Co oznacza liczba w liczniku „Ładowanie strony” czcionki internetowej Google?


11

Rozważam zalety i wady korzystania z określonej kombinacji czcionek internetowych i szukam, aby zobaczyć, ile dokładnie przyniesie ona tej stronie dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy. Jest to czcionka Google i mają ten napis SVG z Page loadpodtytułem Impact on page load time( przykład ):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Więc ta kombinacja czcionek internetowych będzie miała 118 ... wpływ na czas ładowania strony? Ta liczba wydaje się całkowicie nieznakowana.

Co to jest? 118 kilobajtów? 118 milisekund na podstawie średniego połączenia? 118 dni usunięte z życia użytkownika ze stresu związanego z siekaniem zgrzytania zębami i czekaniem na pojawienie się tekstu?

Nie widzę żadnych wskazówek. Szperałem nawet w kodzie SVG grafiki, szukając opisowej etykiety lub identyfikatora elementu. Najbliższy jest sam tag svg - aria-label="A chart."i dziwny ukryty tag mówiący GViz is great.

Rzeczywiste pliki tff dla dwóch wag, na które patrzyłem, to łącznie 251 KB bez kompresji, więc możliwe jest, że jest to skompresowana waga w KB.


1
Można się domyślać, że jest to dodatkowy czas ładowania strony, ale biorąc pod uwagę liczbę różnych prędkości połączenia, ten czas trwania byłby bardziej precyzyjnie zakresem
Zach Saucier

2
Oznacza to, że tylko 118 osób wie, co oznacza liczba. :)
Scott,

Odpowiedzi:


7

To dobre pytanie, GUI nie ma pojęcia, co to znaczy. Jednak przeczucie, że jego rozmiar w skompresowanej KB wydaje się być dość bliski. Dałbym radę, że to poprawna odpowiedź.

Jak dojść do tego wniosku? Cóż, jeśli rozpakuję 2 czcionki i zapiszę je i skompresuję, otrzymam okno z informacją, że dwie spakowane czcionki zużywają się:

119 KB versus Google's 118

wypróbujmy kilka innych, po jednym na raz

60-56 KB versus Google's 58

Wszystkie czcionki:

523 KB vs 531

Wszystkie są bardzo blisko. Jednak zastosowane algorytmy kompresji są nieco inne w niektórych aspektach, ponieważ dla jednego mają różne wymagania dotyczące nagłówka. Może to być po prostu Google albo zaokrąglanie kombinacji, aby każda czcionka wyglądała tak samo w zestawie, albo tylko różnice w formacie. Można użyć narzędzi takich jak firebug, aby sprawdzić, czy rzeczywiste wysłane pliki są zgodne pod względem wielkości.

To wszystko z pewnością mieści się w zakresie tego, czego oczekiwałbym od eksperymentu jako odpowiedzi. Tak więc hipoteza wydaje się być ważny .

PS : Złe Google, proszę o lepsze dokumenty.


Uważam, że to prawda. W często zadawanych pytaniach wspomniano „powinieneś mieć oko na rozmiar obsługiwanych plików czcionek”
Zach Saucier,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.