Czy płyn chłodzący Prestone „All Makes / All Models” * jest naprawdę * kompatybilny ze wszystkimi modelami?


21

Instrukcja mojego samochodu mówi, jak używać niebieskiego płynu chłodzącego Hondy:

Zawsze używaj całorocznego środka przeciw zamarzaniu / chłodziwu typu Honda [ MSDS ]. Ten płyn chłodzący jest wstępnie zmieszany z 50 procentami płynu niezamarzającego i 50 procentami wody. Nie wymaga dodatkowego mieszania. Jeśli nie jest dostępny, możesz użyć innego niesilikatowego płynu chłodzącego znanej marki jako tymczasowego zamiennika. Upewnij się, że jest to wysokiej jakości płyn chłodzący zalecany do silników aluminiowych. Jednak dalsze stosowanie chłodziwa innego producenta niż Honda może spowodować korozję, powodując awarię lub awarię układu chłodzenia. Jak najszybciej spłukać i ponownie napełnić układ chłodzenia płynem przeciw zamarzaniu / płynem chłodzącym Honda.

Z drugiej strony Prestone twierdzi, że ich zielony płyn chłodzący jest nieszkodliwy:

Środek zapobiegający zamarzaniu / chłodziwo Prestone® Extended Life jest kompatybilny z KAŻDYM płynem niezamarzającym / chłodzącym - niezależnie od koloru - do stosowania we WSZYSTKICH markach i modelach samochodów osobowych i lekkich ciężarówek. Ta opatentowana formuła zapewnia wysoki stopień trwałości działania i starannie zrównoważoną ochronę przed ekstremalnymi temperaturami i korozją rdzy wszystkich metali układu chłodzenia, w tym aluminium.

W kogo mam wierzyć? Czy rzeczywiście spowoduje korozję, jeśli zostanie użyty więcej niż tymczasowo?

Podaj wiarygodne referencje dla każdego zgłoszonego roszczenia. Internet jest już pełen opinii i pogłosek na ten temat, z których większość jest sprzeczna.


1
W większości to, co mówi producent ... jest prawdą. Zastosowanie niezamarzającego środka przeciw zamarzaniu w rzeczywistości doprowadzi do nagromadzenia się korozji w kanałach chłodziwa bloku silnika lub gdziekolwiek indziej. BMW zaleca bezfosforanowy płyn chłodzący, który zmniejsza ryzyko korozji
Dude318is

Odpowiedzi:


15

Istnieją krzemianowe środki przeciw zamarzaniu, stosowane w większości samochodów krajowych do ostatnich lat, i środki przeciw zamarzaniu OAT, stosowane w samochodach japońskich ze względu na testy na rynku krajowym. W płynie przeciw zamarzaniu OAT krzemian został zastąpiony fosforanami .

Obecnie samochody domowe korzystają z OAT, a Chrysler jako ostatni przełączył się. Widzieć:

http://www.sae.org/mags/aei/mater/11284

Tak więc wszelkie środki przeciw zamarzaniu OAT będą działać w Hondzie, ale nie używaj krzemianowych środków przeciw zamarzaniu w żadnym japońskim układzie chłodzenia, Hondzie lub w inny sposób. Dowody wskazują, że zmniejsza żywotność pompy wodnej w niektórych japońskich samochodach importowych.

Prestone Regular lub 50/50 to bezkrzemianowy płyn przeciw zamarzaniu OAT. Używa fosforanów w celu zastąpienia krzemianów.

Ostatecznie nie liczy się kolor, ale skład. Przez pewien czas było to mylące, ale ponieważ większość branży poszła na OAT, nie można się pomylić z żadną marką gotowego płynu chłodzącego. Stany Zjednoczone i Japonia są na tej samej stronie w 2013 r.

Również z linku powyżej: „Kolor barwnika przeciwzamrożeniowego nie ma nic wspólnego z formułą przeciwzamrożeniową ani wydajnością. Chrysler G-05 zawiera pomarańczowy barwnik, aby odróżnić go od wcześniej stosowanego żółtego barwnika przeciw zamarzaniu. Inni użytkownicy G-05 mają żółty lub nawet niebieski barwnik, jednak GM DexCool, czysto organiczny kwas, ma również barwnik pomarańczowy, co spowodowało zamieszanie w branży usługowej. OAT Fiata, chociaż ma inną formułę, ma również barwnik pomarańczowy i był stosowany we wczesnej produkcji Dodge Dart. Jednak nowy Chrysler OAT będzie miał purpurowy barwnik. ”

O wiele ważniejsze jest stosowanie wody destylowanej, która jest mniejsza niż dolar za galon i często pomijana w tej dyskusji. Woda z kranu zawiera minerały, których nie chcesz.

