Nie można zapisać PSD jako JPEG


13

Mam plik PSD z jedną warstwą. Kiedy próbuję zapisać jako JPEG, nie wyświetla jako opcji JPEG ani innych formatów. Wyświetla tylko ograniczony zestaw formatów (5), w tym Photoshop.

Kiedy ręcznie tworzę inny plik PSD, mogę go zapisać w dowolnym formacie, który mi się podoba. Myślę, że to coś z paletą lub warstwami.

Co może być nie tak z plikiem PSD, którego nie mogę zapisać w normalnych formatach i co mogę zrobić, aby zapisać go w tych formatach w Photoshopie?

AKTUALIZACJA

Mam następujący tryb: RGB, 32 bity / kanał.

Po przełączeniu na 8 bitów / kanał działa teraz - mam wszystkie standardowe formaty jako opcję - JPEG, PNG itp. Ale problem polega na tym, że mój obraz nie wygląda dobrze z 8-bitowym kolorem. Czy można zrobić coś, aby go zapisać bez utraty oryginalnego zdjęcia?

AKTUALIZACJA 2

Na komputerze mam 32-bitowe zdjęcia JPEG + większość ikon, z którymi pracuję, to 32-bitowe obrazy PNG. Dlaczego Photoshop nie pozwala na 32-bitowy JPEG? Co ja robię źle?

AKTUALIZACJA 3

Czy 8-bit / kanał to w rzeczywistości 32-bitowy kolor?


Nie sądzę, żebyś mógł ZAPISZĆ jako JPG. Musisz EKSPORTOWAĆ jako JPG.
DA01

To osobne pytanie, ale prawdopodobnie jest to nieprawidłowe rozszerzenie pliku. Może to być plik TIFF z kompresją JPEG-XR (HD Photo / Windows Meda Photo), która obsługuje 32-bitową głębię kolorów.
Lèse majesté

2
Jakiego monitora i karty graficznej używasz do wyświetlania więcej niż 8 bitów na kanał? O ile mi wiadomo, 32 bity na kanał będą na ogół symulowane (?)
horatio

@horatio: Tak, osobiście odkryłem, że Photoshop silniej pracuje w trybie 32-bitowym niż w 8-bitowym, prawdopodobnie dlatego, że kwantyzacja potrzebna do symulacji 32-bitowego koloru na 8-bitowych wyświetlaczach.
Lèse majesté

Mam tutaj ten sam problem. Nie mogę zapisać jako mojego pliku, nawet w trybie 8-bitowym na RGB. Mogę go zapisać, jeśli zamknę projekt, a pojawi się wyskakujące okienko, zapisze tylko jako PSB, PSD, TIFF, DCM i PDF. Proszę, pomóż mi w tym.

Odpowiedzi:


22

Za każdym razem, gdy format nie jest dostępny w oknie dialogowym Zapisz jako, oznacza to, że format jest niepoprawny dla dokumentu w stanie, w którym się znajduje. Nie ma czegoś takiego (jak wskazują Lese i cwedge), jak 32-bit (lub 16 -bit) jpeg, ani duotone, Lab lub 1-bit bitmap jpeg.

Wersje Photoshopa wcześniejszego niż CS5 po prostu nie pokazywałyby JPEG jako dostępnej opcji dla obrazów 16-bitowych, co doprowadzało dość ludzi do szaleństwa, że ​​zespół Photoshopa włączył automatyczną konwersję do CS5.

Prawidłowy JPEG to 8-bitowy obraz w RGB lub CMYK.

Aby odpowiedzieć na trzy aktualizacje, nie uzyskasz tej samej jakości od 8 bitów / kanał jak od 32 bitów / kanał, ale JPEG to 8 bitów / kanał, więc nie masz wyboru, jeśli potrzebujesz wyjścia JPEG. Pracując ostrożnie w Photoshopie, możesz osiągnąć najlepszy kompromis w określonym celu.

Głębokość bitów jest określana inaczej w zależności od kontekstu. W przypadku obrazu „8 bitów” oznacza 8 bitów na kanał . JPEG CMYK ma 8 bitów x 4 kanały - 32 bity na piksel - ale nadal jest określany jako „8 bitów”. „16 bitowy tiff” to tiff z 16 bitami na kanał.

