Dlaczego nie ma animowanych okładek albumów?


15

W całym projekcie graficznym powiedziałbym, że kilka dziedzin było tak przyszłościowych, jak okładka albumu. Jest to opłacalne komercyjnie, ale często bez ograniczeń typowego projektu korporacyjnego, pozwalając na podejmowanie o wiele bardziej kreatywnych swobód w imię sztuki.

To także tam, gdzie możemy zobaczyć najbardziej innowacyjne postępy technologiczne w zakresie projektowania graficznego. Wczesne wykorzystanie pras cyfrowych, kolaże wykonywane przed utworzeniem Photoshopa, łączenie ilustracji z fizycznymi, 3D, nazywasz to i zostało zrobione.

We współczesnej erze (2017 w momencie publikacji) większość albumów to podmioty cyfrowe. Istnieją w Spotify, Pandora, iTunes, Amazon i tym podobnych. Nie mają już płyt CD w rękawach.

Jednak poza niektórymi fanowskimi dziełami starych albumów nie znam żadnych, które wykorzystują animację w sposób, w jaki niektóre firmy robią teraz z ich logo. Wydaje się, że jest to doskonała okazja dla takich jak Cinemagraphs do ponownego włączenia okładki albumu do rozmowy.

Dlaczego więc artyści tego nie robią? Czy to ograniczenie techniczne? Tylko powstrzymanie się od tego, co zawsze robiono? A może to coś innego? ... A może zostało to zrobione i jestem po prostu nieświadomy?


... możesz rozdawać światu, za darmo, niszę, którą
odkryłeś:)

Właściwie to był projekt, który widziałem jakiś czas temu animowane okładki. Prawdopodobnie mam zakładkę na innym komputerze.
Rafael

Odbywa się to już dość często w formatach wideo, takich jak najnowszy album Vinyl Theatre
Zach Saucier

Odpowiedzi:


3

Widzę to najprawdopodobniej zaimplementowane jako wykorzystanie VR, a bardziej prawdopodobne, że AR staje się bardziej rozpowszechniony.

Dlaczego?

Rzeczywistość wirtualna (i rozszerzona) polega na zanurzeniu.

Mając to na uwadze, firmy muzyczne prawdopodobnie już zastanawiają się, jak uczynić muzykę bardziej wciągającą, aby móc zdobyć rynek muzyczny VR.

Ich pierwszym instynktem będą prawdopodobnie 360 ​​teledysków (lub nawet fajniejsze teledyski, do których możesz chodzić i eksplorować).

Jednak tworzenie 360 ​​teledysków dla każdej piosenki będzie bardzo kosztowne.

Jak więc zainteresować ludzi resztą piosenek, które sprzedaje Twoja wytwórnia?

Dodatkowa zawartość tylko z albumu

W tej chwili otrzymujemy to w postaci piosenek bonusowych.

Być może w przyszłości będzie to ekskluzywna animowana lub interaktywna okładka albumu.

Wróć do twojego pytania.

Dlaczego artyści tego nie robią?

  • Pragnienie treści jeszcze nie istnieje (podobnie jak finansowanie). Ponieważ muzyka jest obecnie uważana za „tło”, ten niesamowity projekt nie jest potrzebny. W przeszłości muzyka była bardziej „mediami pierwszego planu”. Pomyśl na przykład o rodzinie skupionej wokół radia, aby posłuchać audycji, lub o grupie przyjaciół spędzających czas przy gramofonie. W przyszłości, jeśli VR i AR pojawią się, prawie na pewno będzie coś pożądanego wraz z muzyką. Aby uzyskać więcej informacji na temat muzyki jako nośnika w tle, sprawdź ten artykuł i ten .

Czy to ograniczenie techniczne?

  • Absolutnie nie. Jest wielu artystów, którzy potrafią wykorzystać kinografię do okładki albumu. To bardziej ograniczenie „potrzeb użytkownika”.

Tylko powstrzymać się od tego, co zawsze robiono?

  • W tym momencie tak, jest to wstrzymanie. Zmiana stylów zajmuje dużo czasu, zwłaszcza jeśli nowy styl wiąże się z dodatkowymi kosztami. Na przykład rozmawiałem z kilkoma projektantami z firm, którzy do niedawna odmawiali zmiany motywu witryny na responsywny. Jedynym sposobem, w jaki projektanci mogli w końcu przekonać ich do zmiany, było wskazanie, że „wszyscy to robią”.
  • Ilekroć pojawiają się nowe projekty, pomysły, style itp., Podążają za „trendem adopcyjnym” . W tej chwili, jeśli widzimy jakieś animowane okładki albumów, są one produkowane przez Innovators (zwykle około 2,5% rynku). Spójrz na poniższy wykres. Myślę, że to fantastyczny sposób na wizualizację tego, jak te nowe trendy często pojawiają się na rynku i dlaczego tak długo to trwa.

Krzywa przyjęcia produktu

Nie do końca spokrewniony, ale wciąż ciekawy artykuł o „starych trendach projektowych”.