Co zatem daje Prestone pewność, że może powiedzieć „wszystkie marki i modele”? Zawiera fosforany, a nie krzemiany, dzięki czemu można go bezpiecznie stosować w układzie chłodzenia japońskiego samochodu. Można go również stosować w każdym samochodzie nie japońskim, o ile używana jest woda w Ameryce Północnej ! Tak więc na poparcie swojego twierdzenia Prestone określa jedynie, że jego płyn chłodzący powinien być używany w Ameryce Północnej! Prosty. Widzieć:

http://prestone.com/safety-tips-faqs

„Niektórzy europejscy producenci samochodów żądają stosowania w swoich pojazdach bezfosforanowych środków zapobiegających zamarzaniu. Problem ten związany jest z wyjątkowo wysoką zawartością minerałów w wodzie w Europie ... w Ameryce Północnej nie mamy tego rodzaju problemów z wodą. W Ameryce Północnej kwestia fosforanów nie jest problemem. Prestone® Antifreeze / Coolant jest całkowicie bezpieczny do stosowania zarówno w pojazdach zagranicznych, jak i krajowych. ”


Jeśli płyn chłodzący silnika określony przez Chryslera jest oznaczony jako G-05 i nie zawiera fosforanów, to czy Prestone 50/50 „wszystkich marek i modeli” nie byłby szkodliwy dla Chryslera, czy też nie byłby właściwy wybór, ponieważ nie jest wolny od fosforanów lub G -05?
Abdul

Który samochód szczególnie poleca G-05? Najnowsze samochody zalecają określone numery części Chryslera. I nawet jeśli środek przeciw zamarzaniu nie zawiera fosforanów, nie oznacza to, że fosforany mogą uszkodzić układ chłodzenia. Środek przeciw zamarzaniu fosforanowy jest niezwykle powszechny i ​​zawiera środek przeciw zamarzaniu OAT niektórych producentów. Chrysler przestrzega tylko, aby nie wprowadzać HOAT do swoich samochodów OAT w instrukcjach obsługi, które przeczytałem.
geoO

11

Każdy producent zaleca własne płyny. Wszyscy wygrywają, ponieważ Twój silnik ma mniej korozji i świetnie się na tym znaczą.

Jakiś czas temu przeprowadziłem konserwację układu chłodzenia (wymienić węże, pompę wody, termostat, czujnik temperatury, korek chłodnicy) w BMW 330i mojej żony. Ta marka / model ma wiele obserwujących i kilka wysokiej jakości forów z dużą ilością osób i wieloma opiniami. Połowa ludzi na tych forach ma wrażenie, że jeśli płyn nie ma napisanego BMW na puszce, nie może dotknąć samochodu. Druga połowa (osoby równie kompetentne i kompetentne) korzysta z Prestone. Nie przeczytałem żadnego postu sugerującego, że Prestone powoduje jakiekolwiek problemy.

Tego właśnie używałem we wszystkich moich samochodach, w tym BMW, i nigdy nie miałem żadnych problemów z układem chłodzenia. Sprzedałem moją Integrę z 194k i silnik nadal był w porządku. Rdza zjadła dużo ciała.


2
Formulacja Prestone różni się w zależności od produktu. Ponadto Prestone zmienił się na przestrzeni lat. Nie jest warte powiedzenia, że ​​wszystko, czego użyłeś, to Prestone i nie miałem żadnych problemów. Systemy chłodzenia mogą mieć problemy z płynem OEM i nie byłoby to oskarżeniem tego płynu. Możesz mieć również problemy z używaniem Prestone, ale i tak mogło się zdarzyć. Jest to problem polegający na wykorzystaniu anegdoty do odpowiedzi na szerokie pytania. Wymaga badań, a nie osobistego doświadczenia.
geoO,

2
@geoO: anegdota sugerowałaby, że po prostu opowiedziałam ci historię bez jakiejkolwiek podstawy faktów i ruszyłam dalej. To nie do końca prawda. 1) Naprawdę używam kamienia wstępnego; 2) Naprawdę poszedłem na fora BMW, aby zobaczyć, co mówią inni; 3) Naprawdę nigdy nie miałem problemów z kamieniem wstępnym w ŻADNYM z moich samochodów; 4) Producenci mają na uwadze inne interesy, kiedy formułują swoje rekomendacje (moja firma robi to samo tylko z naszymi produktami, również faktem); 5) Naprawdę obserwowałem dwie grupy ludzi (i jak powiedziałem obie posiadające wiedzę, które szanuję) ... najwyraźniej jesteś w jednej z tych grup :)
DXM

