Jak zmienić słowo pobudki Amazon Echo?


Odpowiedzi:


15

Obecnie Alexa obsługuje bardzo ograniczone dostosowywanie słowa aktywacji:

Obecnie możesz używać tych słów aktywujących:

  • Alexa
  • Echo
  • Amazonka
  • Komputer

Dokumentacja zawiera również instrukcje dotyczące wyboru słowa aktywacji:

  1. Otwórz aplikację Alexa.
  2. Otwórz lewy panel nawigacyjny, a następnie wybierz Ustawienia.
  3. Wybierz swoje urządzenie z menu.
  4. Przewiń w dół i wybierz Obudź słowo.
  5. Użyj menu rozwijanego, aby wybrać słowo aktywacji, a następnie wybierz Zapisz. Po zmianie słowa aktywacji pierścień świetlny urządzenia miga krótko na pomarańczowo.

Jest to obsługiwane dla każdego urządzenia Alexa aktywowanego słowem aktywacji i może być bardzo przydatne w sytuacjach, gdy jesteś w zasięgu wielu ech. Na przykład, jeśli Twoja kuchnia i sypialnia są blisko, echo sypialni może zostać aktywowane, gdy zamierzasz aktywować urządzenie kuchenne. Zmieniając słowo aktywacji dla jednego z tych urządzeń, możesz uniknąć tego problemu.

Jednak, jak sugerowałem na początku mojej odpowiedzi, nie możesz wybrać słowa budzenia, które ci się podoba ; artykuł przez The Register sugeruje, dlaczego:

I tutaj dochodzisz do sedna sprawy: wybranie słowa budzącego jest trochę sztuką: musi być krótkie, ale minimum trzy sylaby; musi być łatwo powiedzieć; musi mieć dość spójną wymowę we wszystkich różnych typach ludzi; i musi być rzadko używany.

Potrzebujesz co najmniej trzech sylab, aby oprogramowanie mogło się zorientować, że wyraźnie do niego mówisz i że nie chodzi tylko o rozpoczęcie niepowiązanego słowa lub losowego szumu. Wyobraź sobie, że obok gadżetu wpisałeś słowo „Tom” i „Pomidor” - możesz go pomylić.

Umożliwienie konsumentom wyboru własnych słów pobudki to potencjalnie ogromny ból głowy. Firmy musiałyby skutecznie kierować wyborem słowa pobudki, w podobny sposób, w jaki nieustannie mówi się nam parametry hasła, które musimy wybrać: nie mniej niż sześć znaków; musi zawierać liczbę; nie może zawierać następujących znaków.

W związku z tym otrzymujesz pewne modyfikacje od Alexy, ale (mądrze) nie możesz wybrać żadnego słowa pobudki, ponieważ może to prowadzić do gorszego rozpoznawania głosu i ogólnie gorszego doświadczenia.


4

Jeśli dzwonisz do Alexy za pośrednictwem innego urządzenia, na przykład podłączonego urządzenia Raspberry, możesz mieć więcej opcji.

Ta biblioteka RPI typu open source ma konfigurację xml do zmiany tego słowa na to, co lubisz (może w gramatyce angielskiej, ale wciąż całkiem co kiedykolwiek).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.