Jak otworzyć lub zapisać jako ico w Photoshop CS6


72

Ta wtyczka do otwierania i zapisywania jako .ico w Photoshopie istnieje już od jakiegoś czasu, ale nie mogę sprawić, by działała w CS6. Zgodnie z tym pytaniem na forach Adobe wtyczka działa, jeśli jest zainstalowana, C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS6 (64 Bit)\Required\Plug-Ins\File Formatsale nic nie robi. Czy znasz jakieś alternatywne wtyczki do CS6? Używam win siedem 64 bitów.

EDYCJA: Wtyczka działa, tylko nie dla obrazów większych niż 256px x 256px.


5
Zawsze korzystam z tej witryny, gdy muszę przekonwertować swoje pliki na pliki ICO: convertico.com
Hanna

Dzięki @Johannes. Ale znalazłem dwie wady tej strony (i inne, których próbowałem): nie przekracza ona rozmiaru 256 pikseli, a podczas konwersji poniżej 128 pikseli tworzy paczkę z ikonami o automatycznej zmianie rozmiaru.
Yisela,

Ach, używam go tylko do dostosowywania własnego pulpitu, a co nie. Dziękuję, nie wiedziałem o tych ograniczeniach.
Hanna

Nie do końca odpowiedź na twoje pytanie, ale raczej alternatywa: od dłuższego czasu używam narzędzi filmowych gamani.com w formacie GIF do tworzenia plików * .ico. Jednak nie jest za darmo.
Vincent,

Czy format .ico obsługuje obrazy większe niż 256 × 256? Nigdy nie widziałem narzędzia .ico, które pozwala na powiększanie obrazów (rzeczy mogły się zmienić od czasu, gdy ostatnio patrzyłem).
Marc Edwards,

Odpowiedzi:


29

Pełna ścieżka to C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS6 (64 Bit)\Required\Plug-Ins\File Formats. Jeśli nie jest włączony File Formats, nie pojawi się w opcjach eksportu.


Zrozumiałem, dlaczego to „nie działa”. Podczas próby zapisania ikony 512 x 512 opcja zapisania jako ICO nie pojawia się na liście. W końcu jest coś „możesz zrobić tylko GIMP”: zapisz ikony 512x512! : D
Yisela,

Nie ma go, jak go dodać?
GiantCowFilms


8

Nie jestem pewien, czy dotyczy to CS6, ale metoda, której użyłem w CS4 i 5, to po prostu stworzenie mojego 16px x 16pxFavicon Save for Web.

Zapisuję jako a .pnglub w .jpgzależności od tła, ale kiedy prosi o nazwę pliku, po prostu dodaję .ico, jak favicon.ico. Favicony działają dobrze.

Używam tego tylko do tworzenia Faviconów, więc nie jestem pewien, czy to zadziała tak samo do tworzenia rzeczywistych ikon.


Próbowałeś tego? Próbowałem utworzyć plik ico do użycia w aplikacji w programie Visual Studio, ale nie udało mi się go uruchomić.
Olle Sjögren,

działa również, jeśli utworzysz plik png w formacie 32x32.
Junior M

3
Działa to tylko wtedy, gdy używasz pliku w miejscach, w których akceptowane są również pliki PNG. Rozszerzenie pliku nie zmienia samego pliku - po prostu informuje program, że jest to prawdopodobnie ICO, a nie PNG. Ponieważ zapisywany plik jest w rzeczywistości PNG - to znaczy jest zakodowany jako PNG, potrzebujesz aplikacji, która rozumie, jak dekodować te informacje, aby móc z niego korzystać, bez względu na to, jakiego rozszerzenia używasz. W przypadku sieci ogólnie akceptowane są również pliki PNG, więc to nie jest problem.
Payod Panda,

Chyba że w ulubionych ikonach ... @PayodPanda
Brandito

5

Rozwiązaniem jest użycie 32-bitowej wersji programu Photoshop CS6. Nie wiem, czy tak jest zawsze, ale mam Creative Cloud i automatycznie instaluję Photoshop zarówno wersje 32-bitową, jak i 64-bitową. Wystarczy przejrzeć w menu Start program „Adobe Photoshop CS6” (nie „Adobe Photoshop CS6 (64-bitowy)”). Będziesz musiał zainstalować wtyczkę w następującym folderze: C:\Program Files (x86)\Adobe\Adobe Photoshop CS6\Required\Plug-Ins\File Formats(zwróć uwagę na x86!)