2
To błąd, który popełniają wszyscy, czasem nawet ja. Anegdota to twoje prawdziwe doświadczenie, ale jest tylko pojedynczym punktem danych, jak świadectwo. To samo nie może wygenerować prawidłowego wyniku. Fora internetowe to po prostu anegdoty innych ludzi, w rzeczywistości słyszą. Nawet jeśli podłączysz linki do tych postów na forum (co powinieneś zrobić, jeśli będziesz je cytował), nadal będzie to anegdota. Ostatecznie nie używasz rzeczywistych niezależnych danych, które mogą pochodzić nawet od wiarygodnej organizacji przemysłowej lub mechanicznej. Jeśli możesz znaleźć badania nad chłodziwem przeprowadzone przez organizację taką jak ASE lub SAE, znajdź je i przytocz.
geoO

1
@geoO: en.wikipedia.org/wiki/Search_cost - „racjonalny konsument będzie kontynuował wyszukiwanie ... dopóki krańcowy koszt wyszukiwania nie przekroczy ...” - Mam pracę. Mam żonę. Mam hobby ... Dla mnie i innych osób, które uznały tę odpowiedź (lub posty na forum) za przydatne, użycie „anegdot” jest sposobem na obniżenie kosztów wyszukiwania, ponieważ dla mnie i wielu innych „badania nad chłodziwem” to coś w rodzaju ograniczenia tego, co można by uznać za racjonalne. Ale oczywiście inni, tacy jak ty, powinni po prostu przeprowadzić badania i użyć najlepszego płynu chłodzącego, jaki mogą znaleźć w swoich samochodach.
DXM

1
@geoO: ... i nie mówię, że się mylisz. W rzeczywistości właśnie przeczytałem twój post, +1 do tego :) i na pewno skorzystam z mojego doświadczenia z czytaniem twoich faktów w moim przyszłym procesie decyzyjnym.
DXM

4

Nie wiem, czy jest tak samo w stanach, ale tutaj są dwa całkowicie niekompatybilne rodzaje chłodziwa - OAT (zwykle czerwony) i MEG (zwykle niebieski). Używanie niewłaściwego rodzaju może powodować problemy z korozją i wycieki (zwłaszcza stosowanie OAT w samochodzie zaprojektowanym dla MEG), a zmieszanie obu tych wyników prowadzi do dość nieprzyjemnego szlamu. Jednak większość samochodów w ciągu ostatniej dekady korzystała z OAT.

Nie rozumiem zatem, w jaki sposób mogą sprzedawać chłodziwo, które twierdzi, że jest kompatybilne ze WSZYSTKIMI samochodami, chyba że było inaczej.

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że jeśli twój samochód jest nadal objęty gwarancją, może odmówić wypłaty, jeśli masz wyciek i użyłeś niezatwierdzonego płynu w samochodzie.

Osobiście staram się używać dowolnej marki, którą mój lokalny czynnik motoryzacyjny ma w magazynie, ale zawsze upewniam się, że jest to odpowiedni typ - ale wtedy wszystkie moje samochody były dość stare, i od kiedy producenci zaczęli nalegać, abyś zastosowali chłodziwo własnej marki!


4
USA ma 3 kolory. Czerwony, zielony i pomarańczowy. Prestone „działa wszędzie” jest zielony, ale powinien działać tak jak powyżej. Tutaj nie ma niebieskiego.
Brian Knoblauch,

@BrianKnoblauch: Płyn chłodzący Hondy, o którym mówię, jest niebieski. :)
endolith,

@BrianKnoblauch Ale kolory różnych producentów chłodziwa nie oznaczają już tego samego (patrz moja odpowiedź powyżej). To jest problem. Musisz przeczytać etykietę dotyczącą chemii, a najlepiej po prostu użyć płynu chłodzącego OEM (zachowaj rachunki) i wody destylowanej, a następnie nie musisz się martwić. Przynajmniej wtedy nie masz potencjalnych problemów z gwarancją.
geoO

W jakim kraju / kontynencie jesteś „tutaj”? Europa, Australia czy „inny”?
Xen2050,

