Jak działa Joomla! Aktualizacje „jednym kliknięciem” działają?


9

Moja Joomla! Pulpit administracyjny CMS informuje mnie, gdy dostępna jest aktualizacja rozszerzenia.

Następnie używam aktualizacji „jednym kliknięciem”, a to rozszerzenie jest aktualizowane.

Jak działają te aktualizacje „jednym kliknięciem”?

Czy Joomla! mieć „centralną bazę danych” wersji rozszerzeń, które Joomla! CMS sprawdza przeciwko? (tj. scentralizowany system, który śledzi).

Czy też każdy dostawca rozszerzeń prowadzi własne „serwery aktualizacji”, które Joomla! CMS sprawdza przeciwko?

Co dzieje się „za kulisami”, aby aktualizacje „jednym kliknięciem” działały?

Odpowiedzi:


12

Każdy dostawca rozszerzeń tworzy własny serwer aktualizacji, który jest określony w pliku manifestu dołączonym do rozszerzenia. Oto Joomla! dokumentacja dotycząca wdrażania serwera aktualizacji .

Choć brzmi to skomplikowanie, jest tak naprawdę bardzo proste. Najprościej mówiąc, serwer składa się z pliku XML, który informuje Joomla! gdzie znaleźć każdą dostępną wersję rozszerzenia. Joomla! wybiera odpowiednią wersję i pobiera ją z lokalizacji określonej przez serwer.


4
Za kulisami te pliki aktualizacji łączą się z plikiem zip, który jest najnowszą wersją rozszerzenia lub pakietu. Joomla pobiera i instaluje się automatycznie, jeśli wersja jest późniejsza niż posiadana kopia. Używa tego samego procesu, co instalacja rozszerzenia z adresu URL.
Andrew Eddie,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.