Jakiej czcionki używa się na klockach klocków LEGO?


12

Szukam czcionki używanej do klocka klocka LEGO.

Na przykład czcionka na tym obrazku:

Czcionka klocków LEGO z The Daily Brick
Źródło


2
Wydaje się być odmianą standardu literowania ISO 3098 . Zauważ, że ten tekst pochodzi z lat 60. i najprawdopodobniej jest czymś, co zrobili ręcznie
joojaa

5
Zakładam, że wcale nie byłaby to czcionka, ale logo wykonane na zamówienie dla firmy Lego.
Lato

Aby znaleźć takie szczegółowe informacje o produkcie, zawsze możesz skontaktować się bezpośrednio z producentami - przekonasz się, że ktoś chętnie pomoże, jeśli zdobędziesz odpowiednią osobę. Jeśli skontaktujesz się z LEGO w Danii, znajdzie się ktoś, kto uwielbia rozwiązywać takie problemy. Wystarczy napisać do nich wiadomość e-mail> kontakt tutaj
Mark Read

Odpowiedzi:


3

Moje najlepsze przypuszczenie: Pragmata Pro Italic.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wypróbowałem kilka witryn identyfikujących czcionki. Znaleźli około 100 mniej więcej podobnych kandydatów, ale tylko w Pragmata Pro Italic pasowały wszystkie cztery znaki.

Aby uzyskać jakiekolwiek wyniki, musiałem rozciągnąć twoje zdjęcie, aby zrównoważyć kąt pochylenia aparatu. Dopuszczalny kontrast został osiągnięty poprzez nadpisanie tekstu. Na szczęście potrzebne były tylko proste linie i proste łuki.


4
Może pasować, ale wciąż jest zbyt nowy, aby być tą samą czcionką. Najprawdopodobniej pierwotnie wcale nie była czcionką komputerową
joojaa

Być może twórca Pragmata Pro Italic czerpie inspirację z gry LEGO. W każdym razie oryginalny pytający może uzyskać spójne teksty po zakupie tej czcionki. Niestety wydaje się, że nie ma łatwo dostępnych alternatyw dla domeny publicznej.
user287001,

Nawet jeśli nie jest to dokładna czcionka, jest to bardzo ścisłe dopasowanie i myślę, że to wystarczy, biorąc pod uwagę, że może to być niestandardowa lub ręcznie robiona czcionka, jak spekulują niektóre komentarze.
Ambo100,

Jest na boisku, ale zdecydowanie nie ta sama czcionka. Logo LEGO na ćwiekach używa znacznie prostszego kroju.
DA01,

7

Powyższy przykład jest uważany za nowoczesne logo stadniny, które pochodzi z 1963 roku i jest nadal używane. Samo logo może mieć pewną korelację z przejściem produkcji z octanu celulozy (CA) na bardziej stabilne i nietoksyczne tworzywo akrylonitrylowo-butadienowo-styrenowe (ABS), które dodatkowo może być łatwo formowane wtryskowo z dokładniejszymi tolerancjami niż CA. Innymi słowy, dokładniejsze formowanie mogło otworzyć drzwi do formowania tak lekkiego, nowoczesnego kroju pisma i stosunkowo eleganckich detali. Więcej dyskusji na ten temat jest prawdopodobnie bardziej odpowiednie dla forum LEGO® Answers ale teraz, gdy jesteśmy uzbrojeni w jakiś kontekst historyczny, możemy zacząć zawężać okres czasu, aby znaleźć odpowiednią czcionkę, lub w tym przypadku czcionkę, z której pochodzi logo (zgadzam się z niektórymi z wcześniejsze komentarze, że to rzeczywiście logo, a nie konkretny krój pisma).

Kilka innych wpływów stylistycznych, o których należy pamiętać:

  • LEGO® to europejska firma
  • Przeważaj trendy w projektowaniu graficznym w latach 60.
    (styl szwajcarski, minimalizm, modernizm, poleganie na formach typograficznych itp.)
  • Modernizm połowy wieku i powstanie czystego bezszeryfowego

Biorąc to wszystko pod uwagę, moim najlepszym przypuszczeniem dla logo z klockami LEGO® będzie zmodyfikowana wersja Directors Gothic 210 Light Oblique :

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Terminal G jest nieco dłuższy w Directors Gothic i wydaje się, że litery w wersji formowanej są lekko zaokrąglone (być może niezamierzony efekt uboczny procesu produkcyjnego na tak drobnych szczegółach). Niemniej jednak Directors Gothic istniało historycznie i było używane, kiedy te cegły były produkowane, i pasuje do czystych, nowoczesnych stylów projektowania, które były powszechne w latach sześćdziesiątych.

Oto, co MyFonts.com ma do powiedzenia na temat tej rodziny czcionek:

Ręcznie wykonany przez Lettering Inc jako część podstawowej biblioteki krojów pisma w latach 30. XX wieku, dramatycznie rozbudowano Directors Gothic przez cały okres istnienia firmy i pozostaje ponadczasowym klasykiem. Zainspirowany popularnym w czasie powstania ruchem Art Deco, Directors Gothic został zaprojektowany z myślą o rozszerzonej użyteczności do wykorzystania w nagłówkach reklamowych i inteligentnych materiałach korporacyjnych.

Data projektu: 1938 r. (Ożywiana cyfrowo w 2013 r.)

Bibliografia:


Ma to więcej właściwych (= krótszych) spacji między literami. Również udokumentowane urodziny są zgodne. Ale kąt pochylenia, środkowa część E i górny koniec G nie pasują. Zaczynam wierzyć, że tekst na klockach LEGO jest zaprojektowany jako pojedynczy element, a nie kombinacja 4 liter znanej czcionki. Ale zanim przejdziemy do stanu „niech tak będzie”, byłoby ciekawe ro patrz katalog dostępnych w latach 1962-63 dostępnych literówek.
user287001,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.