@ Xen2050 Europa - Wielka Brytania, aby być konkretnym.
Nick C

4

Nigdy nie byłem w stanie znaleźć żadnych dowodów empirycznych na poparcie różnych twierdzeń różnych producentów chłodziwa. O ile mi wiadomo, nie istnieje. Nie ma absolutów. Nie zawsze będziesz bezpieczny, nawet używając płynu chłodzącego z marką swojego samochodu. Od ponad 35 lat jestem mechanikiem samochodowym. W dawnych czasach (właściwie nie tak dawno temu), kiedy wszystkie pojazdy stosowały ZIELONY płyn chłodzący z glikolu etylenowego z zawartymi w nim krzemianami, jakiejkolwiek marki, było bardzo mało problemów. Korozja zwykle występowała, gdy ktoś zostawił tam chłodziwo DUŻO dłużej niż powinien, lub wlał wodę z kranu do układu chłodzenia. Woda z kranu w moim obszarze jest obciążona chlorkiem wapnia i spowoduje korozję nawet po zmieszaniu z odpowiednim płynem chłodzącym. Wiele osób używa go do „płukania” swoich systemów chłodzenia, nie zdając sobie sprawy z tego, ile faktycznie wyrządzają szkód. Gdy zacznie się korozja, nie można się jej pozbyć.

Wszystko zmieniło się wraz z nadejściem Dexcoola (powszechnie znanego wśród mechaników jako „deathcool” ze względu na jego skłonność do niszczenia silników. To jest chłodziwo OAT lub HOAT i jest to naprawdę paskudne rzeczy. Widziałem wiele zniszczonych przez niego układów chłodzenia. Zatkane wszystko z brązową woskową substancją, której nic, o czym nic nie wiem, może usunąć. Może być w porządku przez 2 lata, ale GM twierdzi, że można ją stosować do 5 lat / 150 000 mil. Mogę prawie zagwarantować, że jeśli to zrobisz, będziesz potrzebować nowego silnika. Podciągnąłem głowice do silników, w których kanały chłodziwa były prawie całkowicie zatkane. Zwykle podłącza chłodnicę i powoduje poważne przegrzanie przed osiągnięciem tego punktu. Ale wymieniłem kilka silników, które zostały przez to zniszczone rzeczy. Mówię o pomarańczowym Dexcoolu. Unikaj go jak zarazy.

Nie widziałem tego problemu z innymi markami chłodziwa ani z nową formułą Dexcool, która jest czerwona. Ale to pomarańczowe rzeczy, które sprzedają w sklepach. Nie używaj go pod żadnym pozorem.

Prestone będzie dobrze, o ile wymienisz go co 2 lata. CAŁY płyn chłodzący należy wymieniać co 2 lata, niezależnie od marki i przebiegu.

Prawdą jest, że nie wszystkie płyny chłodzące są kompatybilne. Zasadniczo odnosi się to do starszego typu zielonego glikolu etylenowego z krzemianami (krzemiany pomagają utrzymać układ chłodzenia w czystości, mają właściwości ścierne i szorują każdą rdzę lub korozję z wnętrza kanałów chłodzących). Stosowano je w płynie chłodzącym od modelu T. Starsze amerykańskie pompy wodne nigdy nie miały z nimi problemu. Nie mam pojęcia, dlaczego japońscy producenci nie będą budować zgodnych z nim pomp wodnych. Problem występuje, gdy zmieszany jest płyn chłodzący typu krzemianowego z płynem chłodzącym typu OAT lub HOAT. Koaguluje i podłącza rzeczy.


Właśnie przepłukałem układ chłodzenia samochodu, który nie miał zielonej cieczy chłodzącej z glikolem etylowym przez siedem lat, aż dwa lata temu zepsuła się chłodnica. Wsadziłem do niego endoskop i zobaczyłem najokropniejszą korozję, jaką można sobie wyobrazić. Przelałem ocet i wodę destylowaną trzy razy i wciąż rdzewiał. Chociaż endoskop wykazał znaczną poprawę.
Robert S. Barnes,

„Widziałem wiele zniszczonych przez nią systemów chłodzenia”. Skąd wiesz?
endolith,

4

Z sekcji FAQ witryny Prestone:

