Jak nazywa się styl czcionki, który jest zwykle używany w nagłówkach gazet?


Odpowiedzi:


23

Ten styl literowania nazywa się Blackletter (czasami również luźno nazywany „gotyckim skryptem” lub „starym angielskim”), a jeśli szukasz „czarnej czcionki”, znajdziesz wiele czcionek imitujących ten styl.

Prawdopodobnie szukasz czegoś takiego jak Old English od Linotype lub Monotype Old English, które były stosunkowo popularne w tym celu.

Monotypowy stary angielski obraz z identifont:

Staroangielski

Lub jeśli szukasz darmowych czcionek, UniFraktur to darmowy blackletter, który wydaje się autentyczny, ale ma inny styl drukowanymi literami niż to, czego szukasz. Meyne Textur przypomina nieco poszukiwany motyw. Prawdopodobnie są inne, o różnej jakości.

Darmowa czcionka Meyne Textur:

Meyne Textur


Co ciekawe, pisanie biuletynów straciło popularność setki lat temu niemal wszędzie, z wyjątkiem Niemiec, gdzie jego forma (Fraktur) była nadal bardzo popularna aż do XX wieku. W końcu partia nazistowska ją wycofała. Próbka z 1938 roku pokazuje, co możemy poza granicami Niemiec uważa za wielowiekową forma pisania, ale w Niemczech był wspólną (nawet „stara się wyglądać stary”) zużywają mniej niż 100 lat temu.
thomasrutter

3

W DaFont jest ich cała masa i są w większości darmowe. Styl kroju nazywa się gotykiem (odmiany średniowiecznej;)).


2
Termin „gotyk” został również użyty jako inne słowo „bezszeryfowy” - co może prowadzić do zamieszania. „Gotycki scenariusz” lub „blackletter” byłyby mniej dwuznaczne.
thomasrutter

1
Masz absolutną rację
Roberto De Vivo
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.