„Efekt Grand Grimoire” w Photoshopie


14

Pomagam w tworzeniu gry ARG. W tej grze będę musiał stworzyć zdjęcia starożytnych pentagramów i ilustracji, które wyglądają, jakby były wynikiem bardzo złego skanu usuniętych średniowiecznych ręcznie rysowanych obrazów.

Aby pokazać kilka przykładów:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b5/Grand_Pentacle_de_Salomon_from_1547_French_edition_of_Heptameron.png

  • Linie nie są całkowicie proste, nieco podejrzane.
  • Części linii są słabe lub całkowicie brakujące.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  • Jakość tego wszystkiego jest okropna.

Co aktualnie mam:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  • Jak widać, rzecz jest naszkicowana w farbie. Następny jest trochę lepszy.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  • Czcionka jest gburowata i nie archaiczna. Mogę potrzebować odpowiedniej czcionki.
  • Linie są zbyt czyste.
  • Ogólnie obraz jest zbyt czysty.

Moje pytania są

  • Jak osiągnąć efekt, który sprawia, że ​​linie są niewyraźne i słabe?
  • Jakiej czcionki powinienem użyć, która przypomina tę z pierwszego przykładowego obrazu?

3
Masz pytanie?
Ryan

Nie używałbym Photoshopa do tworzenia podobnych obrazów. Illustrator lub Inkscape to lepsze opcje ... A ja popieram Ryana ... jakie jest pytanie?
Scott

Drugie zdjęcie z „tego, co aktualnie mam” powstaje w programie Illustrator, ale tak naprawdę nie znam jego narzędzi. Zaktualizowałem moje posty, aby zawierały rzeczywiste pytania.
SoonDead

Bez szacunku, ale prawdopodobnie powinieneś zatrudnić projektanta, zamiast tracić czas na próbę zrobienia tego sam. Do czasu przyzwoitej grafiki gra będzie przestarzała.
Rafael

Pierwszy obraz jest rysowany ręcznie. Próbowałeś tego? Narysuj go zeskanuj, prześledź, aby utworzyć wektory. Jednym ze sposobów na sfałszowanie wyglądu jest powiększenie; plama; redukować. Słabe przeniesienie atramentu można łatwo uzyskać, stosując maskę warstwy.
Yorik

Odpowiedzi:


24

Użyłbym do tego programu Illustrator . Tworzenie ścieżek, ustawianie typu itp. Jest po prostu łatwiejsze w programie Illustrator niż w Photoshopie.

Po prostu stwórz podstawowe kształty, połącz je. Użyj, Object > Expandaby zmienić pociągnięcia w kształty, a następnie użyj, Effect > Distort & Transform > Roughenaby ożywić proste kształty. Na koniec, jeśli chcesz, dodaj maskę krycia , ( 1 ), ( 2 ), aby utworzyć obszary do usunięcia.

wprowadź opis zdjęcia tutaj
Kliknij prawym przyciskiem myszy / kliknij z wciśniętym klawiszem Control i wybierz „otwórz obraz w nowej karcie / oknie”, aby go powiększyć.

Jeśli chodzi o czcionkę, to jest to czcionka szeryfowa. Który jest twoim wyborem. Trzymanie się humanistycznego serialu byłoby prawdopodobnie bardziej dopasowane do próbki - rzeczy takie jak Garamond, Goudy itp.


2
Właściwie poszedłbym z nieszczęśliwą czcionką, na której można by zbudować (znacznie mniej pracy w ten sposób); IM Fell Pro byłby prawdopodobnie dobrym punktem wyjścia (to palatino w starym stylu).
Stan Rogers

Każda czcionka działałaby, gdyby została ustawiona przed zastosowaniem maski krycia. maska ​​będzie również zakłócać typ. Ale działałaby też czcionka w trudnej sytuacji.
Scott

Spojrzmy prawdzie w oczy; dręczenie rąk wszystkimi literami o ostrym wyrazie twarzy jest O DUŻO większym dziełem niż zmiana kilku liter za pomocą wypakowanej (jak w dosłownym użyciu, poza terminem przydatności do użycia). Rozpoczęcie od czegoś, co ma wyglądać jak nowe, sprawia, że ​​praca staje się trudniejsza i bardziej czasochłonna bez powodu. Jest to nieodpowiedzialne, zarówno jako kontrahent / biznesmen, jak i jako sugestia dla kogoś innego.
Stan Rogers

2
Uhm .. czy znasz maski krycia i jak one działają? Dodałem typ do powyższego obrazu - tylko standardowy ITC Stone Nieformalny. Nie wymaga żadnej dodatkowej pracy. I jak pisałem, możesz użyć trudnej czcionki, jeśli wolisz. Implikacja, że ​​moje sugestie są „nieodpowiedzialne”, jest szczerze mówiąc, śmieszna. Zamieść własną odpowiedź Stan.
Scott

Wyniki są zaskakująco dobre po drobnych poprawkach. Dziękuję Ci bardzo!
SoonDead

28

Oto jeden ze sposobów symulowania złego skanowania starego dokumentu. Używam GIMP tutaj, ale powinieneś być w stanie wykonać wszystkie te kroki w Photoshopie.

Krok 1: Zacznij od odpowiedniego obrazu.