Niektórzy europejscy producenci samochodów żądają stosowania w swoich pojazdach bezfosforanowych środków zapobiegających zamarzaniu. Problem ten związany jest z wyjątkowo wysoką zawartością minerałów w wodzie w Europie. Jeśli zmieszasz środek przeciw zamarzaniu zawierający fosforany z rodzajem wody, którą mają w Europie, może wytwarzać osady, które mogą osadzać się w układzie chłodzenia i sprzyjać korozji. Jednak w Ameryce Północnej nie mamy tego rodzaju problemów z wodą. Typowe chłodziwa z Ameryki Północnej zawierają fosforany (które są częścią pakietu inhibitorów korozji) od wielu lat. Dlatego kwestia fosforanów nie jest tutaj problemem w Ameryce Północnej. Prestone® Antifreeze / Coolant jest całkowicie bezpieczny do stosowania w pojazdach zagranicznych i krajowych. Dla tych konsumentów, którzy czuliby się bardziej komfortowo, stosując bezfosforanowy płyn niezamarzający, nasze formuły Prestone® LongLife® Prefixed Antifreeze / Coolant i Prestone® Dex-Cool® Premixed LongLife® Antifreeze / Coolant formuły nie zawierają fosforanów, krzemianów i boranów. Te płyny chłodzące wykorzystują specjalną chemię i technologię, która wydłuża żywotność pakietu inhibitora korozji, dzięki czemu trwa on pięć lat lub 240 000 km (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej) i jest bezpieczny dla wszystkich samochodów i lekkich ciężarówek (starych lub nowych). Prestone® Dex-Cool® Premiksowany płyn przeciw zamarzaniu / płyn chłodzący LongLife® został zatwierdzony przez General Motors zgodnie ze specyfikacjami DEX-COOL® i jest kompatybilny z innymi chłodziwami zatwierdzonymi przez DEX-COOL®. * DEX-COOL® jest zastrzeżonym znakiem towarowym General Motors Corporation. Te płyny chłodzące wykorzystują specjalną chemię i technologię, która wydłuża żywotność pakietu inhibitora korozji, dzięki czemu trwa on pięć lat lub 240 000 km (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej) i jest bezpieczny dla wszystkich samochodów i lekkich ciężarówek (starych lub nowych). Prestone® Dex-Cool® Premiksowany płyn przeciw zamarzaniu / płyn chłodzący LongLife® został zatwierdzony przez General Motors zgodnie ze specyfikacjami DEX-COOL® i jest kompatybilny z innymi chłodziwami zatwierdzonymi przez DEX-COOL®. * DEX-COOL® jest zastrzeżonym znakiem towarowym General Motors Corporation. Te płyny chłodzące wykorzystują specjalną chemię i technologię, która wydłuża żywotność pakietu inhibitora korozji, dzięki czemu trwa on pięć lat lub 240 000 km (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej) i jest bezpieczny dla wszystkich samochodów i lekkich ciężarówek (starych lub nowych). Prestone® Dex-Cool® Premiksowany płyn przeciw zamarzaniu / płyn chłodzący LongLife® został zatwierdzony przez General Motors zgodnie ze specyfikacjami DEX-COOL® i jest kompatybilny z innymi chłodziwami zatwierdzonymi przez DEX-COOL®. * DEX-COOL® jest zastrzeżonym znakiem towarowym General Motors Corporation. Prestone® Dex-Cool® Premiksowany płyn przeciw zamarzaniu / płyn chłodzący LongLife® został zatwierdzony przez General Motors zgodnie ze specyfikacjami DEX-COOL® i jest kompatybilny z innymi chłodziwami zatwierdzonymi przez DEX-COOL®. * DEX-COOL® jest zastrzeżonym znakiem towarowym General Motors Corporation. Prestone® Dex-Cool® Premiksowany płyn przeciw zamarzaniu / płyn chłodzący LongLife® został zatwierdzony przez General Motors zgodnie ze specyfikacjami DEX-COOL® i jest kompatybilny z innymi chłodziwami zatwierdzonymi przez DEX-COOL®. * DEX-COOL® jest zastrzeżonym znakiem towarowym General Motors Corporation. 


