Ostatnie zamówienia nie pojawiają się w wewnętrznej bazie danych, ale istnieją w bazie danych i są wyświetlane na pulpicie nawigacyjnym


9
I'm using Magento 1.9.1.0. 

Istnieją trzy ostatnie zamówienia, które nie pojawiają się w panelu Sprzedaż> Zamówienia. Oto zrzut ekranu najnowszych zamówień, zobacz numery zamówień:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jednak 3 brakujące zamówienia są obecne w bazie danych:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Dziwne jest dla mnie to, że zamówienia pojawiają się również w widżecie „ostatnich 5 zamówień” na pulpicie nawigacyjnym i mogę je otworzyć, klikając je tam. Magento wydaje się ładować dane poprawnie, po prostu nie ładuje ich do siatki zamówień.

Każda pomoc lub sugestie są mile widziane.


4
Oznaczałoby to, że sales_flat_order_gridnie są aktualizowane poprawnymi danymi. Ale bez żadnych błędów lub bezpośrednich wskazówek na temat tego, co może być, nie można ci pomóc
Sander Mangel

Masz rację. Rozkazy są obecne, sales_flat_orderale zaginęły sales_flat_order_grid. To duża pomoc, przynajmniej wiem, od czego zacząć. Dziękuję Ci.
cedjud

Powodzenia! Jeśli znajdziesz więcej szczegółów, opublikuj je, jeśli potrzebujesz pomocy
Sander Mangel

1
Cześć, mam ten sam problem, brakuje niektórych zamówień w tabeli siatki z powodu błędu „SQLSTATE [HY000]: Błąd ogólny: 1205 Przekroczono limit czasu oczekiwania na blokadę;” znalazłeś sposób na odtworzenie tabeli siatki?
wutzebaer

1
Zwiększ wartość „innodb_lock_wait_timeout” może pomóc rozwiązać problem „Błąd ogólny: 1205 Przekroczono limit czasu oczekiwania blokady”. Ale w rzeczywistości jest kod SQL, który jest wolny w kodzie, być może z powodu rozszerzenia. Moją sugestią jest włączenie dziennika mysql i sprawdzenie, co jest wolne, i naprawienie go.
Magebuzz,

Odpowiedzi:


2

Oznaczałoby to, że sales_flat_order_gridnie są aktualizowane poprawnymi danymi. Ale bez błędów lub bezpośrednich wskazówek co do tego, co może być, nie można ci pomóc

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.