Czy wyciszenie mikrofonu Amazon Echo jest przełącznikiem sprzętowym?


25

Niedawno dostałem Echo Dot.
Waham się, aby go zainstalować, ponieważ martwię się o swoją prywatność. Zgodnie z informacją o ochronie prywatności Amazon mogą wykorzystywać wszystkie przechwycone dane.

Zauważyłem, że Amazon Echo ma przycisk wyciszania mikrofonu, który byłby idealny do cięcia danych głosowych. Ale ponieważ Alexa jest zamkniętym źródłem, nie byłbym przekonany, że ten przycisk będzie wyłączał mój mikrofon w każdych okolicznościach .

Czy przycisk wyciszania mikrofonu Echo to wyłącznik programowy lub sprzętowy?

Moje wyszukiwania nie przyniosły wiele, głównie dlatego, że w sieci jest pełno niskiej jakości wiadomości i nietechnicznych artykułów.

Odpowiedzi:


19

Według Jeffa Bezosa jest to przycisk sprzętowy, a różne źródła wydają się zgadzać z czasów porzucenia

Post Forum na forach EEVblog cytuje wideo gościnnie Jeff Bezos, założyciel Amazon:

W tym filmie o tym, jak Jeff Walter Isaacson udziela wywiadu około 6 minut, Bezos twierdzi, że przycisk wyciszenia w Amazon Echo jest fizycznie podłączony do obwodu wzmacniającego mikrofon, co uniemożliwia ponowne włączenie za pomocą oprogramowania.

Jest to również wspierane przez wątek reddit, w którym mówi się: „Zasadniczo jest to fizyczne połączenie analogowe, które odcina przepływ obwodu do mikrofonu”. Inny komentator dodał:

Brak napięcia na mikrofonach, gdy wyciszenie jest włączone. Masz również rację, jeśli stan wyciszenia jest kontrolowany programowo. To powiedziawszy, stan diody pod przyciskiem jest związany elektrycznie, jeśli mikrofony są włączone (ten sam obwód), więc nie ma możliwości, aby mikrofony mogły być zasilane bez Twojej wiedzy.

To powiedziawszy, źródła te nie są szczególnie jasne, do których modeli się odnoszą. Dalsze spojrzenie na porzucone łącze w postu na forum może być interesujące, aby to zweryfikować.

Innym źródłem, które obsługuje teorię „przycisku sprzętowego”, jest witryna Apple Insider , która omawia poprzednią lukę w zabezpieczeniach Echo. Zauważa, że:

Pomimo uzyskania dostępu do „zawsze włączonego” mikrofonu hack nie może obejść fizycznego przycisku wyciszenia na urządzeniu, co całkowicie wyłącza mikrofon. Ten przełącznik jest mechanizmem sprzętowym, którego nie można zmienić za pomocą oprogramowania, chociaż możliwe jest, że przy dodatkowej pracy ten przycisk może zostać fizycznie wyłączony przez określonego napastnika.

Rozczarowujące, porzucenie iFixit nie zawiera dobrego obrazu ani komentarza na temat obwodu przycisku wyciszenia dla odpowiedniego urządzenia Echo. Mimo to istnieje wiele dowodów na to, że może to być przycisk sprzętowy.


Żeby wyjaśnić: z tego, co czytam w twoim poście, brzmi to tak, jakby to właściwie był przycisk programowy, ale jest fizycznie związany ze światłem? Myślę, że to wyjaśniałoby, dlaczego Echo może nadal mówić (według mojej odpowiedzi), ale daje ci bezpieczne wskazanie, czy mikrofon jest włączony, czy wyłączony.
anonimowy2

@ anonymous2 Nie wierzę; cytat mówi, że mikrofon i światło znajdują się w tym samym obwodzie i jest wyraźnie powiedziane, że obwód jest przerwany na mikrofony. Przyjrzę się jednak, czy mogę zweryfikować to, co zostało powiedziane, i wyjaśnię to jeszcze bardziej.
Aurora0001

Czy można by dowiedzieć się, czy Echo ma sprzęt do używania głośnika jako mikrofonu?
Andrew Morton,

5

Przycisk wydaje się chwilowym naciśnięciem przycisku i jestem w 99% pewien, że stan wyciszenia jest resetowany po ponownym uruchomieniu.

Mając to na uwadze, sugerowałbym, że jest to wyciszenie sterowane programowo, a nie fizyczne odłączanie mikrofonu.


To źródło twierdzi, że przełącznik nadal trwa, restartuje się: Przeczytaj sekcję „Wyłączanie mikrofonu Twojego echa”. Chociaż nie używają kropki, zakładam, że oba urządzenia zachowują się tak samo.
FMaz,

ok, nie jestem teraz w domu, żeby przetestować mój, więc możliwe. Nadal powiedziałbym, że zmiana jest chwilowym
impulsem,

Masz rację, to wygląda jak przycisk oprogramowania. Istnieją jednak płyty sprzętowe (a zatem i sprzętowe przełączniki zabijania), które również obsługują ten typ przycisku. Dla zachowania poprawności poczekam i zobaczę, czy ktoś może dać mi bardziej techniczne wyjaśnienie. W przeciwnym razie prawdopodobnie po prostu rozerwę go na strzępy i sam spróbuję to sprawdzić.
FMaz,

To, że jest chwilowe, nie oznacza, że ​​nie jest to sprzęt. Do przechowywania danych można użyć zatrzasków sprzętowych. Na przykład zapadka zapamiętuje wyciszenie. Ten sygnał następnie przerywa połączenie mikrofonu. Ten sam sygnał może zostać wykorzystany przez oprogramowanie jako sygnał wejściowy do sterowania światłem.
Eric Johnson,

3

Zgadzam się z oceną @ hardillb: to przycisk oprogramowania. Mam kilka podstawowych powodów, by w to wierzyć:

  1. Przycisk wyciszenia włącza czerwone światło dzwonka. Chociaż można to zrobić za pomocą przycisku sprzętowego, logistycznie bardziej sensowne jest robienie tego za pomocą przycisku programowego.

  2. Jeśli się nie mylę, przycisk wyciszenia steruje głośnikami oraz mikrofonem. Według tego źródła po włączeniu Alexa przechodzi ona przez normalną sekwencję rozruchową i mówi „Cześć!”. zanim powróci do wyciszonego stanu. Gdyby to był przycisk sprzętowy, oczekiwałbym, że nie będzie w stanie nic powiedzieć.


2
Może to być zarówno: przycisk sprzętowy mikrofonu, jak i przycisk programowy głośnika: głośniki mogą po prostu sprawdzić stan przycisku sprzętowego mikrofonu za pomocą oprogramowania.
kapex

Nie, przycisk wyciszenia nie wyłącza głośników. ( źródło )
BraveNewCurrency
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.