Dodawanie funkcjonalności tagów do istniejącego komponentu


10

Szukam tagów działających wewnątrz rozszerzenia. Widziałem to i sprawiłem, że pole pojawiło się w widoku edycji, ale oczywiście nigdzie nie zapisuje.

Patrząc na obsługę tagów artykułów com_content, przechodzi szczegółową wymianę mapowań przed zakończeniem relacji. Widzę więc, że buduje on relację między znacznikiem a treścią #__contentitem_tag_map. Czy musiałbym utworzyć nową tabelę w tym komponencie specjalnie dla tagów, czy jest to sposób, w jaki com_contant sobie z tym radzi i mogę pobrać tagi do zapisania w kolumnie jak w jakimkolwiek innym typie pola?

Czy muszę to zrobić dla rozszerzenia, czy jest coś, czego nie wykorzystuję, co znacznie uprościłoby proces?

Być może przydatne może być „zwięzłe dodawanie tagów do rozszerzenia 101”.

Nie widziałem nic konkretnego w żadnym dokumencie, w którym wspominano o tagach w tym kontekście, ale w razie potrzeby opracowałem to rozszerzenie przy użyciu FOF / RAD.

Odpowiedzi:


6

To powinno Cię zabrać - http://docs.joomla.org/J3.3%3aHow_To_Use_Content_Tags_in_Joomla !

Wprawdzie na początku było trochę trudno, a jeśli wspierasz 2.5 na tej samej bazie kodu, istnieją inne wyzwania (mogę połączyć cię z zatwierdzeniami projektu, gdy nie jestem na telefonie komórkowym).


Tak, spojrzałem na to, ale wydaje mi się, że dodatkowe spojrzenie na kod i być może proces krokowy ogromnie pomoże.
Milton Bryant

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.