Samouczek programowania rozszerzeń Joomla 3.x dla początkujących programistów


20

Pracowałem intensywnie w wersji Joomla 1.0.15 i opracowałem wiele rozszerzeń. Ponadto kontynuowałem prace nad wersją Joomla 1.5.x. Ale moja wersja przestała istnieć po tym wydaniu. Teraz chcę zacząć swój rozwój od Joomla 3.x. Widzę, że Joomla wprowadził wiele ulepszeń, takich jak MVC, responsywny szablon, przepływ pracy i wiele innych.

  • Czy ktoś może mi podać najłatwiejszą mapę drogową i linki do samouczków?
  • Jaki jest teraz nowy przepływ pracy?
  • Jaka jest nowa architektura MVC?

Czy mogę wiedzieć, dlaczego moje pytanie zostało odrzucone?
ursitesion

1
To ja głosowałem za pytaniem. Powodem jest to, że uderzyło mnie to jako pytanie, które doprowadziłoby do linkowania tylko odpowiedzi, które faktycznie miały miejsce (oprócz @Anibal), które można po prostu znaleźć za pomocą małej wyszukiwarki Google. Mimo że jestem wszystkim dla ludzi otrzymujących pomoc, ponieważ rozumiem, że rzeczy mogą być mylące, myślę, że zawsze dobrze jest, aby użytkownik przeprowadził badania. Pamiętaj, jak mówią wszyscy deweloperzy, Google jest twoim najlepszym przyjacielem :)
Lodder

4
@Lodder: Brak problemu. Zgadzam się również z tobą, ale powodem opublikowania mojego pytania na tym dedykowanym forum Joomla jest uzyskanie skonsolidowanej i autentycznej listy samouczków programistycznych Joomla.
ursitesion

Odpowiedzi:


23

BARDZO przydatne @FFrewin, czy mogę to udostępnić społeczności JoomlaLondon Google+?
BodgeIT

@BodgeIT: To zdecydowanie w porządku kolego.
FFrewin


7

Poprzednie odpowiedzi są wyczerpujące na temat Joomla Core MVC. Jako alternatywne MVC dla Joomla, FOF

https://www.akeebabackup.com/documentation/fof/introducing-fof.html#what-is-fof

https://github.com/akeeba/fof

Co to jest FOF

FOF (Framework on Framework) to framework do szybkiego tworzenia aplikacji dla Joomla !. W przeciwieństwie do innych frameworków nie jest samodzielny. Rozszerza Joomla! Platforma zamiast go zastępować, zawiera własną rozwidloną i rozszerzoną wersję klas MVC, zachowując mocną pozór do istniejącej Joomla! API MVC. Oznacza to, że nie musisz ponownie uczyć się pisania Joomla! rozszerzenia. Zamiast tego możesz zacząć być produktywny od pierwszego dnia, w którym go używasz. Naszym celem jest zawsze wspieranie oficjalnie obsługiwanych wersji Loom Joomla! i nie łamać kompatybilności wstecznej bez wyraźnej ścieżki wycofania i migracji.

FOF jest kompatybilny z technologiami baz danych używanymi przez Joomla! sam: MySQL, SQL Server (i Windows Azure SQL), PostgreSQL. W większości przypadków można napisać komponent w jednej technologii serwera bazy danych i uruchomić go na innych technologiach serwera bazy danych przy minimalnym wysiłku lub bez wysiłku.

FOF jest obecnie używany przez bezpłatne i komercyjne komponenty dla Joomla! przez rosnącą liczbę programistów.


0

Jeśli szukasz przykładowego komponentu mvc opracowanego w joomla3, możesz wyświetlić ten link mający kilka przykładowych komponentów z adminem i witryną, z acl lub bez acl, ze wszystkimi typami pól formularza.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.