1
Filmy 360 ° już stają się rzeczą. Oto link do jednego z Youtube,
pamiętaj,

7

Myślę, że jest to po prostu innowacja, której nikt szczególnie nie chce, nie chce za nią zapłacić ani nie chce wspierać.

Aplikacje w świecie fizycznym Aby to zrobić w świecie fizycznym, jest oczywiście możliwe, ale dopóki nie będziemy mieli bardzo tanich, elastycznych, solidnych i słabo zasilanych wyświetlaczy (chyba pewnego dnia), tak się nie stanie. Do tego prawdopodobnie sprzedaż muzyki fizycznej już dawno minie.

Aplikacje wirtualne Oczywiście wsparcie tego wirtualnie jest znacznie „łatwiejsze”. Oto zabawna funkcja Gizmodo z 2014 roku, w której wykonali animowane covery do istniejących albumów. Ale zrobienie tego hurtowo wymagałoby czegoś, co nigdy nie będzie bardzo popularne na arenie cyfrowej - znormalizowanego formatu i przynajmniej większościowego wsparcia wiodących graczy w dziedzinie muzyki online ... Muzyka Google Play, Amazon Prime, Spotify, Pandora. .. i tak dalej.

Wszyscy ci gracze, a także powiązane z nimi aplikacje na iOS i Androida musiałyby zostać zmienione, aby sprostać wymaganiom technicznym, i po prostu nie sądzę, aby wysiłek, powiązane wsparcie i koszty uzasadniały nową funkcję, o którą nikt nie prosi, lub, co ważniejsze, pomoże sprzedać album.

Lepiej wpompowują te pieniądze w teledyski, aby sprzedać obraz artystów niż przypuszczalnie dość ograniczony obszar ekranu i czas pracy okładki albumu cyfrowego.


czego nikt szczególnie nie chce - Właśnie. Wydaje mi się, że masa spotify użytkowników itp. Prawie nigdy nie widzi okładek albumów. Chcemy szybkiego ładowania utworów, które nie pochłaniają wszystkich naszych danych mobilnych. Zgadzam się, że jest to nisza i trudno w nią wejść.
Lato

2
Brakuje również odpowiedniego talentu do robienia wysokiej jakości animowanych okładek w rozsądnej cenie. Więc nie ma sensu robić tego wszystkiego dla gównianych animacji, które są bardziej irytujące niż cokolwiek innego. To jak migający tekst na stronach internetowych.
joojaa

@joojaa Tak Zgadzam się. Trudno dostrzec z tych przykładów, które powiązałem z czymkolwiek, co jest naprawdę przekonujące. Oczywiście właściwy talent może zmienić go w ważne wrażenie artystyczne, jestem tego pewien, ale po prostu nie widzę go jako realistycznego pionu.
mayersdesign

Wow, cóż, przynajmniej wygrałem popularny głos :)
mayersdesign

1

Wierzę, że świat muzyki zmierza w tym kierunku, ale nie jest to nic nowego i niezbyt niszowego. Ja już pracował z niektórych artystów robi tylko to .


2
Jakie problemy napotkałeś, zdobywając okładki albumów w popularnych sklepach i odtwarzaczach muzyki? Ta odpowiedź może przynieść więcej informacji, zwłaszcza że masz doświadczenie w tej dziedzinie!
Zach Saucier

1
Ta odpowiedź powinna zostać rozszerzona, ponieważ obecnie jest bardziej jak komentarz niż cokolwiek innego.
joojaa

0

Moje spekulatywne podejście do tego jest ograniczeniem technicznym. Jeśli spróbujesz, prawdopodobnie zepsujesz wiele odtwarzaczy i witryn, które nie obsługują formatów animowanych, lub wyświetlisz je nieprawidłowo.

Nie oznacza to, że nie można tego zrobić, ale wydaje się, że jest to nisza na początek. Jeśli chcesz odkryć kreatywne zastosowania animacji w celu promowania albumu lub piosenki, teledysk wydaje się dobrym rozwiązaniem.


Jestem pewien, że animowany obraz mógłby się łatwo zdegradować do nieruchomego obrazu.
Andrew Leach

Z technicznego punktu widzenia jest to słuszne, ale jeśli właśnie to zobaczą użytkownicy, po co poświęcać dodatkowy wysiłek?
tripleee

0

Po pierwsze, wszystkie twoje spotify, deezeery, pandory i amazonki musiałyby zgodzić się na obsługę animowanych typów plików (nie mówię o ujednoliconym), a ponieważ są tam, aby zarabiać pieniądze, „uprzejmie” proszą o zapłatę od Sony lub kogoś, kto to zrobi.

Pieniądze? - powiedział CEO WB. Pozwalają więc na tworzenie darmowych gifów z filmów na tumblr.

I to kończy debatę. Wydają pieniądze na ruchome zdjęcia zwane filmami. Ponieważ nie muszą wydawać ani grosza na małą ruchomą osłonę

  • A) słuchasz muzyki i nie przejmujesz się, że Mc Hammer tańczy na małej części ekranu
  • B) oglądasz wideo podczas słuchania wspomnianej muzyki.

To po prostu nie jest warte swojej ceny.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.