Krok 1 tworzenia fałszywego zeskanowanego grimoire w GIMP

Jeśli próbujesz naśladować stary ręcznie pisany dokument, pamiętaj, aby nie być zbyt precyzyjnym. Ręcznie pozycjonuj linie, zmieniaj rozmiar czcionki (i / lub używaj kilku czcionek), obracaj lub rozciągaj pojedyncze litery, a może nawet zastosuj niewielką transformację perspektywy do całych akapitów tekstu, aby linie były nieco pochylone. Zdjęcie powyżej to tylko szybki test.

Krok 2: Zrób trochę hałasu.

Krok 2 tworzenia fałszywego zeskanowanego grimoire w GIMP: zrób trochę hałasu

Utwórz nową warstwę i wypełnij ją hałasem proceduralnym. Tutaj mam mieszankę szumu niskiej częstotliwości (generowanego przez filtr Renderowanie → Stały hałas ), aby symulować niepłaską powierzchnię papieru, oraz szumu wysokiej częstotliwości (generowanego przez hałas → Szum RGB ), aby symulować ziarno papieru i zadrapania. Z perspektywy czasu prawdopodobnie powinienem był obniżyć jeszcze niższą częstotliwość szumów o niskiej częstotliwości, ale to wystarcza do szybkiego pokazu.

Krok 3: Połącz rysunek z hałasem.

Krok 3 tworzenia fałszywego zeskanowanego grimoire w GIMP: połącz rysunek z hałasem

Tutaj właśnie ustawiłem krycie warstwy szumu na 50% i spłaszczyłem cały obraz do następnego kroku.

Krok 4: Rozmyj wszystko trochę.

Krok 4 tworzenia fałszywego zeskanowanego grimoire w GIMP: rozmyj wszystko

Wynik może nie być oczywisty, ale w rzeczywistości jest to kluczowy krok do tego, aby skan wyglądał realistycznie źle. Zasadniczo rozmazujemy obraz, aby zasymulować niedoskonałą optykę skanera. Tutaj zastosowałem rozmycie gaussowskie o promieniu 2,0 pikseli, ale możesz chcieć grać z promieniem, aby dostroić wyniki.

Krok 5: Dostosuj poziomy.

Krok 5 tworzenia fałszywego zeskanowanego grimoire w GIMP: dostosuj poziomy

Po prostu otwórz narzędzie Poziomy, pociągnij w dół poziom bieli, aż tło stanie się głównie białe, a następnie podnieś poziom czerni, aż tekst i linie będą wyglądały głównie na czarne. (To jest właściwie dokładnie to, co skanery robią w trybie tekstowym.) Voilá, jeden zły skan gotowy do pracy!

Możesz również rozważyć zastosowanie maskowania wyostrzającego po rozmyciu; w połączeniu z korektą poziomów stworzy to charakterystyczny efekt, w którym słabe linie znikną w pobliżu grubszych linii. (Cofa również niektóre efekty rozmycia, więc możesz zechcieć użyć nieco więcej rozmycia, aby to zrekompensować.) Nie zrobiłem tego tutaj, ponieważ efekt wyglądał wystarczająco dobrze bez niego, ale jest to funkcja często widywana np. w starych kopiowanych dokumentach.


+1 Będę musiał dać jeszcze jeden plus, jeśli dodano trochę lnu lub luzu.
Yorik

+1 za pokazanie Gimpowi jest łatwe do zrobienia tego tak szybko, jak Illustrator, a ja osobiście uważam, że ten projekt wydaje się co najmniej tak realistyczny, jak marnowanie wiązki skanów w formie papierowej.
phyrfox

Z punktu widzenia przetwarzania sygnału jest to bardzo zbliżone do symulacji rzeczywistego procesu, w którym słabe skanery wprowadzają błędy. Chociaż pierwszy obraz podany w pytaniu nie wydaje się wynikać ze złych skanów cyfrowych, ale raczej z powodu problemów z fizyczną prasą drukarską.
KRyan

Miałem z tym bardzo dobre wyniki. Jest to jeden z przypadków, w których chętnie przyjąłbym więcej niż jedną odpowiedź. Weź jednak moją opinię.
SoonDead

16

wyglądają, jakby były wynikiem bardzo złego skanowania

Oto twoja odpowiedź.

Zaprojektuj swój znak, a następnie zanieś go Kinkosowi. Znajdź najgroźniejszą kserokopię i zrób kopię. Następnie wykonaj kopię kopii. Następnie może zgnij / rozpakuj kopię i zrób jej kopię. Kontynuuj, aż będzie wyglądać tak, jak lubisz.

Następnie zeskanuj to z powrotem.


2
to bardzo.
Ryan

Zastanowiłem się nad tym i prawdopodobnie spróbuję wykonać kilka zdjęć. Dziękuję Ci.
SoonDead

Zgrabny pomysł. Jedynym problemem jest to, że jest to kłopot, jeśli chcesz to zmienić później, podczas gdy ścieżki i efekty svg są łatwe.
wchargin

Niektórzy ludzie zrobili całą karierę dzięki tej technice: en.wikipedia.org/wiki/Art_Chantry
DA01

2
Tak, ale ... nieprzyjazny dla środowiska. Dlaczego nie po prostu zasymulować skanów, wysyłając je sobie w kółko, dopóki nie uzyskasz pożądanych rezultatów? Upewnij się, że używasz ustawienia faksu niskiej jakości.
phyrfox
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.