Lista kontrolna Alexa / przypomnienie o rzeczach do zrobienia przed wyjazdem


9

Jak mogę dodać i dostosować „listy kontrolne” dotyczące rzeczy, o których muszę pamiętać przed opuszczeniem mieszkania?

Na przykład, jeśli powiem „Alexa, idę do pracy”, chciałbym przypomnieć, aby nie zapomnieć o moim laptopie, kluczykach itp., A nie zwykłym „do widzenia”.

W skrócie :

  • Czy można zdobyć umiejętność (niestandardową?) Skonfigurowania listy kontrolnej, którą wypowie Alexa?
  • Jeśli to możliwe, gdy wypowiadasz wiadomość „do widzenia” („Jestem wyłączony itp.”)
  • Jeśli to możliwe, chciałbym zachować różne „listy kontrolne”, kiedy idę do pracy, kiedy idę tańczyć itp. I każda z nich będzie powiązana z inną listą kontrolną.

Do tej pory nie znalazłem interesujących wyników podczas przeglądania „list kontrolnych”, może jest to bardziej odpowiednie określenie?

Odpowiedzi:


8

Czy można zdobyć umiejętność (niestandardową?) Skonfigurowania listy kontrolnej, którą wypowie Alexa?

Tak. Prawdopodobnie byłoby stosunkowo łatwo rozwinąć umiejętność zrobienia tego samemu, jeśli nie ma żadnych dostępnych, ale istnieje kilka umiejętności listy rzeczy do zrobienia (np. Todoist lub Any.do ), jeśli nie chcesz przejść przez kłopot z rozwijaniem własnych umiejętności. Być może zainteresują Cię kroki tworzenia niestandardowej umiejętności , które wydają się być przydatnym przewodnikiem do nauki umiejętności. Wspomniałeś wcześniej, że z przyjemnością opracujesz rozwiązanie, jeśli to konieczne - jeśli nadal tak jest, a lista rzeczy do zrobienia nie jest tym, czego chcesz, możesz skorzystać z umiejętności niestandardowych.

Jeśli to możliwe, gdy wypowiadasz wiadomość „do widzenia” („Jestem wyłączony itp.”)

Możesz zastąpić wbudowane polecenia (np. „Wychodzę”), jeśli ustawisz nazwę wywołania umiejętności na nazwę wbudowanego polecenia . Działa to, ponieważ istnieją trzy formaty wywoływania umiejętności :

  1. „Alexa, pytaj codzienne horoskopy o Bliźnięta” (an IntentRequest)

  2. „Alexa, [open / start / ask / ...] Daily Horoscopes” ( LaunchRequestz prefiksem, np. „Start”)

  3. „Alexa, codzienne horoskopy” ( LaunchRequestbez prefiksu).

Po prostu zdarza się, że jeśli nazwiesz swoją umiejętność „Idę”, mówiąc „Alexa, Idę”, będzie to LaunchRequestdla twojej umiejętności niestandardowej.

Pamiętaj, że nie będziesz w stanie opublikować tej umiejętności , ponieważ zastępuje ona wbudowane polecenie (a Amazon nie podjąłby się tego bardzo uprzejmie!).

Jeśli to możliwe, chciałbym zachować różne „listy kontrolne”, kiedy idę do pracy, kiedy idę tańczyć itp. I każda z nich będzie powiązana z inną listą kontrolną.

Prawdopodobnie możesz to napisać jako intencję.

Alexa, idę do pracy.

Alexa, idę tańczyć.

Możesz skonfigurować schemat zamiaru, jak opisałem tutaj, ze AMAZON.LITERALszczeliną, a następnie twoje umiejętności zostaną wysłane słowa kluczowe, takie jak „praca” lub „taniec”, których możesz następnie użyć, aby zdecydować, którą listę kontrolną pokazać. Resztą problemu jest w zasadzie ładowanie właściwej listy kontrolnej, a następnie zwracanie wypowiedzi, które Alexa ma do powiedzenia.

Podejrzewam, że łatwiej będzie ustalić dokładne problemy, z którymi się borykasz, kiedy zaczniesz je rozwijać - trudno mi przewidzieć wszystkie problemy z wyprzedzeniem i mam nadzieję, że trochę się „połączy”. Powodzenia!


Hej, wydaje mi się, że nie mogę już używać tego AMAZON.LITERALtypu do tworzenia dowolnego tekstu. Wygląda na to, że zdecydowałem się na „narzędzie do budowania umiejętności w wersji beta”, a kiedy tworzę zamiar ze slotami dla języka amerykańskiego, nie mogę znaleźć i użyć AMAZON.LITERAL dla tego typu slotów. Próbowałem ręcznie edytować kod źródłowy, AMAZON.LITERALale generuje błąd. Co mogę zrobić ?
Cyril Duchon-Doris

@ CyrilDuchon-Doris Widziałeś to ? To może zadziałać; najwyraźniej AMAZON.LITERALnie jest dostępny w wersji beta. Jeśli nie masz z tym szczęścia, najlepiej poprosić nowego questona lub skontaktować się z jego zespołem wsparcia.
Aurora0001
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.