Parkowanie - na biegu czy neutralnym? [Zamknięte]


9

To pytanie jest omawiane w Internecie, ale wydaje się, że jest to tylko procedura głosowania. Chciałbym uzyskać odpowiedź wysokiej jakości, a ponieważ nie mogłem jej znaleźć w SE, zapytam ją ponownie tutaj.

Czy przy parkowaniu na poziomej powierzchni z ręczną skrzynią biegów powinienem pozostawić samochód w położeniu neutralnym plus hamulec ręczny lub bieg plus hamulec ręczny?

Dziwne, mam takie wrażenie z forów: W szkołach uczą się parkować w neutralny sposób, tylko z przerwą. A doświadczeni kierowcy zalecają zapomnienie i zaparkowanie sprzętu.

Wydaje mi się, że rozumiem uzasadnienie podejścia „w biegu”, ale nie rozumiem, dlaczego szkoły uczą tego inaczej.


@ Paulster2 ahhh, albo to zostało zamieszczone tutaj przez pomyłkę, albo są pewne problemy z silnikiem SE ... lol
Przenieś więcej komentarzy Link do góry

Oznaczenie tego pytania jako opartego na opiniach jest już dobrym wskaźnikiem odpowiedzi :) Chciałem uzyskać dokładnie odpowiedź techniczną, więc te z mikes i JuanStrauss są dobre.
texnic

Odpowiedzi:


6

Moja sugestia to zawsze parkować z włączoną skrzynią biegów i włączonym hamulcem postojowym. Wraz z ograniczaniem kół. Wybór biegu (do przodu lub do tyłu) na płaskim terenie, wybieram bieg wsteczny. Moje rozumowanie jest takie, że krawężnik zaparkowany na pojeździe jest bardziej narażony na uderzenie z tyłu. Nawet szturchnięcie nieostrożnego kierowcy może pchać pojazd, jeśli jest on trzymany tylko przez hamulec postojowy. Ponieważ większość pojazdów ma teraz napęd na przednie koła lub wszystkie koła, oznacza to, że przednie koła są używane, aby zapobiec ich ruchom, jeśli skrzynia biegów jest na biegu. Ponieważ większość hamulców postojowych utrzymuje tylne koła, masz zarówno przednie, jak i tylne koła, które zapobiegają toczeniu się pojazdu. Jeśli chcesz przesadzić, usługa pocztowa w USA wymaga, aby pojazdy były na biegu lub na postoju, hamulec postojowy, koła się zaklinowały i blok klinowy był używany za każdym razem, gdy pojazd jest bez nadzoru.


+1 za wzmiankę o mocowaniu przednich i tylnych kół. Podoba mi się również odniesienie do usługi pocztowej, ale czy masz link?
texnic

1
Tylko osobiste doświadczenie Jestem pracownikiem pocztowym
mikes

2

Szkoły uczą Cię parkowania w pozycji neutralnej, aby zapobiec szarpnięciu samochodu do przodu przy następnym uruchomieniu i zapomnieć o pierwszym naciśnięciu sprzęgła. Więc oto idzie:

  1. Jeśli nie chcesz mieć drobnego wypadku podczas uruchamiania samochodu, ponieważ zapomniałeś nadepnąć na sprzęgło, pozostaw je w położeniu neutralnym.
  2. Jeśli chcesz mieć dodatkowe zabezpieczenie przed zablokowaniem przednich i tylnych kół, pozostaw je na biegu wstecznym lub 1..

Proste. Wolę pozostawić samochód w pozycji neutralnej na płaskiej powierzchni i albo ograniczę koła, albo przynajmniej skrętuję je w taki sposób, aby spowodować jak najmniejsze uszkodzenie mojego samochodu w przypadku awarii hamulca postojowego. Ale jeśli jestem zaparkowany na pochyłości (a robię to tylko w bardzo rzadkich przypadkach ze względów bezpieczeństwa), zostawiam bieg.


+1 za wzmiankę o ryzyku wypadku. Właściwie prawie to miałem, próbując samemu eksperymentować.
texnic

1
Ile samochodów ręcznych pozwala na ich uruchomienie bez naciskania sprzęgła na podłogę? Ostatnie 3 ręczne samochody, które miałem, wymagają, aby sprzęgło było na podłodze, zanim nawet zagrozi przewróceniem.
Ellesedil

1
Mam trzy samochody europejskie, które pozwalają mi je uruchomić bez włączania sprzęgła. Są też całkiem nowe. To nie jest tak wszechobecna funkcja, jak mogłoby się wydawać. To jednak dobra cecha.
Kapitan Kenpachi,

Kierowcy Auto-Trans zwykle używają P do parkowania, a manualni Trans używają hamulca ręcznego. Naciśnięcie sprzęgła podczas rozruchu jest częścią systemu zarządzania silnikiem, aby umożliwić szybką pracę na biegu jałowym na zimnych rozruchach bez konfliktów na kilku samochodach Euro.
Allan Osborne,

„Europejskie samochody, które pozwalają mi je uruchomić bez włączania sprzęgła.” To po prostu szalone, że nie mają wyłącznika bezpieczeństwa sprzęgła,
Moab
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.