Dlaczego niektóre drukowane dokumenty mają w rogach linie podobne do celu?


10

Dlaczego niektóre drukowane dokumenty mają w rogach linie podobne do celu?

Nie mogę teraz wymyślić żadnych konkretnych przykładów, więc właśnie to zrobiłem:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odpowiedzi:


13

Są to znaczniki przycinania używane jako prowadnice do cięcia papieru.

Czasami są podwójne. Jeden zestaw wskazuje limit spadu, a drugi wskazuje, gdzie należy wyciąć papier. Znaki spadu służą wyłącznie jako odniesienie i nie są konieczne.

Jeśli przygotowujesz układ gotowy do wydruku, zwykle lepiej jest dodać znaczniki przycięcia; wyraźnie wskazuje, jaki rozmiar jest tworzony plik.

Przycinanie, wycinanie lub przycinanie znaków na drukowaniu offsetowym

ALE są one również używane w druku offsetowym, aby pomóc zweryfikować rejestrację wszystkich płyt i upewnić się, że są dobrze wyrównane. Dlatego często nie tylko te znaki trymowania, ale zobaczysz również małe kółko po obu stronach dokumentu.

Są drukowane przy użyciu koloru „rejestracyjnego”, który zawiera 100% cyjanu, 100% magenty, 100% żółtego i 100% czarnego; w ten sposób pojawiają się na każdym talerzu!

znaki rejestracyjne na druku offsetowym

Wszystkie znaki razem na gotowym do druku projekcie

Źródło obrazu: znaczniki wykończenia - extrabolddesign.com, znak rejestracyjny - all-o-kino.ru


9

Są to znaczniki przycięcia , które wskazują, jak należy wyciąć papier po wydrukowaniu. Zapewnia to między innymi, że kolor dociera aż do krawędzi papieru *. Ale możesz użyć znaków przycinania do tworzenia stron o niestandardowych rozmiarach, oznaczania podpisów itp.

* Ogólnie rzecz biorąc, drukarki nie mogą drukować na krawędziach stron, ale po wydrukowaniu przycinają rzeczy do rozmiaru.


4
... jeśli faktycznie są widoczne w materiale drukowanym, oznacza to, że albo pojedynczy arkusz nie był wyrównany, albo nóż nie zwracał uwagi :)
usr2564301
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.