Jak mogę dodać białe tło w Inkscape?


23

Obecnie zapisany plik svg ma biało-szare tło w kratkę, co, jak zakładam, ponieważ tło jest przezroczyste. Próbuję zrobić z tego białe tło. Obejrzałem inne odpowiedzi, a jedna z nich powiedziała, żeby przejść do plików. Nie mogłem znaleźć przycisku pliku w Inkscape, więc postanowiłem po prostu dodać kwadratowy tło. Po wykonaniu tej czynności problem pozostaje nierozwiązany.

Dlaczego nic nie działa i jak mogę rozwiązać ten problem?

Odpowiedzi:


27

Masz rację - „sprawdzone tło” określa, ile programów wskazuje obszary przezroczyste. Pliki SVG mają przezroczyste tło. Zmiana koloru tła nie jest częścią standardu SVG, więc zmiana koloru tła w Inkscape nie spowoduje przeniesienia do pliku SVG, gdy jest on przeglądany w przeglądarce.

Istnieje kilka sposobów uzyskania jednolitego koloru tła:

  1. Jeśli eksportujesz plik PNG, w menu Plik kliknij polecenie Właściwości dokumentu .
    W dolnej części Właściwości dokumentu kliknij Kolor tła . Zmień to na co chcesz. Upewnij się, że A (kanał alfa) nie ma wartości 0. 255 jest stałe.
    Uwaga: tło strony nie jest standardową funkcją SVG, więc przeglądarki prawdopodobnie tego nie zaakceptują. Używaj tej metody tylko wtedy, gdy konwertujesz SVG na PNG za pomocą Inkscape.
  2. Umieść prostokąt w tle.
    Upewnij się, że kolor wypełnienia jest biały (uważam, że domyślny jest przezroczysty) i nie ma obrysu. Jest to prawdopodobnie najbardziej przyjazny dla przeglądarki.

Podobne pytanie: Domyślne tło elementu głównego svg

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.