Wyświetlacze są określone w bitach na piksel , więc „24-bitowy wyświetlacz” pozwala na 8 bitów na kanał RGB. Najnowsze monitory mają 30 bitów - 10 bitów na kanał RGB - ale wymagają specjalnego wsparcia zarówno od systemu operacyjnego, jak i GPU.


i cmyk jpeg często nie są rozpoznawane przez programy pocztowe starych ludzi :)
horatio

To da trufe, stary! I to nie tylko programy pocztowe. Na szczęście mam do czynienia głównie z osobami nieletnimi ... :)
Alan Gilbertson

Cześć @AlanGilbertson Twoja odpowiedź jest najbardziej kompletna, dziękuję. Czy mógłbyś mi pomóc z moim ostatnim pytaniem - w aktualizacji 3
Vladimir

1
Kolor 32-bitowy oznacza kilka rzeczy, w zależności od tego, kto mówi i o czym mówi. Wpis w Wikipedii na ten temat jest prawdopodobnie najbardziej kompletny. W przypadku komputerowego systemu operacyjnego 32-bitowy zwykle oznacza 24-bit RGB + 8 bitów alfa. Gdzie 8 bitów na kanał x 3 kanały + 8 bitów alfa = 32 bity. W Photoshopie 32 bity to 32 bity na kanał, co w tych samych terminach, co terminologia pulpitu, bardziej przypomina 128-bit ((3RGB + 1 alfa) x 32 bpc). 32-bit na kanał jest często używany do zdjęć HDR itp., Ponieważ istnieją bardziej potencjalnie unikalne wartości liczbowe do opisywania kolorów. 8 bitów = 2 ^ 8 = 256 możliwych.
horatio

Większość sprzętu konsumenckiego obsługuje tylko stare 8-bitowe zwykłe kanały, ale o ile wiem, sprzęt obsługujący 16bpc i 32pbc istnieje (wysokiej klasy graficzne stacje robocze). Podobnie jak w przypadku sprzętu audio, profesjonaliści pracują z większą głębią bitów, a następnie próbkami dla konsumenta, ale może to powodować efekty ditheringu. Zauważ, że zaczynam od starych doświadczeń, a rzeczy zmieniają się dość szybko w krótkim czasie. Mogę się mylić lub niesłusznie.
horatio

5

Prawdopodobnie tryb koloru ustawiony jest na 32-bitowy na kanał, ale trudno powiedzieć, nie wiedząc, jakie są 5 wyświetlanych formatów.

W takim przypadku: najpierw zrasteryzuj warstwy, a następnie zmień tryb obrazu | z 32 bitów na kanał na 16 bitów na kanał. Zapisz jako wtedy obejmuje JPEG, ale z ostrzeżeniem, które można zignorować; po prostu to zapisz.


3

Szybkim i łatwym obejściem jest zapisanie kopii. Przytrzymaj Option / Alt, kiedy wybierzesz Zapisz jako. Jeśli w obrazie jest coś, co konkretnie uniemożliwia wybór formatu, zapisz jako kopię usunie ten aspekt obrazu.

Chociaż .... Jest kilka razy, kiedy naprawdę chcesz zapisać jako jpg i nie używać Zapisz dla Internetu. Pamiętaj, że jpg jest formatem stratnym i za każdym razem, gdy zapisujesz plik jpg jako plik jpg, obniżasz jakość obrazu. Za każdym razem.


2

Twój tryb kolorów ( Image > Mode ) może być ustawiony na coś w stylu Lablub Duo-tone, które nie będą zapisywane jako JPG.


0

Najlepszym sposobem jest Save for web and devicesustawienie wstępne i zmiana naJPEG HIGH


0

Możliwe, że przycinasz obraz i nie odznaczyłeś tego Delete Cropped Pixelspola. Zapisałbym to tylko w ograniczonej liczbie formatów, gdybym to odznaczył.


-1

Alternatywnie możesz spróbować otworzyć plik w programie Illustrator i wyeksportować jako JPEG.

  1. File > Export...
  2. Zmień format na JPEG(jpg)
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.