Jakie polecenia głosowe do lamp Philips Hue oferuje Amazon Echo?


12

Zastanawiam się nad zakupem sprzętu oświetleniowego Philips Hue. Myślę o czymś takim jak ten zestaw startowy. Mam już kropkę echa. Buzz marketingowy jest świetny i oba produkty Hue podkreślają, że współpracują z Amazon Echo, a witryna Echo twierdzi, że współpracuje z produktami Hue.

Moje pytanie brzmi jednak, oprócz oczywistych poleceń włączania i wyłączania, jaki zakres możliwości poleceń za pomocą poleceń głosowych uzyskałbym, gdy połączę oba systemy?

Ile elastyczności Hue jest dostępna za pomocą głosu?

Ile wychodzi z pudełka i ile muszę skonfigurować?

Gdzie znajdę te informacje - czy ktoś ma taką konfigurację i może porozmawiać o możliwościach?

Odpowiedzi:


12

Alexa obsługuje dodawanie funkcji za pośrednictwem umiejętności , które nie różnią się od aplikacji mobilnych, ale dodają funkcje głosowe do urządzenia Echo.

Często zadawane pytania dotyczące Philips Hue dla Amazon Alexa zawiera raczej krótki opis, jak znaleźć polecenia:

Gdzie mogę znaleźć przykładowe zdania?

W opisie umiejętności znajdziesz kilka przykładowych zdań.

Trzeba przyznać, że nie jest to szczególnie przydatne, więc przeprowadziłem nieco więcej badań i znalazłem (nieoficjalną) stronę sklepu Alexa Skills Store, która zawiera pełny opis umiejętności Hue :

  • Możesz włączać / wyłączać urządzenia, na przykład: „Alexa, włącz oświetlenie mojej sypialni” lub „Alexa, wyłącz oświetlenie kuchenne”
  • Możesz zmienić jasność, na przykład: „Alexa, rozjaśnij jadalnię do 60 procent” lub „Alexa, przyciemnij światła w salonie”

Można również skonfigurować sceny , które są wstępnie skonfigurowanymi „środowiskami” o określonych kolorach i atmosferze. Na przykład Philips sugeruje „Alexa, włącz imprezę w salonie” jako możliwe polecenie, którego możesz użyć. Strona Alexa Skills Store opisuje sposób korzystania ze scen :

Domyślne sceny zostaną automatycznie utworzone dla każdego pokoju, np. Relaks, Koncentrat, Energetyka, Arctic Aurora, Przyciemniony i inne. Aby kontrolować sceny, po prostu powiedz Alexie, aby włączyła. Na przykład „Alexa, włącz Relaks w sypialni”

  • Nazwy scen można znaleźć w zakładce „Pokój” w aplikacji Philips Hue po wybraniu określonego pokoju. Twórz nowe sceny, które działają właśnie dla Ciebie!
  • Po utworzeniu lub zmianie nazwy sceny po prostu powiedz „Alexa, odkryj urządzenia”

Mówiąc bardziej ogólnie, aby wyświetlić możliwości, jakie daje każda Umiejętność, możesz otworzyć aplikację Alexa i przejść do Umiejętności > Twoje umiejętności , która wyświetli listę wybranych przez ciebie umiejętności i istotnych informacji.


5

Aby dodać do poprzednich odpowiedzi, Echo nie jest w stanie ustawić świateł na określony kolor, ale może:

„Włącz / wyłącz {określone światło} lub {room} lub {grupa echa}”

„Ustaw {light} na 50%”

„Włącz {scene} w {room}”

Tak więc Alexa rozumie wszystkie światła Hue oraz pokoje i sceny, a także dodaje własne Grupy świateł. Tak długo, jak jesteś przygotowany na wykonanie niewielkiej konfiguracji w aplikacji Hue, Echo odkryje wszystkie twoje światła, pokoje i sceny i pozwoli ci je kontrolować.

A jeśli powiesz „Alexa, wyłącz sypialnię 1”, a otrzymasz odpowiedź „Istnieje kilka urządzeń z nazwą sypialni. Które chcesz, żebym wyłączył” Zawsze możesz odpowiedzieć „Sypialnią 1” Na sekundę szansa na rozkaz.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.