5
Trudno mi uwierzyć, że mogą dokonać takiego uogólnienia dotyczącego zawartości minerałów w zaopatrzeniu w wodę na całym kontynencie.
endolith

2
Czy to nie dotyczy tylko samodzielnego zmieszania z wodą z kranu?
endolith

4
Mieszanie płynu chłodzącego z wodą wodociągową nigdy nie jest dobrym pomysłem. Wystarczy wydać 50 centów i zdobyć galon wody destylowanej w sklepie!
Brian Knoblauch

Źle, źle, źle. Woda w USA jest bardzo twarda. Ponadto konstrukcja mechaniczna i skład silników, zwłaszcza uszczelek, zależą od przetestowanych (a zatem zatwierdzonych) formuł chłodziwa. Stosowanie amerykańskich płynów chłodzących zawierających fosforany w samochodach zaprojektowanych w Europie jest ryzykowne, ponieważ nie zostało dobrze przetestowane i może wystąpić zwiększone uszkodzenia uszczelek głowicy i inne problemy.
dhchdhd

3

Dostałem Civic '88 mojej siostry z 120 000 milami w '97. Obecnie ma na nim 383 000 mil. Zawsze zaczyna się i średnio 45-47 mpg na autostradzie (jedna godzina 50 mil podróży do pracy). Utrzymuję to dobrze. Nigdy nie przepłukiwał układu chłodzenia. Użyj zielonego płynu przeciw zamarzaniu Wal-Mart. Zmień co trzy lata. W tym oryginalna pompa wody, samochód miał trzy. Żaden z nich nigdy nie przeciekał, po prostu zmieniał je przy każdej zmianie paska rozrządu. Używaj tylko wody destylowanej. Wymieniono grzejnik jeden raz, z powodu pęknięcia naprężeniowego w plastiku, do którego mocuje się jedna z osłon wentylatora. Używaj również oleju Wal-Mart, odkąd go posiadam, zmienianego co 3000 mil. Wszystko, co mogę powiedzieć na pewno, to to, że zadziałało dla mnie.

Mój tata wynajmował łodzie z silnikami zaburtowymi podczas premiksu 50: 1 dni. Wszystkie Mercurys oprócz jednego Johnsona. Używany olej dwusuwowy chłodzony wodą Wal-Mart. Nigdy nie miał awarii silnika związanego z olejem.

Nikt z nas nie pracuje dla Wal-Mart ani nie ma żadnych akcji w firmie. Chodzi o to, że korporacyjna Ameryka jest pełna ludzi, którzy mówią nieprawdę, aby sprzedawać produkty (w tym przypadku płyny), które są zawyżone, ale mają oceny podobne do mniej kosztownych wyborów. Gdyby Wal-Mart sprzedawał produkty, które powodowały awarie, czy nie byłyby to wiadomości? Nigdy nie słyszałem o sprawie, więc kupuję najtańsze, co mogę i rutynowo konserwuję. Nawet kosiarki do trawy działają dobrze.


1
Marketing jest synonimem „artystycznego kłamstwa”.
dhchdhd

1

Tylko uważaj na stosowanie formuły zawierającej krzemiany w japońskich silnikach, może to spowodować awarię uszczelnienia pompy wodnej. Użyj wody destylowanej. Nie używaj wody „dejonizowanej”, ponieważ będzie ona usuwać jony z metali silnika, powodując korozję. Większość samochodów po 1998 roku, które nie mają miedzianych / lutowanych grzejników, może korzystać z technologii kwasów organicznych (OAT). Jeśli twój samochód jest starszy - uważaj, kwas organiczny może powodować korozję lutu.


1
Woda dejonizująca jest po prostu tańszym sposobem usuwania jonów soli w celu przybliżenia wody destylowanej. Jedyną różnicą między dejonizowanym i destylowanym jest to, że dejonizowany ma więcej niejonowych zanieczyszczeń, takich jak substancje organiczne i bakterie. Nie wierzę, że będą jakieś różnice, jak twierdzisz.
endolith

1
Woda destylowana i woda DI do silnika są równoważne. DI ma znaczenie tylko dla reaktorów jądrowych, fabryk chipów, laboratoriów biologicznych itp., Ale nie dla wielu rzędów brudniejszych silników.
dhchdhd

@Barry - Woda destylowana nie zawiera zanieczyszczeń (a przynajmniej nie powinna). Jeśli faktycznie przechodzi proces destylacji, powinna to być czysta woda. To jest to, czego potrzebujesz do chłodzenia silnika. Woda destylowana nie zawiera minerałów / osadów. Reagują one z innymi częściami silnika i powodują problemy. Mówienie wody destylowanej i dejonizowanej to tak samo, jak mówienie, że możesz pić wodę oceaniczną ... to prawie to samo.
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2

1

Mam Vanagona 1985.5 (VW) Vanagon, który ma 1.9L H4 z uszczelkami silnika, które są znane dość wcześnie i często z chłodziwami zawierającymi fosforany . Częściowo przeprojektowany silnik 2.1L z 1986 roku również mówi o zastosowaniu bezfosforanów, aby rozwiązać ten problem, ale nie było widocznego zadośćuczynienia dla tych modeli w latach 1980-1985.5. Cofam moją ostatnią konserwację układu chłodzenia, aby wymienić nieoficjalny, ale poprawny płyn chłodzący, ponieważ jakiś głupi importowany płyn chłodzący amortyzuje się o wiele taniej niż uszczelka głowicy.

