Czy istnieje w pełni otwarta platforma do prezentacji i wizualizacji IoT?


33

Zdecydowałem się użyć platformy komunikacyjnej IoT AWS , aby rozmawiać z naszymi czujnikami.

Jednak jeśli chodzi o wizualizację, miałem nadzieję, że nie będzie konieczne ponowne wynalezienie koła.

AWS IoT

Jak widać na powyższym zdjęciu, platforma IoT łączy się z serwerem aplikacji. Moje poprzednie doświadczenia z aplikacjami dotyczyły zastrzeżonego systemu opartego na PHP / MySQL i MongoDB.

Istnieje wiele platform, a większość z nich obejmuje bezpłatny okres próbny, np

Szukam platformy aplikacji do wizualizacji o otwartym kodzie źródłowym, na której mogę prezentować dane klientom, umożliwiać bezpieczny dostęp do klientów i dostosowywać je w razie potrzeby.

Idealnie, platforma ta zawierałaby również bazę danych, z której można odzyskiwać dane, a jeszcze lepiej byłaby to struktura indeksująca, która zapewnia wydajność w miarę wzrostu bazy danych. Być może platforma, która zapewnia wizualizację rejestrów cieni urządzeń, które są powszechne podczas monitorowania urządzeń IoT w terenie.

Podsumowując, idealna platforma zawierałaby następujące funkcje:

  • Strefa administratora z listą wszystkich klientów. Kliknięcie klienta ujawnia jego dane.
  • Logowanie użytkownika, które doprowadza użytkownika do dedykowanego obszaru, pokazując tylko czujniki, które są mu przypisane.
  • Zdolność użytkownika do przeglądania aktualnych trendów w narzędziach do wizualizacji (coś takiego jak Grafana byłoby odpowiednie. Grafana
  • Integracja bazy danych, aby dane historyczne mogły być przechowywane i odzyskiwane
  • Możliwość powiązania alarmów i ostrzeżeń z czujnikami oraz wysłania wiadomości e-mail do osób wymienionych jako wymagające powiadomienia

Czy istnieją takie projekty aplikacji IoT typu open source, które spełniają moje wymagania?


12
Wizualizacja IoT nie różni się niczym od żadnej innej wizualizacji, można znaleźć wiele projektów open source (np .: biblioteka d3 JS), Kibana, grafit.
brawokeyl,

Odpowiedzi:


10

Możesz rozważyć użycie freeboard.io, który oferuje takie pulpity nawigacyjne, na przykład:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Możesz tworzyć nieograniczone publiczne pulpity nawigacyjne za darmo i ograniczone prywatne, jeśli chcesz płacić miesięczne opłaty.

Sam projekt jest open source i hostowany na GitHub .


Używany wcześniej, jest zastrzeżony, a nie open source.
SeanJ

8

Możesz rzucić okiem na cooja . Jest to symulator / środowisko programistyczne dla systemów urządzeń z systemem operacyjnym Contiki.

Możesz symulować różne rodzaje czujników i protokołów radiowych i sprawdzać, jak to działa.


6

Czy byłeś w stanie wypróbować serwer IoT WSO2 ? Próbowałem i ma całkiem fajne funkcje. I możesz znaleźć kod źródłowy tutaj w GitHub.

Szukam platformy aplikacji do wizualizacji o otwartym kodzie źródłowym, na której mogę prezentować dane klientom, umożliwiać bezpieczny dostęp do klientów i dostosowywać je w razie potrzeby.

Jest w 100% open source, posiada funkcje analizy w czasie rzeczywistym oraz analizy partii z wizualizacją danych i umożliwia bezpieczny dostęp do klienta. Zapewnia bezpieczny dostęp do urządzenia i aplikacji poprzez zarządzanie tożsamością i autoryzację. Zawiera kontrolę dostępu opartą na tokenach OAuth 2.0.

Jeśli chcesz wypróbować produkt przed przejściem do kodu, możesz po prostu pobrać serwer z tego miejsca i wypróbować dostarczone przez niego typy urządzeń. Mają przykładowe wezwanie „ Wirtualny alarm pożarowy ” i zasadniczo dają ci ogólny pogląd na to, co serwer może zrobić. Możesz wypróbować tę próbkę bez żadnych fizycznych urządzeń lub czujników. Sprawdź tutaj.

Mają także kompletne rozwiązanie EMM wewnątrz serwera IoT. Ponadto mają typ urządzenia „ Android sense ”, w którym można odczytać wszystkie dane czujnika urządzenia z Androidem i opublikować te dane na serwerze WSO2 IoT w celu analizy w czasie rzeczywistym.

Pełną dokumentację najnowszej wersji serwera WSO2 IoT można znaleźć tutaj

Ponadto mają również rozwiązanie oparte na chmurze, które jest bardzo podobne do AWS IoT. Sprawdź tutaj .


5

uBeac to nowe bezpłatne oprogramowanie do wizualizacji, które opracowaliśmy i jest to wersja Beta. Nie jest open source, ale jest w pełni darmowy.

Możesz zdefiniować bramę, a otrzymasz unikalny identyfikator URI. Możesz ustawić identyfikator URI w swojej bramie lub urządzeniu, na które będą wysyłane dane HTTP / MQTT.

Oto niektóre z jego funkcji:

  • Zespół, budynek, definicja planu piętra
  • Wizualizacja danych w czasie rzeczywistym
  • Niestandardowy projekt deski rozdzielczej przy użyciu różnych widżetów
  • Zdefiniuj typy czujników, jednostki i prefiksy Wizualizacja mapy
  • ...

Obsługuje ogólny format danych Json oraz różne predefiniowane bramy. Jeśli nie chcesz używać wstępnie zdefiniowanych formatów ładunku, mogą one rozwinąć niestandardowe przetwarzanie ładunku.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.