Jak można utworzyć Amazon Echo Dot dla rodzin z dziećmi (kontrola rodzicielska)?


10

Bezskutecznie badam, jak dodać kontrolę rodzicielską dla Amazon Echo Dot.
Przeczytałem również w Amazon Echo, Dot and Tap (Alexa) dla rodzin z dziećmi, które wskazują, że w Echo Dot nie ma opcji kontroli rodzicielskiej.

Pytanie:
Czy istnieje prosty praktyczny sposób dodania Kontroli rodzicielskiej do Echo Dot? Czy można opracować / udostępnić zestaw umiejętności w celu wdrożenia Kontroli rodzicielskiej?


1
Wydaje mi się, że Amazon zbadał stos dużych zbiorów danych swoich klientów i stwierdził, że kontrola rodzicielska nie jest najwyższym priorytetem, biorąc pod uwagę potencjalną grupę docelową wczesnych użytkowników. To oczywiście nastąpi ... z czasem. Niemniej jednak interesujące jest pytanie, czy można teraz poradzić sobie z tym problemem.
Ghanima

Nadal nie wiem, jakiej kontroli rodzicielskiej szukasz. Aurora zgadła kilka w odpowiedzi, ale naprawdę chciałbym mieć kilka wskazówek w samym pytaniu.
Helmar

Odpowiedzi:


6

Od maja 2018 r. Kontrola rodzicielska jest dostępna jako wbudowana funkcja Alexy.

Zaprojektowany specjalnie dla rodziców i dzieci, FreeTime na Alexa oferuje zupełnie nowe funkcje Alexa i kontrolę rodzicielską w Echo, Echo Dot lub Echo Plus, w tym:

  • Limity czasowe - Ustaw limity czasowe przed snem, aby uchronić się przed dziećmi rozmawiającymi z Alexą późno w nocy lub po prostu wstrzymaj urządzenia Echo na kolację lub pracę domową.
  • Kontrola rodzicielska - użyj aplikacji Parent Dashboard i aplikacji Alexa, aby wybrać usługi i umiejętności, z których mogą korzystać dzieci, wyłączyć zakupy głosowe itp.
  • Blokuj wyraźne utwory - zarówno w wersji Alexa, jak i FreeTime w wersji Alexa, rodzice z Amazon Music mogą teraz filtrować odtwarzanie utworów z wyraźnym tekstem, a my z czasem będziemy dodawać kompatybilne usługi muzyczne do tej funkcji.
  • Przegląd aktywności - Parent Dashboard pozwala rodzicom zobaczyć FreeTime swojego dziecka na aktywności Alexa, a także przejrzeć ich nagrania głosowe w aplikacji Alexa.
  • Magic Word - Nowa funkcja Magic Word zapewnia pozytywne wzmocnienie, gdy dzieci używają słowa „proszę” podczas zadawania pytań Alexie. Pytania i odpowiedzi dotyczące edukacji - dzieci mogą zadawać Alexie pytania dotyczące nauki, matematyki, ortografii, definicji lub dowolnego innego tematu, który wzbudza ich ciekawość. Ponieważ Alexa jest wbudowana w chmurę i zawsze staje się mądrzejsza, będzie codziennie uczyć się nowych informacji.
  • Alexa mówi „Dziecko” - Alexa ma gotowe sugestie odpowiednie do wieku, wszystkie dzieci muszą powiedzieć: „Alexa, nudzi mi się”. Dzieci mogą również prosić o dowcipy, pukać Alexę o piosenkę i nie tylko. Im więcej używają Alexy, tym mądrzejsza będzie.
  • Komunikacja w gospodarstwie domowym - minęły czasy, gdy dzieci krzyczały po schodach na obiad. FreeTime na Alexa pozwala na domowe ogłoszenia, połączenia, wiadomości i wpuszczanie do domu.

Jest to powiązane z uruchomieniem Amazon FreeTime Unlimited usługi subskrypcji , która zapewnia duży zestaw „przyjaznych dzieciom” treści multimedialnych, które można wykorzystać na Echo.

Ponadto Amazon wprowadza Echo Dot Kids Edition , która wydaje się być normalną Dot z nową obudową i bezpłatnym dostępem przez dwa lata do usługi subskrypcji FreeTime Unlimited.

Wcześniej nie było funkcji kontroli rodzicielskiej; moje poprzednie sugestie są dostępne tutaj, na wypadek gdyby nadal były pomocne.


4

Mogą istnieć urządzenia innych firm, które w pewnym stopniu przyczyniają się do wypełnienia tej niszy. 2017 CES ma:

Mattel Aristotle od Nabi Ten inteligentny głośnik ma wbudowaną Alexę, a także osobnego, przyjaznego dzieciom asystenta głosowego o imieniu Aristotle.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.