Czy plik EPS programu Photoshop ma format wektorowy?


16

Jeśli zapiszę mój plik z Photoshopa jako taki, Photoshop EPSczy będzie w porządku jako wektor na całej planszy (tj. Czy będzie można go zmieniać w dowolnym rozmiarze)? Wiem, że jeśli otworzysz .psdw Photoshopie i zmienisz rozmiar obrazu, zachowa on jego jakość, więc jest w porządku, ale kiedy ludzie potrzebują pliku EPS, ponieważ mogą chcieć wydrukować go na boku budynku (lub cokolwiek innego), Photoshop EPS będzie w porządku? Czy jest coś jeszcze, co muszę robić?

Wszystkie moje projekty są zawsze wektorami w Photoshopie, więc tekst / kształty / projekty wykonane za pomocą narzędzia pióra - muszę tylko wiedzieć, że nadal będą wektorem dla osób, które nie mają Photoshopa i nie mogą go tam otworzyć zmienić rozmiar.

Odpowiedzi:


9

Do pewnego stopnia.....

Z wyjątkiem typu Live Photoshop tworzy pojemniki wektorowe z wypełnieniami rastrowymi. Oznacza to, że krawędzie warstw kształtu pozostaną ostre i wyraźne po zmianie rozmiaru, ponieważ krawędź warstwy kształtu / wektora jest zapisywana jako wektor i jest ponownie obliczana po zmianie rozmiaru.

Jednak to, co znajduje się w warstwie kształtu, nie jest wektorem. Na przykład, jeśli utworzysz warstwę kształtu / wektora, a następnie zastosujesz nakładkę wzoru, wewnętrzny blask i cień, wszystkie te style warstw nie będą wektorowe i nie będą skalowane w nieskończoność. Style warstw są zawsze rastrowe i ograniczone przez ograniczenia rastrowe.

Typ aktywny jest wektorowy i pozostanie wektorowy i skalowalny, gdy zostanie użyty w pliku Photoshop i zapisany jako EPS. Czasami jednak typ aktywny można konwertować na kontury w plikach eps, aby zachować wygląd. Po przekonwertowaniu na kontury typ traci właściwości podpowiedzi i chociaż jest wektorem, może nie wyglądać idealnie w mniejszych rozmiarach. Jednak typ nie stanowi problemu dla niczego powyżej 12-14 punktów.

Jak zauważył DA01, eps jest jedynie opakowaniem plików. Po prostu zapisywanie jako eps nie oznacza, że ​​coś jest wektorem. EPS może zawierać 100% zawartości rastrowej lub 100% zawartości wektorowej lub mieszankę tych dwóch. Podczas korzystania z Photoshopa zawsze otrzymujesz mieszankę tych dwóch, jeśli masz warstwy typu i / lub kształtu / wektora. Nie można utworzyć prawdziwego pliku wektorowego w żadnej wersji programu Photoshop, niezależnie od tego, co robisz.

Zobacz także: Jak utworzyć grafikę wektorową w Photoshopie?


4

To może być. Może nie być. A plik EPS jest tak naprawdę tylko otoczką tego, co sam obraz. Zatem EPS zawiera obrazy rastrowe, wektorowe lub oba.

Kiedy miejsca proszą o pliki „EPS”, często proszą o pliki wektorowe, z których EPS może, ale nie musi.


Myślę, że jako przykład plik programu Illustrator może zawierać wszystkie wektory, ale z wypełnieniem teksturą, które jest obrazem rastrowym. Część oparta na obrazie rastrowym nigdy nie będzie wektorem i nie będzie skalowana „nieskończenie” jak reszta dokumentu.
horatio

1

EPS, to skrót od Encapsulated Post Script - jest to pakiet informacji (elementy wektorowe i rastrowe) wykorzystywany do drukowania dokumentów na wielu platformach. Większość uważa, że ​​jest to starszy format, dobrze obsługiwany do drukowania. Pod względem informacji wektorowych - jest to prawdopodobnie najlepszy wybór do tego, co opisujesz, Willow.

Format EPS może być używany do obrazów RGB - ale w rzeczywistości EPS nigdy nie będzie efektywny dla rgb, ponieważ jest przeznaczony do plików wydruku po skrypcie.

Obrazy wektorowe zawsze będą mogły być drukowane w formacie EPS, ale nie jest to szczególnie wydajny format pliku, a jeśli dołączysz obrazy rastrowe, przezroczystość nie będzie dobrze dostosowana (ponieważ konieczne może być osobne zapisanie kanału alfa)

Powinno być podsumowanie formatów plików oraz ich mocnych i słabych stron. Na przykład nie masz racji co do plików PSD i zmiany rozmiaru. Wszystkie obrazy rastrowe będą powiększane w pikselach.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.