Jak grupować zaznaczanie i przenoszenie wielu obszarów roboczych w Sketch


11

Mam problem z przesunięciem wybranych obszarów roboczych: tylko pierwszy z partii przesuwa się, podczas gdy zaznaczenie pokazało wszystkie wybrane obszary robocze N (pierwsze i ostatnie obszary robocze mają białe małe kwadraty wokół nich po kliknięciu i przeciągnięciu lewego klawisza myszy) .

Potrzebuję tej funkcji, kiedy zdaję sobie sprawę, że pominąłem coś, co chciałem zrobić pośrodku PO narysowaniu ekranów końcowych, a teraz nie ma dla nich miejsca. Aby zachować logiczną kolejność obszarów roboczych, wolę zamówić je i obecnie muszę to robić ręcznie, przeciągając każdy obszar roboczy jeden po drugim, aby dać zapomnianym obszarom roboczym trochę miejsca.

Jestem całkiem nowy w Sketch i mogłem równie dobrze przegapić tę funkcję, proszę o pomoc.

Odpowiedzi:


7

Użyj panelu warstw

Uważam, że najłatwiejszym sposobem na dokładne wybranie wielu obszarów roboczych jest panel warstw. Zwiń grupy obszarów roboczych (jeśli lista jest za długa), a następnie kliknij każdy tytuł, którego szukasz.

Obszary robocze wybrane w panelu warstw

Trzy sposoby poruszania się

  1. Kliknij i przeciągnij tytuł dowolnego wybranego obszaru roboczego w obszarze roboczym. Nie przegap, bo stracisz swój wybór! (> _ <)
  2. Użyj klawiszy kursora (z shiftem do większych skoków). Nużący, ale niezawodny.
  3. Wprowadź wartości w polach pozycji x / y. Dokładne, ale często wymaga zgadywania.

Puste pola pozycji x / y

^ Jak widać powyżej, jeśli obszary robocze nie mają wspólnego wymiaru, pozycje x / y będą puste. Wprowadzenie wartości spowoduje wyrównanie ich wszystkich do tej pozycji. Może to być bardzo przydatny sposób na uporządkowanie pliku.


1

Aby przenieść wiele obszarów roboczych jednocześnie, musisz wykonać partię wybraną przez kliknięcie z wciśniętym klawiszem Shift tytułów obszarów roboczych, które chcesz przenieść, a następnie przeciągnij wszystkie z nich, przeciągając tytuł.

Nie można przenieść wielu obszarów roboczych jednocześnie, przeciągając je.


podczas gdy wybieranie tytułu z przesunięciem działało tak, jak się spodziewałem, przeciąganie nie działało. Porusza się tylko obszar roboczy, na którym znajduje się wskaźnik myszy. Czy robię to źle? Trzymam lewy klawisz myszy i przeciągam wskaźnik nad potrzebnymi obszarami roboczymi.
Rakhilya Lála Ibildayeva

Zrobiłem krótki zrzut ekranu z tego, jak to zrobić: recordit.co/c6VyNhlTw2 1. Wybierz tytuły obszaru roboczego, które chcesz przenieść, przytrzymując Shift 2. Kliknij i przeciągnij dowolny wybrany tytuł.
Steyn Viljoen

0

Często mam problemy z funkcją automatycznego zaznaczania polegającą na pobieraniu warstwy i przenoszeniu warstwy zamiast obszaru roboczego. Wybierz obszary robocze, które chcesz przenieść, w panelu warstw, a następnie przytrzymaj klawisze Option + Command, aby uniemożliwić szkicowi zmianę lub zwolnienie zaznaczenia. Przeciągnij (z dowolnego miejsca) do treści twojego serca.

http://www.sketchapp.com/support/documentation/03-layer-basics/3-moving-layers.html


Witaj na stronie, Paul! Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego, jak to działa, zajrzyj do centrum pomocy lub skontaktuj się z jednym z nas na czacie z grafiką, gdy Twoja reputacja osiągnie 20. Kontynuuj pracę i ciesz się!
Vicki,

0

Po aktualizacji do wersji Sketch 3.4. Teraz musisz przytrzymać „ Command + Option ”, aby przeciągać i przesuwać obszar roboczy po obszarze roboczym.


Cześć Sacha, witaj w GDSE i dziękuję za odpowiedź. Jeśli masz jakieś pytania, odwiedź centrum pomocy lub ping z jednym z nas na czacie z grafiką, gdy Twoja reputacja będzie wystarczająca (20). Kontynuuj wkład i ciesz się stroną!
Vincent-1

http://sketchhunt.com/2016/08/23/select-parent-artboards-sketch-plugin/

Łatwe wyciskanie cytryny, mam cię szefie.


1
Szukamy pełnych odpowiedzi, a nie jednowierszowych. Czy możesz przynajmniej podać główne informacje za linkiem? Zgnilizna linków jest dużym problemem, a jeśli strona się zepsuje, twoja odpowiedź stanie się bezużyteczna dla społeczności. Jeśli masz więcej pytań, sprawdź Centrum pomocy lub wejdź na czat. Kontynuuj wkład i ciesz się stroną!
Luciano,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.