Techniki dokładnego wycinania włosów


18

Używam pióra w 90% przypadków, w których muszę wyciąć kogoś lub coś ze zdjęcia, ale czasem robi się to trudne, szczególnie jeśli chodzi o włosy.

Weźmy na przykład następujący obraz:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  • Narzędzie Pióro - nawet o tym nie myśl, wykonanie dokładnego cięcia zajęłoby lata, więc zwykle wykonujesz bardziej nieporęczne cięcie.
  • Magiczna różdżka i narzędzie szybkiego wyboru - w niektórych przypadkach mogą one działać, zwłaszcza jeśli znasz się na Tolerancji i Udoskonal krawędź
  • Tryby mieszania są również bardzo przydatne w niektórych sytuacjach

Kiedy konfrontuję się z takim obrazem, zwykle używam jednego z narzędzi z góry + pobieram coś z 10 próbek kolorów z włosów, tworzę nowy pędzel, który dostosowuję z silnika pędzla Photoshopa i zaczynam rysować włosy .

Ze wszystkiego, czego próbowałem, przerysowanie włosów dało mi jak dotąd najlepsze rezultaty.

P: Czy istnieje lepszy sposób na uzyskanie dokładnego wyboru podczas strzyżenia włosów? Lub jak mogę poprawić to, co do tej pory mam?

PS: Chciałem tylko dodać, że sytuacja, w której tło za obiektem jest w jednym kolorze, tak jak w próbce, którą zaoferowałem, jest rzadka, dlatego odpowiedź oparta wyłącznie na tym samym wyborze kolorów nie pomoże.2
@Luciano Głosuję za zamknięciem drugiego jako dupe tego, ponieważ jest to wyższa jakość
Zach Saucier

Odpowiedzi:


24

Zaawansowany samouczek usuwania włosów

Po pierwsze, dostępne są wtyczki i prostsze metody. Dzieje się tak, jeśli chcesz uzyskać wyższą jakość wyników. Jest to w dużej mierze to samo, co odpowiedź ACEkin, z wyjątkiem wchodzenia w szczegóły i wizualizacje.

Będę używać tego zdjęcia ze zdjęcia Ariany Prestes na Unsplash.com :

Oryginalne zdjęcie

Uwaga: Będę robił ciało w osobnej warstwie, więc będę ignorować je przez większość tego samouczka, aż do ostatnich kilku kroków

Wybierz kanał o największym kontraście w delikatnych włosach zewnętrznych. Myślę, że Zielona to najlepsza opcja:

Kanał zielony

Zduplikuję ten kanał i zmienię jego nazwę na Hair Mask. Nad tym będę pracować, dopóki nie zostanie podane inaczej.

Ważne: Jeśli twoje włosy są jasne na ciemnym tle, musisz odwrócić niektóre z nich tak daleko, jak to, kiedy należy unikać / palić i kiedy używać czerni / bieli.

Teraz, aby rozpocząć Zastosuj obraz. Wielokrotne lub Nakładka to dobre opcje, czasem możesz nawet dwukrotnie zastosować obraz. Tutaj nałożyłem na siebie maskę do włosów nakładką i nieco obniżyłem krycie w ustawieniach, aby nie stracić naprawdę cienkich włosów:

Zastosuj nakładkę obrazu

Właściwie to zastosowałem Nakładkę obrazu po drugim przejściu z mniejszym Kryciem, zwiększając nieco kontrast. Nie oznacza to cofnięcia pierwszego, a robi to po raz drugi:

Zastosuj ponownie nakładkę obrazu

Następnie przejdź do Krzywe ( Ctrl/Cmd+ M) i dostosuj suwaki Punkt biały i Czarny.

Regulacja krzywych

Skonfiguruj niektóre przewodniki, aby okresowo pokazywać wartość oryginalną w stosunku do prądu na 100%. Oto pierwsze spojrzenie po wykonaniu Zastosuj obraz, Zastosuj obraz, Krzywe:

Maska po zastosowaniu obrazu Zastosuj krzywą obrazu

Teraz możesz polubić ACEkin powiedział: użyj pędzla ustawionego na nakładkę. Wolę jednak zaczynać od Dodge i Burn. Burn ustawiono na Shadow, a ja użyłem Ekspozycji 12, a następnie przeszedłem włosy tak ostrożnie, jak to możliwe. Im więcej czasu i czasu poświęcisz, tym lepsze będą wyniki. To może być 3 minuty, wcale nie długo:

Spal włosy

Następnie w tym momencie przejdź do Brush, Black i wypełnij wnętrze. Jeśli chcesz, możesz najpierw ustawić Czarny na Nakładka i wykonać kolejne przejście na krawędziach. Ponownie, im więcej czasu, tym lepsze wyniki:

Po wypełnieniu

W porządku, teraz użyj Unik na odstępach między włosami. Pędzel ustawiony na Overlay White to kolejna opcja, znowu wolę Dodge i Burn. Zrobiłem Dodge Exposure 12 w Highlights.

Dodge the White

Następnie wypełnij resztę białym.

