Dlaczego jest tak wiele symboli Unicode dla kotów?


13

Wyszukiwania dla „Cat” znaków Unicode nie ujawnia mniej niż 12 wystąpień (oprócz wielu ideogramów CJK).

meow-cats

Dla porównania, wyszukiwanie „psa” daje tylko trzy wyniki, z których ostatni może być nawet interpretowany jako afront wobec właścicieli psów.

świt

Zauważ też, że zakres emocji przenoszonych przez punkty kodu psa jest prawie nieobecny, w porównaniu do twarzy kotów.

Jako konsorcjum Unicode, które jest stosunkowo poważnym ciałem, jestem ciekawy, dlaczego ta rozbieżność istnieje, biorąc pod uwagę, że nie odzwierciedla ona rozmieszczenia gatunków zwierząt domowych w USA (ani nigdzie indziej, o czym wiem).

Czy kryje się za tym uzasadnienie?


1
W moim odczuciu odzwierciedla kulturę współczesną i japońską. Organy Unicode, aby dołączyć emoji, są trochę modne. W każdym razie kultury wschodnie mogą mieć taką uzasadnioną potrzebę. Stąd japońskie imię. Więc nie sądzę, że nasze podejście centryczne działa tutaj.
joojaa

2
Duża część docelowej grupy demograficznej może stanowić „nastoletnie japońskie dziewczyny”.
usr2564301

Przeszukałeś niewłaściwą stronę. W codepoints.net stosunek ten jest korzystny dla psów z 53 do 32 . Co najciekawsze, wiele „psich” dopasowań to chińskie znaki. (To może częściowo tłumaczyć napięcia między Chinami a Japonią ...)
Boldewyn

@Boldewyn: jednym z „wyników” Codepoints.net dla „psa” jest „słoń”, a innym jest „mouseface”.
Dan Dascalescu

1
Dziwi mnie, że inni nie podali prawdziwej odpowiedzi: koty są lepsze od psów. Dlatego my, ludzie, honorujemy ich za pomocą większej liczby symboli Unicode / Emoji. Uznajemy również, dlaczego istnieje Unicode: ma on honorować naszych nowych zwierzchników Cat. PS: Popieram jednak równość zwierząt, dlatego też popieram więcej symboli psów. To jest poważne; konsorcjum Unicode prędzej czy później będzie musiało poradzić sobie z tym problemem.
shevy

Odpowiedzi:


11

Znaki Unicode są wybierane przez te, które są przesyłane do Komitetu Technicznego Unicode . Zwykle zgłoszenia są postaciami, które są już używane.

Większość istniejących obecnie kotów to znaki emoji , używane przez wielu japońskich operatorów telefonicznych przed włączeniem ich do Unicode. Te emoji są bardzo skoncentrowane na kulturze japońskiej, w tym na kimonach, sushi, kluskach, więc popularność kotów u znaków Unicode ma prawdopodobnie więcej wspólnego z kulturą japońską (przywitaj się z kotem) niż ze standardami Unicode.


Haha, gdy tylko przeczytałem pytanie, odpowiedź „Z powodu Japonii” była moją bezpośrednią myślą.
Manly

Kimono, sushi , makaron mają tylko jeden obraz znaków Unicode. To musi być kot.
Dan Dascalescu,

1
Tak, Unicode nie marzy o nowych postaciach. Są bibliotekarzami, a nie pisarzami.
Simon White
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.