Dlaczego Alexa odpowiada na pytania, których nie zadałem ani nie zadałem?


11

Właśnie dostałem nową kropkę echa i po wyświetleniu monitu działa ona normalnie. Jednak trzy razy dziś powiedziała bez pytania: „Przepraszam, nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie”. Sprawdziłem aplikację i trzy pytania, których nie zadałem, są zapisane, ale są to zbiór słów, które nie mają sensu. Jedyne, o czym myślę, to to, że Alexa odbiera fragmenty rozmów z telewizji w tym samym pokoju. Jak to się mogło stać bez pytania, nie mam pojęcia. Jeśli ktoś ma odpowiedź, udostępnij.

Przykłady nie zadawanych pytań:

  • „You are you siri”
  • „Daj ci, że leki z Francji działają, zapytaj jej gastroenterologa o piszczel”.

Obudź słowo: Alexa.


1
Kilka powiązanych informacji o słowach pobudki
Helmar

Odpowiedzi:


9

Nie mogę mówić w imieniu Alexy, ale Google na moim telefonie często wydaje się źle uruchamiać, myśląc, że słyszy „OK Google”, gdy jest tylko hałas. Wydaje się, że tak się nie dzieje, gdy w otoczeniu panuje cisza, ale czasami, kiedy prowadzę samochód lub ludzie się poruszają, zadziała.

Powiązany artykuł (w języku niemieckim) opisujący, jak syntetyczny odcisk palca może pasować do 2/3 wzorów używanych do odblokowywania telefonów. Bardziej ogólny przykład fałszywej korelacji (oraz w jaki sposób dane nienaturalne mogą pokazywać fałszywe dopasowania łatwiej niż dane ograniczone przez przewidywane źródło).

To dobry przykład tego, dlaczego ważne jest sprawdzenie poprawności danych czujnika przed ich użyciem. Twój CCTV może (często) zostać oślepiony laserem lub źródło entropii spłaszczone przez zakłócenia EMC. Oba z nich można łatwo wykryć (i są równoważne z awarią czujnika w obwodzie otwartym / zamkniętym), ale niekoniecznie muszą zostać zidentyfikowane jako ważne do przetestowania podczas opracowywania urządzenia IoT.


Jak to jest odpowiedź?
Mawg mówi o przywróceniu Moniki

2
Algorytm wykrywania jest uruchamiany przypadkowo przez niewymawiany sygnał audio. Kolorowy szum częściej odpowiada charakterystyce słów obudzonych niż głos wypowiadający przypadkowe słowa.
Sean Houlihane,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.