Czy produkt Sans (nowa geometryczna czcionka Google) jest udostępniany do użytku komercyjnego?


27

Czy nowy krój Google o nazwie Product Sans będzie dostępny do użytku komercyjnego, podobnie jak oficjalny krój Roboto dla Androida ?


Myślę, że wkrótce będzie dostępny. Prawdopodobnie dodadzą go do biblioteki czcionek Google - google.com/fonts lub alphabetsrus.com

W Google nigdy nie wiadomo, ale ogólnie krój czcionki zaprojektowany specjalnie jako część tożsamości marki zazwyczaj nie jest udostępniany komercyjnie, ponieważ nie chce się osłabiać tożsamości marki.
DA01

Odpowiedzi:


32

Gdy otworzysz stronę internetową TTF używaną w witrynach Google, otrzymasz trochę metadanych i link do tego adresu URL: https://www.google.com/fonts/license/productsans

To mówi:

Google oferuje wiele czcionek na warunkach open source. To nie jest jeden z nich. Zobacz www.google.com/fonts.


2
Nie można uzyskać o wiele wyraźniejszej [nie] licencji.
Andrew Leach,

4
Jedynym sposobem, w jaki ich intencje mogą być jaśniejsze, jest napisanie: „Jeśli chcesz wiedzieć, czy możesz używać tej czcionki, nasze warunki licencyjne są następujące” powyżej zdjęcia Larry Page rzucającego ptaka.
user56reinstatemonica8

1
Aww, to niefortunne. Byłem podekscytowany, ponieważ znalazłem go online i chciałem z niego korzystać. Ponieważ Google nie chce, aby ktokolwiek go używał, nie zamieszczę tutaj linku.
DaveTheMinion

Wówczas pozwolę, aby ludzie robili, co chcą i byli odpowiedzialni za swoje czyny. befonts.com/product-sans-font.html
flarn2006
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.