Wniosek: arogancka, niedoinformowana rada Prestone'a jest błędna w kontrapunkcie.


0

Niektórzy z was mają rację, a inni nie. Po drobnych badaniach dowiesz się, że Prestone jest również formułą OAT, taką samą jak Dextron, i wiele innych, w większości wykonanych przez tę samą firmę macierzystą. OAT to różnica, na którą trzeba uważać, kolory nie mają już znaczenia, ponieważ producenci środków przeciw zamarzaniu zaczęli farbować wszystkie kolory pod słońcem. Prawdziwym problemem jest to, że formuła OAT zjada krzem, bardzo powszechnie stosowany uszczelniacz do węży i ​​uszczelek przed 2010 r. Jeśli zerwiesz nowszy silnik, nie zauważysz na żadnym silikonie, tylko gumowe uszczelki, chyba że było to naprawą na podwórku. Starsze silniki wszędzie używają silikonu, podobnie jak większość mechaników.


-2

Większość odpowiedzi tutaj jest błędna ... cokolwiek zrobisz ze swoimi płynami chłodzącymi, ostatnią rzeczą, jaką możesz zrobić, to spowodować korozję. Wszystkie formuły zapobiegają korozji.

Problem polega na mieszaniu płynów chłodzących, które można „wydoić” lub „zatkać”. Dzieje się tak, ponieważ chemikalia, których używają, mogą zakłócać się nawzajem. Problem jest ZAWSZE spowodowany przez DEX. Dodali nowe rzeczy, aby przedłużyć żywotność (zaczęli sprzedawać jeden płyn chłodzący co 100 000 mil!), A te cholerne stabilizatory zatkają twoje linie chłodzące, jeśli zmieszasz je z posfatem i innymi rodzajami.

Jeśli zatkasz linie, najmniejszymi zmartwieniami będzie korozja! stopisz swój silnik znacznie wcześniej!

Jedyną rozsądną rzeczą, ponieważ większość producentów nawet nie podaje zawartości swoich chłodziw, jest trzymanie się tego samego, co tam jest. I nie rób tego kolorowo. Kolor nic nie znaczy. Jest kilka takich, które się nie bawią i są tego samego koloru.

Na przykład właśnie kupiłem galon strefy automatycznej lub kamień wstępny „idzie ze wszystkim” (chociaż nadal piszą małymi literami na odwrocie „nie idzie ze wszystkim, sprawdź instrukcję”), który jest pomarańczowy, tylko po to, aby dowiedzieć się, W samochodzie było coś złotego Chryslera. Nie pamiętam nazw i szczegółów, tak jak to było 6 miesięcy temu, ale po drobnych badaniach na temat boba na forach od olejów odkryłem, że zatkam mój system, jeśli je pomieszam.

Najważniejsze jest to, że jeśli miksujesz, ryzykujesz. obecnie szanse są niewielkie. Bardzo mały. ale wciąż tam jest.

Jeśli kochasz samochód, zapisz używany płyn chłodzący (markę i zawartość chemiczną) i używaj tylko tego typu. Jeśli nie masz pojęcia, co tam jest, spłucz, zapisz nowy i ZAPISZ to, czego użyłeś. nie wierz w kolor. Ponadto odmawiaj kupowania czegokolwiek, co nie zawiera listy „składników”.

Jeśli chodzi o wydajność, są dokładnie tym samym. więc jeśli spłukujesz wcześniej, jesteś bezpieczny! NIGDY nie uszkodzisz swojego samochodu, jeśli używasz tylko jednej marki, niezależnie od tego, która to jest. niezależnie od sugestii producenta. W rzeczywistości, jeśli nie mieszkasz w zimnym klimacie, możesz używać tylko wody destylowanej i skończyć z tym! (po prostu będziesz musiał uzupełniać co godzinę, ponieważ większość z nich zagotuje się i ucieknie z zaworu ciśnieniowego :) więc nie rób tego ... ale nadal dostaniesz ZERO rdzy.

