Jak używać czcionki San Francisco w systemie Windows?


19

Zajmuję się projektowaniem graficznym w firmie startowej niektórych przyjaciół, a znaczna część naszego produktu rozwija aplikację, która powinna działać na wszystkim po iPhonie 4. Więc po kilku badaniach (mam praktycznie zerowe doświadczenie w projektowaniu interfejsu użytkownika) pomyślałem w aplikacji należy użyć czcionki San Francisco.

Jeśli dobrze rozumiem, Apple zezwala na używanie czcionki do celów programistycznych. Jednak oficjalne źródło ma tylko wersję iOS, a ja jestem użytkownikiem systemu Windows, co oznacza, że ​​nie mogę z niego korzystać.

Udało mi się pobrać czcionkę z innych źródeł, zainstalowałem ją, ale nie pojawia się ona ani w PS, ani w AI. Zainstalowałem go również na innym komputerze z inną wersją Adobe CS, ale to też nie działało.

Zastanawiam się nad użyciem Helvetica Neue, ale byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli skorzystać z San Francisco.

Jakie mam opcje?


Tak blisko. Nie jestem pewien, czy powinniśmy używać „SF Pro Rounded”, „SF Pro Display” czy „SF Pro Text”. Wszystko wydaje się działać, z wyjątkiem zegara, dwukropek jest polem na pasku zadań
Shamoon

Odpowiedzi:


20

Wejdź tutaj: https://developer.apple.com/fonts/ (tak, wiem, że to oficjalny link - chodzi o to, że: SF jest czcionką typu otwartego, jest „ukryta” głęboko w pobranym pakiecie)

Następnie pobierasz czcionkę.

Następnie otwórz pobrany plik zip za pomocą 7zip. wykonaj wszystkie następujące kroki za pomocą 7zip:

  1. otwórz folder SFPro
  2. otwórz San Francisco Pro.pkg
  3. otwórz plik Ładunek ~
  4. otwórz folder.
  5. otwórz folder biblioteki
  6. otwórz folder Czcionki

Oto wszystkie potrzebne czcionki. ALE z jakiegoś powodu, przynajmniej w moim przypadku, jeśli zainstaluję kursywę, nie mogę wybrać zwykłej czcionki w aplikacji. Nie wiem dlaczego i nie próbowałem niczego takiego jak zmiana nazwy, ponieważ właśnie to wszystko znalazłem. Które jest twoje Nie zainstalowałem teraz kursywy. Ale reszta działa dobrze.

Mam nadzieję że to pomoże.

EDYCJA: Za pomocą konwertera, który @Tanno udostępnił, przekonwertowałem czcionkę na .ttf i wszystko działa teraz.


3
Tak, wiem. Spróbuj tak, jak to opisałem. To działało dla mnie w systemie Windows.
MPT

Pliki czcionek są po prostu „ukryte” głęboko w zip / pgk. Ale są bardzo łatwe do wyodrębnienia i są po prostu zwykłymi czcionkami typu otwartego, a zatem działają dobrze w systemie Windows.
MPT

3
Śmiałem się przez 10 sekund, jak to było proste i jak rezygnujemy z myślenia „to nie jest dla systemu Windows”. Czcionka to czcionka ludzi. Postępuj zgodnie z tą metodą i w razie potrzeby przekonwertuj na .ttf.
Abhimanyu

14

Niestety Apple nie przejmuje się zbytnio użytkownikami systemu Windows. Oczekują, że wszyscy, którzy projektują komputery Mac, będą korzystać z komputerów Mac. A ponieważ czcionka San Francisco została utworzona z określonymi funkcjami dostępnymi tylko dla komputerów Mac, jest ona dostępna tylko na komputerach Mac i prawdopodobnie nie będzie dostępna w systemie Windows w najbliższym czasie (chyba że ktoś zdecyduje się ją zhakować, co jest możliwe).

Ponieważ San Francisco jest bardzo podobne do Helvetica Neue ( czy potrafisz odróżnić? ) Prawdopodobnie prawdopodobnie możesz po prostu użyć tego zamiast tego, chociaż San Francisco jest bardziej skondensowane.

Porównanie San Francisco i podobnych czcionek:

Porównania z San Francisco

Jak widać, San Francisco jest bardzo podobny do kształtu Helvetica, ale prawdopodobnie bliżej Roboto w proporcjach i FF DIN pod względem wagi ... Wszystko, co ma dla Ciebie duże znaczenie, zależy oczywiście od Ciebie. Osobiście trzymałbym się Helveticy.


9

Wskrzeszam to po śmierci, ponieważ myślę, że mam odpowiedź.

Skończyłem pobieranie czcionki tutaj i przystąpiłem do konwersji wszystkich czcionek do formatu TTF za pomocą tego konwertera . To zadziałało dla mnie świetnie.


To. Pracował Świetny.
FET

Wydaje się, że tworzy mnóstwo różnych plików zip dla każdej czcionki. Jest jakiś sposób, aby uzyskać je wszystkie jako listę?
Shamoon

9

Krok 1: Pobierz pakiet czcionek z Apple.

https://developer.apple.com/fonts/

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Należy pobrać zwykłe czcionki, a nie czcionki kompaktowe dla systemu watchOS. Plik do pobrania będzie miał irytujący plik .pkg, którego użytkownicy systemu Windows nie będą mogli natychmiast otworzyć. W porządku

Krok 2: Pobierz i zainstaluj 7zip

http://www.7-zip.org/download.html

Pozwoli ci to zagłębić się w plik .pkg i przejść do plików czcionek.

Krok 3: Otwórz plik .pkg za pomocą 7zip .

Czcionki można znaleźć, przechodząc do San Francisco Pro.pkg> Ładunek> Ładunek>. > Biblioteka> Czcionki

Wybierz wszystkie pliki czcionek i kliknij przycisk „Wyodrębnij” w górnej nawigacji 7zip. Po rozpakowaniu możesz zainstalować czcionki jak każdą inną czcionkę Windows.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Źródło


Jak faktycznie zmienić czcionkę systemu Windows?
Shamoon
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.