Gdzie mogę uzyskać obrazy do użytku komercyjnego?


13

Prowadzę usługę projektowania witryn internetowych dla lokalnego właściciela małej firmy. Chcę uniknąć problemów prawnych z obrazami, których używam. Zwykle obrazy znalezione na Flickr są zabronione do użytku komercyjnego. Gdzie byłby normalny kanał, aby uzyskać zdjęcia do użytku komercyjnego przy minimalnych kosztach? Jak mogę potwierdzić, że użyte zdjęcie nie wiąże się z ryzykiem prawnym?


7
„Domena publiczna” to termin określający coś, co można wykorzystać w dowolnym celu za darmo, bez pozwolenia.
Hanna

Odpowiedzi:


12

W większości przypadków obrazy z odpowiednią dokumentacją mogą uniknąć problemów prawnych, dlatego jest tak wiele witryn z takimi obrazami, że na żądanie udostępnią Ci cały dokument użycia:Mam nadzieję, że to pomoże.


Rozmawiałem z przedstawicielem iStockPhoto i powiedzieli mi, że bez względu na to, jaką licencję otrzymam, nie mogę rozpowszechniać obrazów w ramach pakietu wdrażania aplikacji internetowych.
MetaGuru,


5

Wyszukiwarka Google dla „fotografii stockowych” wyświetli dziesiątki witryn, z których można kupić obrazy.


1

http://www.freeimages.com (wcześniej sxc.hu) jest bardzo dobrym źródłem z bezpłatnymi zdjęciami

Zawsze pytaj o zgodę fotografa, jeśli chcesz korzystać z szablonów witryny Image In, które zamierzasz sprzedawać lub dystrybuować. Do tworzenia drukowanych reprodukcji, które zamierzasz sprzedawać. Na elementach „druk na żądanie”, takich jak koszulki, pocztówki, podkładki pod mysz, kubki (np. Na stronach takich jak Cafepress) lub na dowolnym podobnym masowo produkowanym elemencie, który zawierałby obraz w sposób dominujący.


1

Pixabay.com oferuje ponad 1 000 000 zdjęć, klipartów, grafikę wektorową, a nawet materiały wideo - wszystkie opublikowane na licencji Creative Commons CC0 jako własność publiczna. Tak więc zdjęcia mogą być używane na całym świecie bez udzielania kredytów i bez proszenia o zgodę na dowolny cel i bez ograniczeń.

Zgodnie z warunkami Pixabay przesyłający ma obowiązek upewnić się, że przesłane zdjęcia są zgodne z prawem. Ponadto obrazy są sprawdzane ręcznie po przesłaniu. Możesz także użyć „Wyszukiwarki Google według obrazu”, aby samodzielnie sprawdzić pochodzenie potencjalnie nielegalnych zdjęć. Podsumowując, jest to bardzo bezpieczne, ale jeśli tak, to nie w 100%. Nawiasem mówiąc, jestem jednym z założycieli Pixabay.0

Oto jeszcze jedna strona: http://freestockphotosgallery.godotmedia.com/ .

Jeśli chodzi o weryfikację ryzyka prawnego, strony podają stanowe kryteria użytkowania podczas przechodzenia na stronę pobierania. Musisz przestrzegać kryteriów, takich jak przypisanie, aby mieć pewność, że nie wpadniesz w problemy prawne. Mam nadzieję, że to pomaga.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.