Utwórz kropkowane koła w programie Illustrator


9

Czy ktoś wie, jak utworzyć te zaawansowane kropkowane / wzorzyste koła w programie Illustrator? Wiem, jak zrobić kropkowany okrąg, ale są one ładnie wyrównane i mają połączenie od lekkiego do ciężkiego. Prawie powiedziałbym, że zrobiono to ze scenariuszem. Zobacz załączony obraz.

edycja: Kropkowany okrąg jest tworzony w sposób opisany w odpowiedzi Cai - dziękuję! Tak więc pytanie można zawęzić do sposobu tworzenia koła z obiektami (np. Gwiazdami, krzyżami, trójkątami), które łączą się od lekkiego do ciężkiego.

kręgi zaawansowane


Cześć Eddie B, witamy na GD.SE! Usunąłem skrypty i znaczniki automatyzacji z tego postu, ponieważ w odpowiedzi Cai nakreślono prostsze, bardziej wydajne rozwiązanie. Jeśli nadal chcesz znaleźć rozwiązanie, tat wymaga skryptu lub automatyzacji, dodaj je ponownie.
zeethreepio

graphicdesign.stackexchange.com/questions/56200/... może być interesujący, ponieważ daje wiele innych opcji.
joojaa

Odpowiedzi:


18

Możesz napisać coś, aby je wygenerować, ale jest to łatwe z kilkoma kółkami, w zależności od poziomu kontroli i precyzji, której potrzebujesz.

To tylko kilka koncentrycznych kół z kreskowanym pociągnięciem z kreskami 0,1 punktu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Możesz użyć profilu szerokości, aby kontrolować rozmiar kropek i po prostu dodać obrys gradientu dla koloru:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli potrzebujesz większej kontroli nad rozmiarem, możesz użyć narzędzia Szerokość. Trudniej jest dokładnie kontrolować narzędzie szerokości, więc łatwiej byłoby najpierw ustawić szerokość pojedynczego koła, a następnie powielić:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Niestandardowe kształty

Jeśli chcesz niestandardowe kształty zamiast kropek (jak wykorzystują dwa twoje przykłady), możesz użyć niestandardowego pędzla. Nie jest to jednak idealne.

Działa albo pędzel rozproszony, albo pędzel wzorcowy; pędzel rozpraszający lepiej kontroluje obrót, pędzel wzorcowy lepszy do rozmieszczania odstępów - żaden z nich nie pozwoli jednak łatwo skalować ani dodawać gradientu.

Poniżej przedstawiono użycie pędzla wzorowego; widać, że profil szerokości powoduje zgniatanie gwiazd, a nie ich skalowanie, a obrót gwiazd podąża ścieżką:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Poniżej przedstawiono wynik używania pędzla rozpraszającego; obrót odnosi się do strony, ale nie możemy wpływać na skalę, a odstępy są oczywiście problemem:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Możemy ręcznie dostosować odstępy na każdym okręgu, wybierając „Opcje wybranego obiektu ...” z menu rozwijanego panelu Pędzle i dostosowując odstępy:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ponieważ nie możemy wpływać na skalę gwiazd poprzez pociągnięcie pędzla, musimy to zrobić ręcznie. Najpierw rozwiń pociągnięcia, aby uzyskać wyraźne obiekty. Następnie możemy utworzyć wybór naszych gwiazd za pomocą narzędzia Lasso i przeskalować każdą z nich za pomocą funkcji Przekształć każdą (Obiekt → Przekształć → Przekształć każdą ...)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wybranie coraz mniejszych wycinków i skalowanie da efekt gradientu malejącej skali (pokazałem tutaj 2 wybory, ale faktycznie zrobiłem to ~ 6 razy):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zgrupuj wynik i dodaj wypełnienie gradientowe:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Dzięki Cai, w wersji z kropkami narzędzie szerokości zrobiło wszystko. Próbowałem odtworzyć okrąg z symbolami (np. Gwiazdami), ale nie mogłem go do końca przybić: Pędzel wzoru: - działa z narzędziem szerokości - symbole są zgniecione i obracają się - lepsze odstępy Pędzel rozpraszający: - nie działa z narzędzie szerokość - symbole zachowują swój kształt - gorsze odstępy
Eddie

@Eddie, jak wspomniałem w mojej odpowiedzi, nie jest to coś, co można łatwo osiągnąć za pomocą pędzli. Odstępy i wyrównanie, które można obejść przy użyciu ręcznego dostosowywania, ale nie jestem pewien, czy istnieje sposób na kontrolowanie wagi.
Cai

0

Jeśli chcesz obrócić kształty niestandardowe, możesz użyć rotatenarzędzia i Ctrl+Dpolecenia. Wybierz kształt, który chcesz obrócić, kliknij rotatenarzędzie, a następnie kliknij poniżej kształtu, przytrzymując Altklawisz. Spowoduje to umieszczenie punktu zakotwiczenia obrotu kształtu. Następnie obróć wybrany kształt, kliknij kopiuj, aby utworzyć duplikat zamiast przesunięcia oryginału, i na koniec powtarzaj akcję za pomocą Ctrl+Dpolecenia, aż kształty utworzą okrąg.

Przykład wizualny

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.