Co teraz zrobić, jeśli Twój poziom jest niski i musisz doładować?

chyba że jest to więcej niż galon, a nigdy wcześniej tego nie robiłeś, używaj wody destylowanej. ZAWSZE. tylko woda destylowana. To najbezpieczniejszy zakład. twój płyn to teraz 50/50 płyn chłodzący i woda. nic ci nie będzie, jeśli utrzymasz tę mieszankę od 30/50 do 70/50. więc dodanie galona jest w porządku!


Przeczytałem wszystkie rzeczy DexCool dla mojego starego Chevy Cavaliera i to wszystko słyszeć bez konkretnego dowodu czegokolwiek
endolith

1
@endolith więcej informacji tutaj en.wikipedia.org/wiki/Antifreeze#Traditional_inhibitors
gcb

Tak, ale to mówi, że problemem są tak naprawdę nakrętki i butelki odzyskiwania, które zostały wprowadzone w tym samym czasie.
endolith

-2

Cała ta dyskusja i żaden ostateczny sposób.

Oczywiście producenci samochodów mają tam argumenty, a wszyscy inni mają tam opinie.

Jeśli Prestone 50/50 przedłuża życie to fosforan, krzemian, azotan i boran, a wykorzystuje wodę zdemineralizowaną i jest oparty na dzisiejszych technologiach OAT i HOAT, to naprawdę nie ma tutaj problemu, prawda?


Nie, to fakt. Mylą się, ponieważ mój silnik jest w trakcie trzeciej reinkarnacji, ponieważ fosforany powodują korozję uszczelek głowicy.
dhchdhd

-3

GLOBALNY ANTIFREEZE ŻYCIA PEAKA JEST SPOSOBEM NA WYJŚCIE I DESTYLOWANE WODY! TYLKO KILKA DOLARÓW WIĘCEJ NA GALLON NA NAJNOWSZĄ FORMUŁĘ I ŻYCIE!

ŻYWOTNOŚĆ - AŻ DO UKŁADU CHŁODZENIA PRZEZNACZA POTRZEBĘ NA WYMIANĘ CZĘŚCI I MUSI OPRÓŻNIĆ UKŁAD.

TO JEST NAJNOWSZA WERSJA PŁYNU CHŁODZĄCEGO I NIE MOŻNA ZNALEŹĆ NA SPRZEDAŻ W WIELU SKLEPACH SAMOCHODOWYCH, PONIEWAŻ CHCĄ SIĘ ZACHOWAĆ KUPUJĄCY FOTELI Z 3 LUB 5 LAT.

NAPA MA JUŻ W MAGAZYNIE, WALGREENS MA TO W MIESZANCE 50/50.

5-LETNI RODZINA JEST ZBYT PODOBNA W FORMULE DO DEATHCOOLU DEXCOOL DLA MOJEGO POZIOMU ​​KOMFORTU I NIEKTÓRZY ZGŁOSIŁY NIEKTÓRE PROBLEMY Z NIMI .... KIEDY WKŁADANE W POJAZDACH ZGADZAJĄ SIĘ STAŁO LUB W LEWO ZA ZA DŁUGO LUB W SYSTEMIE, W KTÓRYM POWIETRZA JEST ZNAKOMITY PONIEWAŻ SYSTEM ZOSTAŁ NISKI.

Mija 5 lat, a TWÓJ CZAS JEST WARTOŚCIOWY, KTO MA CZAS NA ZMIANĘ PŁYNU CHŁODZĄCEGO WE WSZYSTKICH ICH POJAZDACH CO 5 LAT I CO JEŚLI ZAPOMNIESZ ... ??! OSZCZĘDZAJ SWÓJ CZAS I PIENIĄDZE I Idź Z ŻYCIEM TO, CO ROBIĘ.
ZNAJDŹ TAKŻE RÓŻNICA Z FARBĄ LUB INNĄ ETYKIETĄ TYPU CHŁODZIWA, KTÓRE ZOSTAŁO ZAINSTALOWANE, ABY NIE JEDEN ZAPOMNIĆ ANI DODATKOWO RÓŻNYCH TYPÓW.

SPRAWDŹ TO I NIGDY NIE MUSZ SIĘ SPOJRZAĆ.


1
To nie odpowiada na pytanie. Ponadto, nie pisz WSZYSTKICH CZAPEK podczas pisania. Krzyczysz na wszystkich, kiedy to robisz.
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.