Czy istnieje alternatywa bez czcionek DIN?


Odpowiedzi:


33

Sytuacja uległa zmianie od czasu, gdy pytanie zadano po raz pierwszy w 2012 r.

Jest teraz licencjonowana OFL, całkowicie wersja DIN o nazwie Alte DIN .

Jest to zgodne z prawem, ponieważ norma DIN 1451 jest produktem rządu niemieckiego i znajduje się w domenie publicznej, tylko indywidualne interpretacje różnych form czcionek są chronione i chronione prawem autorskim. Na szczęście Peter Weigel namierzył go dla nas! :)

Oryginalna odpowiedź:

Nie wiem, jak blisko musisz zbliżyć się do kroju pisma DIN, ale znalazłem kilka możliwości w Google Web Fonts. Używając liter, aGgQqlJaby zawęzić dopasowanie do liter, znalazłem:

Wire One - https://fonts.google.com/specimen/Wire+One

Kształty małych liter są dość podobne. Ogólna czcionka jest nieco bardziej skondensowana niż DIN, a niektóre kształty wielkich liter są różne.

Abel - https://fonts.google.com/specimen/Abel

Ponadto nie jest to dokładne dopasowanie, ale czuje się dość podobnie.


1
Żadne z nich się nie zbliża.
Clarus Dignus


4

Kabina jest całkiem dobrą darmową alternatywą dla DIN. Cóż, może być dość odmienny w projekcie, ale trzymaj się mnie - czasami może się wydawać, że jest podobny:

HAŁAS:

DIN 1451

Kabina:

Kabina

Dosis jest całkiem dobrą darmową alternatywą dla FF DIN Round, jeśli interesuje Cię zaokrąglona wersja.

Również League Gothic może być godnej alternatywy dla DIN Engschrift (tj DIN „ściśnięty”), choć ma nieco mniejszy „niemieckiej” czuć do niego.


Bardzo mi przykro, że te ładne czcionki, takie jak Cabin, nie obsługują języka węgierskiego. (DIN ma wersję CE, która zawiera węgierskie znaki akcentowane)
szajmon

1
Dosis jest doskonałym rozwiązaniem. „V” „M” jest nieco wyższe w Dosis, ale poza tym jest bardzo przyzwoitą alternatywą i przewyższa wszystkie inne dotychczasowe odpowiedzi. To powinno być wybrane jako poprawna odpowiedź.
Clarus Dignus

Środkowa odnoga „E” jest również krótsza w Dosis, jednak odmiana M i E w połączeniu z subtelną zaokrągleniem Dosis stanowi jeden z rzadkich przypadków, w których zastąpienie czcionki jest poprawą w stosunku do oryginału. Małe litery też pasują bardzo przyzwoicie.
Clarus Dignus

rna zrzucie ekranu powyżej czcionki kołowrót jest dość ohydne, imho.
Mahmoud Al-Qudsi,
1

Lubię Gestę jako stand-in dla DIN. W rzeczywistości nie jest tak bardzo podobny (Gesta jest bardziej stylizowana), ale wysokość x i ogólny nastrój wydają się bardzo dobrze do siebie pasować.

http://r-typography.com/gesta.html
(strona internetowa na Typekit)

Sugestia Johna dotycząca Abla również wydaje się dobra. Nie porównywałem czcionek bardzo dokładnie, ale ma wyczucie DIN przy rozmiarach nie wyświetlanych, a szerokość znaków znajduje się gdzieś pomiędzy Engschrift i Mittelschrift.

http://www.madtype.com/tag/abel/
(webfont on Google Web Fonts)
1

Jeśli masz dostęp do czcionek Windows, niedawno ogłoszony Bahnschrift wygląda na interpretację konturów DIN przez Microsoft. Za jakiś czas będzie dostępny na wielu komputerach z systemem Windows i może być dobrą, bezpłatną i dokładną reprezentacją oferty płatnych czcionek DIN.

Nasza pierwsza pierwsza czcionka zmienna OpenType Bahnschrift jest teraz uwzględniona w kompilacjach. Ten nowy standard branżowy czcionek pozwala nam spakować całą rodzinę krojów czcionek do jednego pliku z nieskończoną zmiennością. Nie jesteś już ograniczony do prostych wag, takich jak Lekki, Zwykły i Pogrubiony. Teraz możesz mieć nieskończoną gamę stylów czcionek z płynną interpolacją od jasnej do pogrubionej i nie tylko. Jeszcze lepiej: ponieważ jedna, wydajna czcionka zmienna może zastąpić kilka czcionek statycznych, czcionki zmienne oszczędzają dużo miejsca.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.