Po napełnieniu bieli

Zobaczmy, gdzie jesteśmy w widoku 100%:

Ukończona maska

Po wybraniu ukończonej maski wróć do kanału RGB, a następnie nałóż warstwy i zastosuj maskę. Zrobiłem ciało z oddzielną warstwą, jak wspomniałem wcześniej, więc teraz również to zastosowałem.

Następnie udoskonal swoją maskę za pomocą polecenia Uściślij krawędź, pamiętaj, aby użyć Odkaż kolor

Wyrafinowane krawędzie

Teraz tło, które wybrałem, nie pasuje do oświetlenia i obrazu, ale to w porządku. Nie chodzi o to, czy zdjęcie wygląda realnie, tylko o maskę. Prawie zawsze może to zająć więcej czasu, nie jest to bynajmniej idealne, ale tutaj jest to całkiem dobre z punktu widzenia nauczania techniki:

Gotowy obraz

A nasz 100% plon, tym razem patrząc na oryginał w porównaniu do gotowego:

Włosy przycięte na obrazie BG

Nie zastanawiałem się nad obszarem kadrowania przy wyborze obrazu tła do wyświetlenia. Ponieważ trudno jest zobaczyć ten konkretny obszar, tutaj nie mam żadnych zmian w mojej masce, po prostu pozbyłem się tego tła dla zwykłego białego tła dla porównanie zamiast:

Ostateczne porównanie

Nieźle jak na maskę z JPG.


To z pewnością wygląda ładnie i jest to ulepszenie w stosunku do tego, co robiłem. Dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie.
Alin

3

Najlepiej to zrobić, wybierając obszar blisko linii włosów dotykających tła, ale nie naruszając jej. Następnie dodanie maski i udoskonalenie maski to najlepsza metoda oddzielenia włosów od tła.

Podczas początkowej selekcji możesz rozważyć wybór kanału o wysokim kontraście, powielenie go i użycie pędzla w trybie nakładki, pomaluj na zewnątrz biel, a wnętrze na czarno. To również da ci dobry punkt wyjścia. Nadal będziesz musiał udoskonalić maskę, ale ta druga metoda może przybliżyć cię do faktycznego wyboru. W przypadku części krytycznych konieczne może być ręczne pomalowanie obszarów w trybie szybkiej maski, aby można było zobaczyć obraz podczas jego udoskonalania.

Proszę sobie uświadomić, że jest to bardzo skondensowane wyjaśnienie żmudnego procesu.


Twoje pierwsze zdanie dokładnie opisuje to, co dodałem w PS mojego pytania. Próbka, którą zaoferowałem, jest bardzo rzadką (i szczęśliwą) okazją, ale zwykle nie dostajesz obrazów z jednym kolorem tła. Ponadto, chociaż zgadzam się z większością tego, co powiedziałeś, nadal nie daje to lepszego rezultatu niż dokonanie zgrubnego wyboru i przerysowanie luźnych włosów ...
Alin

@Alin zapewni to najlepsze rezultaty, nawet jeśli kolor będzie inny. Mogę udzielić dokładniejszej odpowiedzi, kiedy jestem w domu
Ryan

@ Ryan Ok, może coś tu brakuje, czekając na odpowiedź, kiedy wrócisz do domu. Dzięki :)
Alin

2
@Alin, kiedy dokonujesz wstępnego wyboru, upewnij się, że nie zawierasz żadnej części tła, ponieważ proces rafinacji polega na oszacowaniu, co jest w środku, a co na zewnątrz. Złożone tła będą trudne, ale w zależności od obrazu jeden kanał może zapewnić „rozsądną” separację od obiektu. Prawdopodobnie nigdy nie wyodrębnisz osoby z dużą fryzurą przed krzakiem cisu, nawet przy najlepszych wtyczkach.

2

Możesz zacząć od wybrania tła według koloru i poprawienia go za pomocą pędzla w Szybkiej masce, ale z mojego doświadczenia nigdy nie miałem tak dobrych rezultatów, robiąc to ręcznie. Nawet jeśli starannie zamaskujesz każde włosy, nadal masz dużo krwawienia ze starego tła. Zwykle po prostu wycinam puszyste włosy i to zwykle wystarcza do małych formatów i materiałów o niskiej rozdzielczości.

Istnieją wtyczki programu Photoshop, które mogą to zrobić szybko i łatwo. Nie jestem profesjonalnym retuszerem, ale jestem dyrektorem artystycznym i nigdy nie byłem w stanie wykonać tak dobrej roboty, jak te wtyczki do Photoshopa, ale nigdy tak naprawdę nie korzystałem na.

Możesz również rozważyć wtyczkę, jeśli twoje prace będą koncentrować się na włosach. tzn. będzie to reklama produktów do włosów lub reklama na całej stronie z powiększonymi włosami i wyglądałaby niechlujnie, gdybyś po prostu wyciął szczegóły.

Jeśli nie masz nic przeciwko wydawaniu pieniędzy, wtyczka zrobi to łatwo i lepiej niż możesz ręcznie. Oto jedna wtyczka, którą znalazłem podczas szybkiego wyszukiwania w Google: https://www.topazlabs.com/remask

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.