Używanie czcionek Google do drukowania


10

Moje doświadczenie w tworzeniu stron internetowych jest ograniczone, ale wcześniej korzystałem z czcionek Google (GF) w niektórych podstawowych witrynach prezentacyjnych. Niedawno otrzymałem wskazówki dotyczące brandingu opracowane przez innych dostawców, którzy używali GF do wszystkiego, w tym do drukowania, np. wizytówki, broszury itp. I właśnie wykorzystałem tę tożsamość, aby zbudować białą księgę dla tego klienta za pomocą GF, która wydaje się wyglądać dobrze nawet po wydrukowaniu na papierze.

Czy GF jest technicznie dobrą alternatywą dla komercyjnych czcionek? Jakieś wady używania GF do pracy poza siecią?

Ich o strona nie wspomina nic na ten konkretnie i wydaje się umieszczenie tych czcionek jako aktywa internetowych.

Spraw, aby sieć była piękniejsza, szybsza i bardziej otwarta dzięki świetnej typografii. Uważamy, że najlepszym sposobem na wniesienie osobowości i wydajności do stron internetowych i produktów jest świetny design i technologia. Naszym celem jest uproszczenie tego procesu, oferując intuicyjny i solidny katalog czcionek internetowych projektantów open source .

Ponadto, skoro ich czcionki wydają się być typu Open Source, czy oznacza to, że używanie czcionek w celach komercyjnych nie jest w 100% prawidłowe?

Odpowiedzi:


16

Korzystanie z nich jest całkowicie w porządku. Czcionki Google są open source, więc możesz ich używać do wszystkiego, co chcesz.

Są to jednak głównie czcionki ekranowe. Innymi słowy, są one w większości zaprojektowane tak, aby wyglądały przyzwoicie na wyświetlaczu . Mają duże małe litery, duże odstępy między znakami, brak drobnych pociągnięć, które nie byłyby renderowane na ekranie itp. Większość to bezszeryfowe. (I wreszcie, bez obrazy dla ich twórców, ale wiele z nich to projekty amatorskie , o niepewnych standardach odstępów i projektowania).

Możesz więc użyć ich do druku, ale nie nazwałbym większości z nich dobrze przystosowanymi do tego. Wiele z nich z tak zwaną „wysokością x” często będzie wyglądać niezgrabnie i trzęsąc się po wydrukowaniu z powodu dużych małych liter. Oczywiście nie wiem, do czego chcesz ich używać i jaką estetykę chcesz zaprojektować, ale myślę, że lepiej byłoby użyć czcionek zaprojektowanych do drukowania. Czy możesz mi powiedzieć, jakie czcionki masz na myśli i jaki nastrój próbujesz ustawić? Mogę polecić coś lepszego.


Nie planuję czegoś konkretnego. To jest bardziej ogólne pytanie. Pracuję jednak nad szablonem do projektowania stron internetowych przy użyciu Roboto i Vidaloka (GF), a klient rozważa użycie tych czcionek również do prezentacji PDF, które będą rozpowszechniane zarówno pocztą elektroniczną, jak i drukowane (praca korporacyjna).
Lucian

2
Wygląda dobrze. Nazwałbym je OK do drukowania. Moim jedynym problemem jest to, że Vidaloka nie ma pogrubienia ani kursywy, więc musisz tylko upewnić się, że klient wie o tym w swoim przewodniku po stylach. Ma również dość ograniczony zestaw znaków, więc wątpię, aby działał w wielu językach, takich jak polski (wydaje się, że nie ma też glifów w języku rumuńskim, jeśli to ma znaczenie?). Więc jeśli twój klient jest międzynarodowy, mogą wystąpić problemy.
Copilot
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.