4

Rozwiązaniem problemu dla CS6 są właściwości przypisane do folderu „Formaty plików”, przejdź do tego folderu (C: \ Program Files \ Adobe \ Adobe Photoshop CS6 (64-bitowy) \ Required \ Plug-Ins \ File Formats), kliknij prawym przyciskiem myszy, wybierz właściwości i wyłącz „Tylko do odczytu”, niezaznaczone, nie niebieskie, puste. Następnie zastosuj lub zapisz zmienione, a następnie rozpakuj plik do folderu. Powinno teraz działać dobrze.

Powodem tego jest to, że wyeksportowałeś plik do tego folderu, wyglądał na skopiowany do folderu, zamknąłeś folder i otworzyłeś Photoshopa i to nie działało. Jeśli powrócisz do folderu, zobaczysz, że pliku tam nie ma z powodu ustawień tylko do odczytu w tym folderze.

To działało dla mnie i powinno działać dla ciebie. Mam nadzieję. =)


3

Problem w wersji 64-bitowej polega na tym, że wtyczka nie działa z obrazami większymi niż 256 pikseli. Zmniejsz rozmiar obrazu, a zobaczysz, że opcje są wyświetlane jako .icplub .cur.


Señores el problema pl 64bit se debe a que el pluggin no permite trabajar con imágenes superiores a 256px, reduzcan el tamaño de la imagen y verán que aparecerán las opciones para guardar el .icoo .cur.


2

oprócz „formatu pliku RGB” upewnij się, że plik źródłowy ma 8 bitów na kolor! W opcji „Zapisz jako - format” .ico nie pojawia się, jeśli plik ma 16 bitów na kolor.


2

Nie mogłem otworzyć pliku ico, ale zapisać go za pomocą Photoshopa bez żadnej wtyczki. Metoda jest następująca:

  1. Najpierw upewnij się, że Image > Mode > RGB Color jest zaznaczone.
  2. Teraz zapisz to File > Save as
  3. I Upewnij się, że format PNG(*.png)jest wybrany.
  4. I po prostu pisz yourfilename.ico
  5. I zapisz. Gotowy.

1

Najpierw sprawdź, czy jest poprawnie zainstalowany, szukając „ICO (ikona Windows)” w menu „Informacje o wtyczce programu Photoshop (w systemie Windows zajrzyj do „Pomoc” ).

Jeśli możesz to zobaczyć, oznacza to, że jest zainstalowany. Jeśli próbujesz zapisać .psdjako, możesz nie widzieć go na liście „zapisz jako” .ico. Otwórz .pngzdjęcie i kliknij „zapisz jako” , mam nadzieję, że zobaczysz ICO na liście rozwijanej Format. ;)


0

Prawidłowa lokalizacja dla wersji 64-bitowej to:

C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS6 (64 Bit)\Required\Plug-Ins\File Formats

64-bitowa wtyczka CS4 / 5 działa tutaj. Upewnij się, że używasz właściwego rozmiaru i trybu obrazu (RGB)


To wydaje się po prostu powtarzać niektóre informacje zawarte w pytaniu, zamiast odpowiadać na nie.
e100

Tak - odpowiedni rozmiar i tryb obrazu. Wydaje się, że (duże) wymiary obrazu są czynnikiem.
JeromeR

0

Jak większość ludzi powyżej, myślałem, że to też nie działa, ale okazało się, że rozmiar mojego obrazu jest zbyt duży, musisz zmienić rozmiar do 32px x 32pxlub mniej, zanim będziesz mógł zapisać jako .icoformat. Osobiście umieszczam tutaj wtyczkę: - C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS5.1 (64 Bit)\Plug-ins\File Formats.

Mam nadzieję że to pomoże


0

Próbowałem tutaj 5 odpowiedzi.

W końcu eksportowałem z Photoshopa do PNG, a następnie korzystałem z GIMP, aby zapisać jako ICO. Bez wtyczek, bez ustawień zabezpieczeń, bez elementów x64 vs. x86, bez problemów. PO PROSTU ZAPISZ JAKO! >: O


-1

Po prostu podążaj tą ścieżką, aby umieścić ICOFormat64wtyczkę:

C: \ Program Files \ Adobe \ Adobe Photoshop CS6 (64-bitowy) \ Required \ Plug-Ins \ Formaty plików


4
Witamy w GD.SE! W pytaniu Yisela wspomina o instalacji w tym miejscu. Czy masz jakieś dodatkowe informacje do dodania?
Farray,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.