Jak mogę powstrzymać Alexę od zamawiania rzeczy, jeśli słyszy głos w telewizji?


125

Według rejestru wiele urządzeń Amazon Echo zostało przypadkowo uruchomionych przez prezentera mówiącego: „Alexa zamówiła mi domek dla lalek” .

Stacja telewizyjna CW-6 powiedziała, że ​​do błędu doszło podczas czwartkowego porannego pakietu informacyjnego o teksańskiej sześciolatce, która podniosła duże opłaty podczas rozmowy z gadżetem Echo w swoim domu. Według konta Amazon jej rodziców, ich córka powiedziała: „Możesz zagrać ze mną w domek dla lalek i zdobyć domek dla lalek?” Następną rzeczą, którą wiedzieli, był domek dla lalek KidKraft Sparkle Mansion za 160 USD i cztery funty ciasteczek z cukrem.

Podczas odcinka tej historii prezenter wiadomości CW-6 zauważył: „Kocham małą dziewczynkę, mówiąc„ Alexa zamówiła mi domek dla lalek ”.

Najwyraźniej to wystarczyło, by wypędzić napędzane Alexą skrzynki Echo wokół San Diego na własne zakupy. Stacja w Kalifornii przyznała, że ​​wielu widzów skarżyło się, że transmisja telewizyjna spowodowała, że ​​ich asystenci głosowi próbowali złożyć zamówienie na domki dla lalek w Amazon.

Wydaje się, że kupowanie głosu jest domyślnie włączone w Echo, jeśli masz skonfigurowane zakupy za pomocą 1 kliknięcia.

Jak mogę powstrzymać Alexę od zamawiania rzeczy, jeśli reklama lub program telewizyjny zawiera słowa „Alexa, zamów ____” ?

Czy muszę całkowicie wyłączyć kupowanie głosu, czy może jest inny sposób, aby Alexa reagowała tylko na moje zamówienia?


43
Dołączyłem do tej strony SE, aby głosować na to pytanie. To prawdziwy problem w świecie Internetu Rzeczy i urządzeń do noszenia. To nowa technologia i ludzie nie są do tego przyzwyczajeni. Ryzyko jest oczywiste :-)
Mast

28
Biorąc pod uwagę obecną odpowiedź, że „Alexa nie potrafi rozróżnić różnych głosów”… czy nie byłoby rozsądnie rozszerzyć to pytanie z „… słyszy głos w telewizji” na… „Przestać Alexa zamawiać bez zabezpieczeń? „. Co powstrzyma dzieci od „Alexa, zamów mi PS4 i Final Fantasy” lub „Alexa, zamów mi nowy rower” ...? Dziwi mnie, że to nie jest problem poza oglądaniem telewizji ...
WernerCD

Odpowiedzi:


72

Ciekawe, mimo że mam aktywowane zakupy 1-Click, moje opcje zakupu głosowego są domyślnie wyłączone. Muszę je aktywować, żeby kupić rzeczy.

Obecnie Alexa nie potrafi rozróżniać różnych głosów.


Tak czy inaczej istnieje możliwość włączenia opcjonalnego kodu potwierdzającego, który można ustawić tak, aby był wymagany przy zakupie głosowym. ( Ustawienia> Kupowanie głosu )

(Opcjonalnie) Wymagaj kodu potwierdzającego
Wprowadź 4-cyfrowy kod, a następnie wybierz Zapisz zmiany. Przed dokonaniem zakupu Alexa prosi o kod. Kod nie pojawia się w historii głosu.

Uwaga: pamiętaj, aby utworzyć kod, którego nie używasz do innych kont i usług.

( Pomoc Amazon )


22
to jak stare epizody Star Trek? „Alexa, zamów mi nowy domek dla lalek, autoryzacja Tuvok Pi Alpha!”
Michael

6
Naprawdę chcę używać różnych „nazwisk wywoławczych”, podobnych do asystentów komputerowych w (np.) Powieści Niven's Mote in God Eye / Gripping Hand . Ktoś wypowiadający zdanie do „Alexy” nie może uruchomić niczego, jeśli mój asystent nazywa się „Horvendile”, a twój „Fyunch (kliknięcie)”. Bardzo niewielu asystentów głosowych domyślnie obsługuje zmianę nazwy, ale niektórzy pozwalają oprogramowaniu innej firmy na zmianę nazwy połączenia.
Ti Strga

5
@TiStrga Alexa ma właściwie trzy opcje: iot.stackexchange.com/q/524/78
Helmar

2
@Helmar Prawda, ale to naprawdę niewiele pomaga. Nawet jeśli wszystkie trzy były w równym stopniu używane, nadal masz jedną trzecią bazy użytkowników podatną na dowolną opcję. Naprawdę potrzebujesz niestandardowego niestandardowego.
Luaan,

2
@Helmar Jasne, przeprowadziłem sporo eksperymentów z oprogramowaniem do rozpoznawania głosu i syntezy głosu i dość dobrze rozumiem trudność (choć niektóre argumenty są błędne IMO - nie chcę, aby inne głosy wyzwalały pobudkę). To nie zmienia faktu, że sam powód, dla którego słowo budzenia jest dobrym słowem budzenia w typowym kontekście, powoduje, że został całkowicie zburzony przez nadawcę telewizyjnego zgłaszającego błędne zamówienie :) I nawet nie zaczynaj potencjał żałoby. To nie tak, że musisz zmienić słowo budzenia - zamiast tego możesz dołączyć własne fonemy do słowa budzenia.
Luaan,

10

Prostym, ale skutecznym rozwiązaniem byłoby odsunięcie Alexy od telewizora. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Jeśli jest to konsekwentny problem, możesz zmniejszyć głośność telewizora lub wyciszyć telewizor i włączyć napisy. Działa również korzystanie ze słuchawek podczas oglądania.


Słuchawki, aby uniknąć błędnych zamówień, działałyby, ale nie są wykonalne, jeśli masz więcej niż kilku słuchaczy.
vinnief

8

To rozwiązanie może nie działać dla wszystkich.

Obecnie Alexa obsługuje trzy języki: angielski amerykański, angielski brytyjski i niemiecki.

Więc jeśli znasz niemiecki, możesz przełączyć się i używać Alexa w języku niemieckim (lub odwrotnie). W ten sposób nie zareaguje na to, co usłyszy z telewizji. (Biorąc pod uwagę, że nie oglądasz niemieckich programów).

Gratis prawdopodobnie uniemożliwi to również większości małych dzieci w wieku lat zamawianie domku dla lalek.


6
Cóż, dzięki temu mielibyście tylko niemieckie umiejętności. A dwujęzyczny dzieciak zamawia rzeczy z zagranicy: D
Helmar

1
Każdy, kto mówi po niemiecku, prawdopodobnie również ogląda niemieckie programy ... Z drugiej strony, umieszczenie go na brytyjskim angielskim powstrzyma Szkotów!
vinnief

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.