nie ma możliwości wypalenia się.
dave thieben

1
Wymiana oleju co 3 miesiące wydaje się nadmierna. Większość producentów zaleca serwisowanie samochodu raz w roku, jeśli roczny przebieg jest mniejszy niż normalny okres serwisowy.
Hobbes

12

Ładowarka jest dobrym pomysłem. Utrzymuje baterię, więc nie przechodzi przez duże cykle ładowania / rozładowania, które uszkadzają baterię.

Zmieniaj olej również po sześciu miesiącach, niezależnie od tego, czy przebieg przekroczy limit, czy nie.


10

Zdecydowanie zaleca się użycie ładowarki podtrzymującej. Akumulatory kwasowo-ołowiowe nie nadają się zbyt dobrze do rozładowania do niskiego poziomu i szybkiego rozruchu.

Jeśli to możliwe, warto jeździć co kilka tygodni. Największym problemem jest to, że wszystkie gumowe uszczelki zależą od tego, czy nie zostaną zamoczone olejem, aby utrzymać je z czasem. Jeśli wyschną, wyciekną. To powiedziawszy, nowoczesne materiały przeszły długą drogę i prawdopodobnie nie jest to tak wielka sprawa, jak kiedyś.

Miej oko na swoje opony. Guma zużyje się szybko z tego samego powodu, co powyżej.


6

Inną opcją dla akumulatora jest odłączenie kabla uziemiającego. Powinno to zapobiec utracie ładunku i może być łatwiejsze i prostsze niż metoda ładowania podtrzymującego.


2
Nie zgadzam się. Akumulatory kwasowo-ołowiowe nadal tracą ładunek po odłączeniu, a wiele współczesnych samochodów wymaga, aby akumulator był cały czas włączony, aby utrzymać stereo, alarmy, immobilizery itp., Więc zwykle lepiej jest pozostawić je podłączone i ładować bez przerwy. Ładowarki słoneczne mogą to bardzo ułatwić.
Nick C

4

Mogę tylko definitywnie odpowiedzieć na temat akumulatora, większość akumulatorów traci ładunek, gdy nie jest używany, ale w celu zminimalizowania możliwości zainstalowania wyłącznika (przełącznika), który umożliwia odłączenie akumulatora od układu elektrycznego samochodu, gdy samochód nie jest używany. Kiedy samochód nie jest używany przez jakiś czas, układ elektryczny nadal działa, zegary kepping i tak aktualne, więc odłączenie akumulatora powinno nieco poprawić ładowanie.


4

Jeśli bateria całkowicie rozładuje się w ciągu 4 tygodni, powinieneś rozważyć jej zmianę. Dobra bateria pozostaje w formie przez co najmniej kilka miesięcy, nawet po podłączeniu kabla uziemiającego.

Jeśli akumulator jest dobry, należy sprawdzić samochód. Pobranie tak dużej ilości prądu, aby rozładować akumulator w ciągu 4 tygodni, nie jest normalne i może wskazywać na poważny problem elektryczny (zepsuta izolacja), który z czasem zniszczy okablowanie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.