Jak mogę stworzyć okrągły zygzakowaty wzór?


11

Próbuję stworzyć coś, co wygląda następująco:

fajny wzór

Mogę dość łatwo wykonać niebieskie linie, ale wydaje mi się, że nie potrafię dobrze wyregulować szarych „okrągłych diamentów”.

Bez względu na to, co zrobię, może to być klon w kształcie rombu sklonowany i obrócony wokół okrągłej prowadnicy (pierwszy przykład) lub okrąg z nałożonym zygzakiem, a następnie sklonowany i nieco obrócony (drugi przykład) Nie mogę dopasować niebieskich linii do siebie ” point ”i„ dip ”jak mój przykład. Moje „okrągłe diamenty” również wydają się nieco nieporadne.

prawie na miejscu

Na początku próbowałem zrobić to za pomocą dwóch pędzli wzorcowych, ale pędzle wzorcowe wydają się nadmiernie zniekształcać wszystko.

Czy ktoś może mi dać jakieś wskazówki na temat tego, co jeszcze mógłbym spróbować osiągnąć ten efekt?


2
próbowałeś zrobić 1 pędzel z niebieskim i diamentem? Ponieważ zastosujesz prostą linię do okręgu, zniekształci to diamenty.
kamalo

Zrobiłem jeden dla diamentów i jeden dla niebieskich linii. Łatwiej je przekolorować, jeśli są skonfigurowane w ten sposób. Szukam sposobu, aby nie mieć tego zniekształcenia.
boz

Odpowiedzi:


8

Potrzebujesz 2 pędzli do wzorów - jednego do diamentów i jednego do znaków skrótu.

Podczas tworzenia pędzla wzoru dla diamentów, upewnij się, że wybrałeś „Przybliżoną ścieżkę” jako metodę dopasowania. Zapobiegnie to rozciągnięciu i zniekształceniu w celu dopasowania do ścieżki. Metoda dopasowania znaków skrótu nie jest tak istotna.

To jest szybka makieta .....

okrąg

diamenty

hasze

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.