Illustrator, Save for Web: oddzielanie optymalizacji grafiki i typu za jednym razem?


11

Podczas eksportowania do Internetu w programie Illustrator istnieją zawsze znane schematy Art Optimizedi Type Optimizedwersje (oprócz None).

Oba schematy mają własne zalety dla różnych rodzajów elementów. Nic dziwnego, że Art Optimized wyróżnia się tylko tekstem, podczas gdy Type Optimized jest często znacznie lepszy w renderowaniu tekstu / czcionek. (Cóż, myślę, że może to być subiektywny temat, ale nie ma znaczenia w dyskusji - pozostańmy wierni faktowi; czasami wolisz jeden lub drugi, a często (oto sedno całości) wolisz oba schematy odpowiednio traktując zamierzone elementy, prawda?

Często muszę eksportować dwie wersje; jeden * _art_opt.png i jeden * _type_opt.png podczas tworzenia np. logotypu. Następnie muszę umieścić oba renderowane obrazy na dwóch warstwach w Photoshopie, odcinając część zoptymalizowaną pod kątem grafiki z obszaru Typ i odwrotnie. Właśnie po to, aby uzyskać to, czego szukałem: OPTYMALIZOWANA sztuka… innymi słowy, „sztuka” renderowana Art Optimized i tekst renderowany Type Optimized.

Faktem jest, że często robię różne rozmiary; wersje przezroczyste i wersje nieprzezroczyste; zapisane w różnych formatach… i masz już trochę czasu SERIOUS ™.

I tak pytanie

Zastanawiam się tylko, czy jest jakaś metoda traktowania elementów sztuki za pomocą interpretacji Art Optimized, a elementów tekstowych traktowanych jak zoptymalizowane pod kątem typu - wszystko w tym samym czasie?

Poniżej znajduje się przykład pokazujący, jak znak logo wygląda dobrze w jednej optymalizacji (grafika), a tekst logo wygląda lepiej w drugiej optymalizacji (typ), w której musiałbym zapisać dwa pliki i przenieść je do Photoshopa, aby ręcznie wymieszać dobre części razem:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odpowiedzi:


11

Podczas stosowania wygładzania w Save for Web & Devicespanelu cały eksport otrzymuje tę samą metodę wygładzania, ale można zastosować wygładzanie na poziomie obiektu.

Wybierz obiekt i przejdź do Effect > Rasterize.... Wybierz pożądane ppi, lepiej zawsze wybierać, Use Document Raster Effects Resolutionponieważ wtedy łatwo będzie zmienić wszystkie obiekty z 72ppi na 300ppi, na przykład klikając Effect > Document Raster Effects Settings.... Wybierz metodę wygładzania, którą chcesz zastosować do swojego obiektu. Zawsze stosuję Type Optimizeddo obiektów tekstowych, ale nie musisz nic robić na grafice. Jedyny raz, kiedy używam, Art Optimizedjest na połączonych obrazach PSD, możesz uzyskać lepszy wynik, zwłaszcza jeśli zmniejszyłeś rozmiar obrazu w Ilustratorze

Kolejną zaletą tej metody jest to, że to, co widzisz na swoim obszarze roboczym (po zastosowaniu wszystkich filtrów rasteryzujących), będzie dokładnie tym, co dostaniesz podczas eksportowania, dzięki czemu będziesz mógł naprawdę kontrolować końcowy wynik.

Obiekt zostanie zrasteryzowany, ale ponieważ jest to efekt, możesz go włączyć / wyłączyć w Appareancepanelu - więc nie jest tak naprawdę zrasteryzowany i nie ulega zmianie. Następnie podczas eksportowania nie stosuj wygładzania w Save for Web & Devicespanelu.


3
dlmth: To jest cholernie genialne. Nie mogę powiedzieć, jak bardzo jestem wdzięczny za tę odpowiedź. Uwaga dla tych, którzy wpadają w tę samą lukę, co ja: Jeśli twoje wyjście jest przeznaczone do ekranu komputera, zmień Efekty> Ustawienia efektów rastrowych dokumentu… na „Ekran (72 ppi). Mój był w „High (300 ppi)”, co naprawdę pomieszało anty-aliasing przy Saving for Web.
Henrik

3

Szczerze mówiąc ... W tych przypadkach kopiuję / wklejam do Photoshopa jako obiekt inteligentny i zapisuję w Internecie za pomocą Photoshopa. Antyaliasing SFW AI nie jest oszałamiający, gdy obiekty są mieszane.


To jest interesujące! Nigdy o tym nie myślałem. Wydaje się, że Photoshop traktuje tekst odrobinę lepiej (zachowując jednocześnie spójność grafiki). Jednak doświadczyłem paskudnej usterki w kolorze PS 'Save for Web, ale myślę, że ma to coś wspólnego z faktem, że logo, nad którym obecnie pracuję (nie atrapa powyżej;) ma dość skomplikowane (wielokrotne) krycie maski i wewnętrzne efekty blasku + upuszczające cienie, których Photoshop nie obsługuje w ten sam sposób.
Henrik

1
Nie używam efektu na logo. Projektuję płaskie kształty dla logo. Jednak dla lepszego wsparcia upewnij się, że trybem koloru dokumentu AI jest RGB, a następnie skopiuj / wklej do Photoshopa.
Scott

Świetna uwaga na temat spójności trybu koloru, Scott. Chciałem zapytać, czy chciałbyś krótko wyjaśnić, dlaczego nie używasz efektów w logo, ale ponieważ jest to inny temat, otworzę dla niego nowy wątek pytań: graphicdesign.stackexchange.com/questions/ 5306 /…
Henrik,

Wszystkie efekty w puszce nie robią nic więcej niż „taniej” markę. Solidne logo nie powinno wymagać cieni, poświaty ani żadnych innych rzeczy. Tylko moja opinia. Absolutnie wiadomo, że się mylę.
Scott

2

Po przeczytaniu tego utworzyłem dowolny tekst w konturach.

Zaznacz pole „Tekst logo” Kliknij prawym przyciskiem myszy i powiedz „Utwórz kontury” lub Edit > Object > create outlines.

Pozwoli to na dowolne

Eksport zoptymalizowany pod kątem art.

Jednak użyłem tego do logo, które zostanie wydrukowane, a nie tylko do korzystania z Internetu. Jednak wyobrażam sobie, że będzie podobnie.


-1

Zasadniczo tak samo jak powyżej, ale dla AI 2017:

Wybierz typ (w / wskaźnik, a nie narzędzie tekstowe) Typ> Utwórz kontury. Voila Twój tekst to Sztuka i można go teraz zoptymalizować pod kątem sztuki. Idealny!


1
Nie pisz „tak jak powyżej”, ponieważ odpowiedzi zmieniają pozycję z powodu upvotes / downvotes. Zamiast tego, jeśli chcesz odwołać się do innej odpowiedzi, powiedz „jak powiedział @user”. To, co napisałeś, bardziej przypomina komentarz niż odpowiedź na pytanie.
Luciano,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.