Błąd przy logowaniu administratora - Magento 2.1


10

Zainstalowałem Magento 2.1 z PHP 7.0.11 na serwerze internetowym nginx / PHP-FPM. Kiedy przechodzę do mojego adresu URL Magento Admin i loguję się przy użyciu moich poświadczeń, pojawia się błąd -

Ostrzeżenie: is_dir (): obowiązuje ograniczenie open_basedir. Plik (/ etc / pki / tls / certs) nie znajduje się w dozwolonej ścieżce

Wydaje się, że jest to problem z Magento 2.1, ponieważ nie spotkałem się z tym w moich instalacjach Magento 2.0 z tą samą konfiguracją serwera.

Aby rozwiązać problem, dodałem "/etc/pki/tls/certs"do moich ustawień open_basedir.

Moje pytania to:

  • Czy ten błąd open_basedir naprawdę stanowi problem, czy może jest spowodowany czymś innym?
  • Czy dodanie "/etc/pki/tls/certs"do moich ustawień open_basedir stanowi zagrożenie bezpieczeństwa? Wydaje się dziwną rzeczą do dodania do open_basedir.

prawdopodobnie za późno, ale udało mi się to
rozgryźć

Odpowiedzi:


11

Właśnie zmarnowałem dzień i ostatecznie zorientowałem się, że NIE, certyfikaty nie stanowią problemu. Problemem jest kompozytor.

/home/alpinewi/m2.alpinewines.co.uk/magento2/vendor/composer/composer/src/Composer/Util/RemoteFilesystem.php(801): Composer\Util\RemoteFilesystem->getSystemCaRootBundlePath()

W końcu zacząłem kopać w narzędziu do śledzenia błędów Magento 2 i znalazłem coś! Wszystko to jest spowodowane przez kompozytora i wersję kompozytora, którą śledzi 2.1.2, czyli alfę

Edytuj plik composer.json

znajdź linię

"composer/composer": "@alpha"

zmień na

"composer/composer": "1.1.2 as 1.0.0-beta1"

teraz biegnij

composer update

i powinieneś zobaczyć

Updating dependencies (including require-dev)
- Installing composer/ca-bundle (1.0.6)
Downloading: 100%
- Removing composer/composer (1.0.0-beta1)
- Installing composer/composer (1.1.2)
Downloading: 100%

Myślę, że ten pakiet naprawia błąd. całkowicie brakowało w nowszej wersji alfa

patrz https://github.com/magento/magento2/issues/4359


oczywiście jest już trochę za późno na oryginalny plakat, ale mam nadzieję, że może pomóc następnej osobie się z tym spotkać
iphigenie,

Jeśli
zbliżasz się

6

Umieść disable-tls:truew composer.jsonpliku, jak poniżej:

"config": {
"use-include-path": true 
"disable-tls": true
},

jest to spowodowane ssl

Źródło .


To zainstaluje Magento bez TLS. Utracisz bezpieczeństwo transportu. Wpływa to nie tylko na instalację za pośrednictwem kompozytora, ale może również na samą aplikację Magento.
hakre

0

Bardzo późna odpowiedź, ale można to naprawić, zmieniając ustawienia serwera. W Plesk, jeśli przejdziesz do Ustawień PHP, po prostu zmień open_basedirna „none”.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.